Споделена история от Други

Военен във САЩ
Искам да се занимавам професионално като военен, къде се учи/тренира, колко време продължава обучението?
Просто ми е интересно да се занимавам с нещо от рода на анти-терористична групировка.
Очаквам смислени отговори :)

Коментари

1.   просто забрави за тази идея :) разбирам, че си 11-12 години, но помисли РЕАЛНО - САЩ са с 200 милиона население, каква е вероятността да приемат човек от 7 милионна България? Трябва да си с извънземни качества за да те вземат...
Измисли нещо реално :)

2.   Първо изгледай това:
https://www.youtube.com/watch?v=o_l4Ab5FRwM
и знай, че е абсолютна истина! (Потвърдено от познати, които от много години живеят там...)
И после пак си помисли по въпроса (ако имаш с какво...)
На днешно време - където и да си шапкар, все е зле...

3.   Номер1: не съм на никакви 11 години, няма невъзможни неща; какво значение има от коя нация съм?
Занимавам се с програмиране, а горния въпрос беше за повече информация, все пак благодаря. (на 15 г съм)
Номер2:
След преглеждането на това видео се отказах мерси ;)

4.   На конкретния ти въпрос не мога да отговоря, но съм проучвал въпроса по принцип и мога да ти кажа, че работата е дълга и сложна.

Задължително трябва да живееш в САЩ и да имаш зелена карта. За да получиш зелена карта от имигрантските власти обаче, трябва да представиш писмо от работодателя си. Такова писмо американските войски отказват да предоставят, защото нямаш зелена карта и съответно не изпълняваш изискванията им. Получава се затворен кръг. :) Единственото измъкване е ако първо работиш нещо друго в щатите, обаче бая време - към 5 години, та по линия на тази работа получиш зелена карта.

Другото да кандидатстваш за лотарията им за зелени карти, но шансът да я спечелиш е малък.

Третото е да отидеш като студент или временен работник в САЩ за период от минимум 2 години, като междувременно се интересуваш от военната им програма MAVNI - където приемат всякакви с неимигрантски визи, дори и да нямат зелена карта, стига да са живяли минимум 2 години в щатите и притежават някое от качествата, които търсят чрез програмата. В момента търсят хора, които владеят български например, което би било супер за теб. Дали все още ще го търсят догодина обаче, камо след 2 години, е съвсем друг въпрос. Хубавото на тази MAVNI програма е, че не само те приемат в армията, но и ти дават гражданство по бързата процедура.