Споделена история от Други

Спрях Хляба и тестото но....
От януари спрях хляба, тестото и всички опаковани храни. За този период свалих 4 килограма но не мога да спра да ям сладко даже съм увеличила приема му. Онзи ден си направих кръвно изследване за захар в кръвта и на гладно показа 6. 2 което е много за отслабващ човек какво да правя не знам да спра ли и сладкото съвсем... Дайте съвет

Коментари

1.   Попринцип прекомерното огрaничaвaне нa дaден вид хрaнa, в твоя случaй хлябa, води до прекaлявaне с другa. Зaтовa не е хубaво дa се огрaничaвaш нaпълно. Не е вaжно кaчествето нa хрaнaтa, a количеството, тaкa че aко толковa обичaш слaдко, може дa си хaпвaш помaлко, нямa дa ти нaвреди...

2.   Едно от най-трудните неща на този свят е човек да може да контролира себе си. Не е нужно да се ограничаваш чак толкова от тесто и сладко. Просто си назови определени дати кога да консумираш джънк и така няма да посягаш по-рано, естествено ако искаш хубаво тяло :)

KCA

3.   Хах! Ти бъзикаш ли се с нас? И какво като си спряла тестото, като се тъпчеш със сладко? В хляба има по-малко калорий отколкото в сладките неща.

4.   Спокойно бе коментиращи, скоро авторката като започне да й окапва косата от липсата на витамин Е ще осъзнае, че не трябва да се лишава напълно от тестени изделия.
Тя въобще не е наясно какво означава здравословно хранене и това ще се отрази в най-скоро време на здравето й. Май вече е започнало.
Авторке има диетолози за тази работа, отиваш питаш и ти се казва според това колко си годишна, колко си висока, колко килограми си, диетологът ще ти направи диета.

5.   Аз също се опитвам да сваля 5-6 килограма. Намалих хляба на половина - според мен е лудост напълно да се лишаваш от него и хапвам по 1 филия пълнозърнест хляб на хранене. Сладко ям, но съвсем умерено и се старая да ям по 1500 калории на ден. :)

палачинка :)

6.   Нисък серотонин. Приемай повече витамини от група Б (по-специално Б6). Тогава лека полека желанието за сладко само ще изчезне.

7.   Номер 3 е абсолютно прав. Голяма глупост изтърси, все едно нищо не си направила, а се чудиш едва ли не дали да го спреш. Е много ясно, че ако искаш хубава фигура трябва режим (не глад), тренировки, но на първо място психическа нагласа. Аз съм на режим в момента, но всяка вече си вземам едно блокче шоколад или през деня си купувам диетични сладки за междухраненията.

8.   По-добре яж тесто и спри сладкото. Сладко е далеч по калорично и не здравословно от тестото.

9.   Благодаря ви за коментарите,от 4 дни започнах ниско въглехидратна направо си е протеинова диета ТОЧКОВА ДИЕТА не знам дали сте я чували или пробвали ако може някой който я е опитвал да сподели за резултатите от нея.Иначе спрях захарта от раз, НИЩО СЛАДКО НЕ ХАПВАМ не че е лесно но борбата е безмилостно жестока хахахаха