Споделена история от Други

Mountain Dew в България
Здравейте, първо да уточня какво е Mountain Dew за тези, които не знаят. Това е една безаклохолна напитка, подобна на Sprite, която от чичко Google разбрах, че я имало в нашата държава преди години. Проблемът е там, че тя се води вече изчерпано количество от въпросните няколко години, което е странно, тъй като преди не повече от месец я видях в "трезорите" на един супермаркет, където хората си оставят вещите, за да не бъдат заподозрени, че ги крадат от магазина, в който се намират в момента. Разбира се, проверих въпросния супермаркет дали не продава напитката, даже и работниците в магазина попитах, както и обиколих други магазини в района, но без късмет. Самото кен-че, което беше оставено в трезора не беше заключено, затова успях да видя етикета с българския превод, лепнат отстрани, което ме навява на мисълта, че е от скоро време, а не от преди години, понеже не изглеждаше изветряло (а и кой ще пази кен толкова дълго време :D). Да отбележа, че не съм крал кен-чето (и без това няма да ми свърши работа празно). Та молбата ми към Вас е, ако знаете за някое място, където да се продава, бихте ли ме упътили към него (без значение кой град, имам свободно време :D). Благодаря Ви предварително.

Коментари

1.   Да, продукта е добър но в България и аз не съм го виждал.

Виж дали не можеш да го купиш онлайн. За да има етикет на български, значи е внос и не е произведен от франчайз на компанията.

2.   Пий си вода и да не ти пука :D

3.   Пишеш напитката в googlе, виждаш кой я произвежда, намираш къде се произвежда, стягаш багажа и айде :D

4.   Ас сам афромириканец и много обича гроздово газиран сокчета и пръшени пиле. Ама ф балхария няма grape soda, so I won't immigrate to you, sorry, bitches!

5.   И аз чакам от доста време насам MTN dew в България, ама май ще трябва да се откажа да чакам и да си направя една "екскурзия" до румъния и да си купя от там за няколко стотачки на едро от някой склад, понеже има навсякъде там.

6.   Преди 10 години приятеля на сестра ми беше купил цял стек, блазе ми беше да го пия, много хубава напитка. Целия стек сам можех да изпия.

И аз много го искам MD-то, ама нъцки, няма го. В Америка все още се продава.

7.   А защо не погледна на етикета с превод кой е производител и дистрибутор?

8.   Откъде изобщо ви идват на акъла тия работа ...

10.   Като човек който ходи по няколко пъти годишно до Румъния специално и само да заредя багажника с високо захърната Mountain Dew :), бях също много учуден като попаднах на кенче с лепнато българско стикерче, точно като всички вносни колички, фантички и т.н. Въпросното кенче е внос от Полша и не е същото, което се продава в Румъния. Вкуса също е малко по-лош, но това важи за всички газирани напитки, които идват от там.

Въпросните кенчета ми споменаха колеги да са ги забелязвали поне на 3-4 различни места, но само по малки магазинчета. Засега не знам голям хипермаркет, който да го предлага.

11.   И аз в мойто даскало видях на няколко пъти под чина оставена кутийка от зелен маунтайн дю. Също беше с български етикет на нея, та много интересно ми стана въпросния човек от де я е зел таз пуста напитка толкова много искам да я пробвам а никаде я няма за бога каде и в кой магазин я внасят???

12.   Аз намерих Mountain Dew в едно малко магазинче на ул. Солунска (гр. София). Не погледнах номера, но се намира на едно ъгълче! :)

13.   В София има, но само на 2-3 малки магазинчета. Аз съм пил, кенчето е черно BTW.

14.   Аз съм пил Mtn Dew миналата година!

15.   Аз искам да кажа че напитката я има в София към днешна дата в един определен магазин (за който знам де). Струва 1лв и е яка ама омръзва с времето. Магазина се казва ab market в квартал Крива река (Медицинска академия). До 19 СОУ "Елин Елин" Надявам се да съм бил полезен.

16.   Знам къде има-на улица "Детеагач" магазин "ХЪНИ"
До 2 английска

17.   София, бул. Черни Връх, в едни денонощен магазин срещу Лидл (преди мола).
Има и в един денонощен магазин, Лозенец, в една улица успоредна на ул. Кораб Планина, до един хотел (забравих името), пак в София.

Иначе, като имаш време, навсякъде в Румъния ги има - пеш от Русе по моста и даваш.

18.   София, в подлеза на бул. България и Тодор Каблешков(от страната на ж. к. Борово), има закусвалня за дюнери в нея продават Mountain Dew, също и други интересни напитки, които не съм виждал в търговската мрежа. Дюнера се намира до обущар "Гръми".

19.   А от този онлайн магазин направо можете да си я поръчате да ви я доставят вкъщи. www.randi.bg
https://www.randi.bg/product/4309/gazirana-napitka-mountain-dew-330ml-ken.html