Споделена история от Други

Предложете книга
Здравейте, четящи хора! Ако може, да ми препоръчате някоя книга, в която се разказва за човек, справящ се сам с живота, без значение по какъв начин. Наскоро изгледах "Бригада" и се надъхах. :D Може и нещо подобно. Книга, показваща, че живота може да те завърти, както той реши, и да станеш такъв, какъвто не си искал и винаги си казвал, че няма да бъдеш. Нещо, преобръщащо живота, и правещо те друг човек. Само без любовни драми!
Дано се сетите за някоя, благодаря предварително! :))

Коментари

1.   "Несломен" е невероятна книга и според мен най-добрата от всички бест-селъри излезли в близките 10тина години. Намери резюмето в интернет, понеже нямам намерение да се увличам с тоя коментар xD Ако не си я чел/а вече ти я препоръчвам, а като я прочетеш и филма можеш да изгледаш - излезе тази коледа и също не е никак лош
-човек на 17, който не чете често, но винаги с интерес, когато се хване...

2.   Проклятието на Стивън Кинг.

3.   "Богат,беден"се казва книгата.Само дето е доста дебеличка:))

4.   "Спасителят в ръжта" на Селинджър ми е една от най-любимите книги! Препоръчвам ти я горещо. Не знам дали е точно това, което търсиш, но при всички положения е невероятна.

5.   "Души в окови" на Съмърсет Моъм - полу-автобиографична я водят. Изключително широк спектър от преживявания и житейски ситуации!

6.   От авторката: Благодаря много, ще проверя всички предложени. Приемам още предложения. :)

7.   "Затворник по рождение" - Арчър. Невероятна просто.

8.   Ето и моите предложения: " Съкровището в сребърното езеро" - Карл Май, "Сияйна зора" - Джек Лондон, "Винету" - Карл Май
"Белият вожд" Майн Рид, "Оцеола" - Майн Рид

Авторке, това са книги, които съм ги чел(даже някои от тях и по 2-3 пъти). Много са хубави, препоръчвам ти ги. В тях е заложено нещо, сама ще разбереш какво послание носят.
Много са увлекателни.
Тези 2-мата автори(Карл Май, Майн Рид) си приличат много по стила на писане. И двамата пишат много увлекателно, първият е немец, вторият е англичанин, ако имам време, постоянно ще чета техни произведения.

Някъде в 1 от книгите на Карл Май, която бях чел наскоро, той самият беше написал, че ще бъде богато възнаграден от това, че читателят е узнал истината. ИСТИНАТА, която умишлено е била укривана, защото не е угодно на някои типове (в частност американците).
Основните неща, които са засегнати като понятия са следните: мъжество, характер, героизъм, доброта, справедливост, християнство.
Не е възможно да се опише всичко, сама ще разбереш.

Надявам се, че обичаш да пътуваш в реалният живот ако е така, книгите ще са ти много интересни.

9.   "Шансове" на Джаки Колинс

10.   50 нюанса сиво
50 нюанса по-тъмно
50 нюанса освободени

11.   номер 10, 50 нюанса лайняно - от тъмнокафяво до яркооранжево.

12.   Дийн Кунц - Невинност
Андрю Дейвидсън - Гаргойл
Джон Стайнбек - На изток от Рая
Джеймс Клавел - Цар Плъх
Оскар Уайлд - Портретът на Дориан Грей
Емили Бронте - Брулени хълмове
Дилия Оуенс - Където пеят раците
Майкъл Сток и Колет Фрийдман - 13те светини
Лайънъл Шрайвър - Трябва да поговорим за Кевин
приказки на Ханс Кристиан Андерсен