Споделена история от Други

Проблем с компютъра
Здравейте.
Пише ви 15 годишно момиче. Имам проблем с компютъра, както вече споменах в заглавието.
Започвам от това, че играя много игри и е нормално компютъра ми да е леко натоварен от тях. Но проблема съвсем не е това. Нека да се уточня, не е ПЦ а е лаптоп. Пантите му бяха счупени до някаква степен и го занесах да го ремонтират. Проблема беше, че нямах десктоп, нямах нищо освен един черен екран. Беше ми странно, защото дори и без екран чувах звуците от уиндолса. Така... Пуснах го на сейф мод и имах всичко, с изключение на това, че не можех да си играя игрите нито да слушам музика. Казах всичко това на човека, който се предполагаше, че ще го поправи, но нали знаете, всяко чудо за един ден. Оправи го, снощи играх и много леко затворих лаптопа. Всичко мина окей! Днес го отварям мноооого бавно отново, но! Когато ми се пусна десктопа, изведнъж всичко стана на едни петна. Това ми се случваше около седмица преди ремонта. Предполагам, че има някакъв драйвър, който е развален, а не е кабела, който минава през пантите, не съм сигурна. Ако беше този кабел, нямаше да имам никаква картина, а на сейф мод са само основните драйвъри. Какво да правя? Със сигурност ще занеса компютъра на човека отново за да види какво се случва, това което направи той е да залепи тия метални частици, но... явно имаше ефект за кратко. А възможно ли е да е вирус, нещо?
Благодаря за вниманието, което отделихте за да прочетете тази тема свързана с моя проблем. Ако можете да помогнете по някакъв начин, да кажем - ако знаете кой драйвър ми прави проблемите и дали е възможно да се замени ще съм ви много Благодарна.

Коментари

1.   Работя в такъв сервиз и при нас често идват лаптопи с такъв проблем - проблема е във видео картата, която е на дъното и не може да се смени (в повечето случаи). Обикновените лаптопи НЕ СА за игри и затова се скапват. Геймърските лаптопи обикновено струват 1500-2000 лв. Така, че дори и да ти го оправят ще е временна работа (както се е и случило). Всяка седмица в нашия сервиз отремонтираме лаптопи с такъв дефект и казваме на хората - КОЛКОТО ИЗКАРА! Мисли да ти купят нов :(

2.   Възможно е да имаш проблем със частите на лаптопа т. е нещо да е повредено.
Ако дадеш снимка на петната ще има повече яснота.
Малко ме съмнява, че трябва да си купиш нов...

3.   Дали не е проблем с хард диска, но не съм много сигурен.

4.   Отваряй лаптопа да му чистиш прахта, а ако си 2 ram на Windows 7 няма как да не ти забива. Ако играеш игри като Call Of Duty Advanced Warfrare или някакви по-силни игри ще ти изгърми процесора ако е с по-добра графика нали видео картата ще изгори ако е стар трябва да се сменя дъното. Кажи ми по-точно игри. Minecraft няма да ти цепи ама.. без процесор и видео карта...
Преинсталирай го па да видим какво ще стане...

5.   Видео картата

6.   Процесора е почнал да издава багажа. :)

7.   Здрасти! Имам един въпрос. На сейв мод прави ли проблеми с десктопа и така нататък?
Иначе един от решенията е да го преинсталираш! ;-)
А за драйварите.... Не е от това! Ако след преинсталацията нещата не се оправят е хардуерно!

8.   Така, благодаря за вашите отзиви. Занесах го при по надежден човек и ми казаха, че проблема е във видео картата. Компютъра ми е силен. Играя лига и wow без особени проблеми имам 30 фпс да знам че трябва да е повече а за к. о. д играя я на пс4. Както и да е. Човека ще се опита да смени видео картата с друга използвайки лампа, а акп не се получи ми каза, че ще трябва ново дъно.
До н1 - вече съм започнала да спестявам.
До н7 - не. На сейф мод всичко върви без проблем. Силно се надявам да се оправи. Не е толкова стар на пет годино е, въпреки, че е преживял много... Бихте ли ми препоръчали добра гейминг марка пц, не лап топ. Смятам, че едно пц ще издържи повече