Споделена история от Други

Кой да избера? Айфон 6 плюс или айфон 6
Здравейте бих искал да си купя нов айфон, но не мога да реша кой. Много ми харесва айфон 6 плюс, но ме е страх че ще се огъне в джоба ми или по друг начин, заради многото клипове и коментари. Айфон 6 не ми допада чак толкова защото сега съм с 5 инчов телефон, а той е с 4.7 инчов и мисля че не ми допада. Помогнете ми да реша кой да си купя.
Благодаря предварително!?

Коментари

3.   ООО не горкия ти! Стига с тия тъпи теми! Хората нямат пари за хляб, а ти се чудиш за кво да си профукаш хилядарките.. И все пак прецени си в sravni.bg :)

4.   Виж сега, ще ти изброя предимствата на Андроид и Айфон едно пред друго и ще те оставя да избереш сам какво повече ти харесва, понеже номер 1 пише разни неща, просто ей така без да поглежда нещата и от твоята гледна точка. Ако ще взимаш Айофон 6-то поколение - вземи 6 - по-компактен, по-здрав, по-лесен за ползване и най-вече заради това, че по-трудно се гъне xD Та, ето ти някои от предимствата на андроид: можеш да пращаш данни по блутута на всякакви телефони (с изключение на Айфон - Айфоните могат да приемат и изпращат данни само по Air-Drop на/от други Айфони), можеш да пиратстваш без проблем (при Айфона става малко по-сложно), можеш много лесно да си сваляш пиратски приложения също (тук вече при Айфона е много по-сложно), можеш лесно да си сменяш батерията, когато се амортизира доста (поне при повечето, защото се отварят много лесно отзад, а Айфона трябва да се отвори със специална отверчица, която струва допълнително не повече от 10-тина кинта) и това са най-важните общо взето (ако искаш да научиш повече - пиши в гугъл, понеже аз за други не се сещам) И ето и предимствата на Айфона: Не забива, изобщо никакви проблеми не съм имал лично аз даже, по лесен за ползване OS (по мое мнение), по добра защита на личните данни от Android-ите (да, знам за случая с известните личности и т. н. , но все още iOS-а се води най-добре защитена система, пък и хакването там бе извършено от много добри хакери, които са абсолютни професионалисти и то с цел разкриване на "сочни" материали свързани с известни хора, така че се съмнявам точно ти да имаш проблеми) и да добавя само, че познавам хора, които все още разцъкват GALAXY S 2-ки и постоянно се оплакват, а аз от моя 4s (Айфона, излязъл в една и съща година, че и 2-3 месеца по-рано от Samsung galaxy S 2) ми върши страхотна работа и единсвеният "ремонт", който е претърпял е една смяна на батерията преди година и това е. Преценката оставям на теб.

5.   Айфон 6 плюс е по- скъп.. но има страшно много предимства... Има невероятна камера, . по големи избори за рам, . по голям е и има по - голям екран, по- здрав е, докато айфон 6 от едно изтърване се чупи... а и е по-нов модел.. Според мен инвестицията си струва! Успех!

6.   За по-голям комфорт ти предлагам да си купиш обикновена Нокия и 7-инчов таблет. Така няма да се притесняваш, че ще се огъне в джоба ти или че ще набереш някой случайно. ?
ViluStoessel

7.   Аз съвет не мога да ти дам, но ще напиша какво аз искам - просто батерията на телефона ми да държи повече. Аз лично си задавам един важен въпрос като пазарувам - защо ми е? Цената на един модел телефон от по-стар модел може да е сравнително голяма, но какво повече предлага един нов модел от стария и защо да заменя старият си телефон за нов? Какви функции има повече новият телефон от стария и аз изобщо ще ги използвам ли за да си заслужава покупката?

Този въпрос не си задават много хора. С какво ще им е потребна покупката им?

8.   Много тъжно. Който и да избереш, след половин година ще е безнадеждно остарял. Важното е колелото на ненужните вещи да се върти, за да лапат големите компании. Мъка, мъка. Ще ти се подиграват ли съучениците, ако видят, че не нямаш гъзарска машинка, а, а? :)

9.   Да ти имам и проблема. Хората гладуват, умират какво ли не става, той седнал да занимаваха хората с глупости. Ми като толкова те интересува иди питай в магазините, хората са любезни ще ти обяснят пък ако трябва и излъжат. Сигурно сега заради твоята история някоя друга е пренебрегната, която заслужава наистина внимание.

10.   Бих те нарекла с една дума, но няма да допуснат коментара ми! Кой въобще ги одобрява тея истории? ! А иначе по темата, тея айфони само ги прехвалват! Има и много други видове, защо трябва да е точно айфон? !
~delirium~

11.   Поръчай си от тоя сайт http://www.pandawill.com/ страшни телефони има, не ти трябват айфони ;)

12.   Много мв кефят мнения като това на номер 2. Човека пита кой от ДВАтА да избера, черния или белия, а той ще рече, синия. Ей т'ва е. Аз съм с iphone 5, купих си го защото ми харесва. Вземи си този, който искаш. Това е техника и не е вечна. Голямо треперене по тези телефони. Тук където живея ги третират, както ние бихме третирали една нокиа 3310. Просто средство за комуникация.

14.   Ако няма да го носиш в джоба - 6 . Ако искаш да се побира навсякъде - 6 :)

15.   Чета последното правило за коментарите " Пазете мъдростта за себе си, другите имат другите имат нужда от съчувствие! " Та това ме води на мисълта да избереш просячето пред магазина. Изключително ти съчувствам в тази голяма дилема. Ама кой съм аз, за да се опитвам да наливам на морал?

16.   Нокиа с фенерче:)

19.   Виждам, че има преди мен 17 коментара за одобрение, но въпреки това ще изкажа и своето. Преди 2 дни бях поставена на същата дилема като теб, отидох да си избера кой от двата да си взема и ги гледах и обмислях, първоначално преди да отида в магазина бях сигурна, че ще си купя 6 плюс, мислех че 6 ще е малък, но като отидох мнението коренно ми се промени. Видях и двата и 6 плюс е прекалено голям, сложих си го на дланта и беше дълъг колкото нея, просто ужасно голям телефон. Нито става да го сложиш в джоб на дънки, нито нищо, все в чанта трябва да е, прилича на таблет и ако си в градския транспорт няма да има човек, който да не може да седи над теб и да не види какво правиш и гледаш. Стигнах до решение и си взех 6 и съм доволна, нормална големина е и е симпатичен. За момиче си отива 6, защото е по-нежен, а 6 плюс е за мъже грамадни като боксьори с големи ръце, а в на едно момиче се губи този телефон. Прецени си къде и как ще го държиш като си с къси панталонки с плитък джоб, ако си вземеш 6 плюс, но е трудно да се работи с него, един приятел си го взе и след месец си купи 6, защото на 6 плюс като пишеш нещо на клавиетурата примерно във Фейсбук и ако нямаш супер дългите пръсти е трудно да натиснеш бутона за връщане назад към другите чатове.

20.   Ти се чудиш какъв файски телефон да си вземеш, а някои хора гладува... каква е тази справедливост? ! Никаква!! Да ти кажа, аз съм на 15, момиче и НЯМАМ тъчскрийн телефон ;) Няма да умреш, ако нямаш и ти, повярвай ми.

21.   Айфон 6 също се огъва, но ако им сложиш кейсче ще е малко трудно да се огъват.

23.   Мани го тоя iShit. Безбожно скъп и прехвален телефон. Само за гъзари, които се чудят за какво да си профукат хилядарките. Вземи си Samsung по-добре. Много по-добри са от изгнилата ябълка. Не ти препоръчвам С6 или С6 Edge, защото са направени почти изцяло от стъкло и ако го изпуснеш, заминава. Съветвам за S4 или S3 Neo. Тези телефони освен че размазват по параметри (и не само) недодяланите айфончета, са и три-четири пъти по евтини. Пак казвам - Apple са за безмозъчни богаташи. Който иска практичен телефон за ежедневна употреба - взима Samsung, HTC или Sony. Даже и някоя Lumia за 300 лв. ще ти свърши работа. ПРОСТО БЯГАЙ ДАЛЕЧЕ ОТ APPLE!

24.   Благодаря ви на всички и на теб най вече номер 23. Преди малко си поръчах Samsung galaxy A5. Нормален телефон. Много готин. С добра камера. И ми харесва което е най важно. Пак благодаря. ???