Споделена история от Други

Сериозен проблем
Здравейте. Момичето, с което се виждам замина за София за 2-3 дни и откакто е заминала почти не говори с мен. Там компанията и е основно мъжка, а аз съм много ревнив. Когато я попитам дали има нещо тя ми казва, че си въобразявам и че съм единствен за нея и не иска никой друг. В същото време отказва да говори с мен, защото съм я натоварвал. Аз наистина много ревнувам, защото не знам къде е и какво прави. Имам ли повод за притеснение.

Коментари

1.   Ако постоянно й досаждаш с ревността си, ще я загубиш.
За нея това отсъствие за няколко дни си е направо глътка въздух, който при твоето присъствие й липсва.
Такъв, дотягащ с ревността си, бих го отсвирила навреме.

2.   Себеподобните се защитават. №1, като искате да дишате, защо изобщо се обвързвате, живейте ден за ден, така никой няма да ви ревнува. Никой не ревнува к.. вите. Но ако искате сериозна връзка, не трябва да давате поводи за ревност. Как ли е дишала мацката му, в софийската мъжка компания, вероятно със стенания!? Пфу, авторе, бягай от такива!

3.   Забравих я! Ако ревнуваш, означава, че тя те притежава. Гледай си напред и ще срещнеш по-положителен човек.

4.   По принцип имаш повод за притеснение, но не за нейното поведение, а за твоето състояние на духа и психично такова. Не е нормално един мъж, да е толкова зависим от жената, да изпитва такава ревност, че чак да не може да я пусне няколко дни сама в друг град. От какво се поражда ревността ти, доверие ли й нямаш? Има ли причина да я смяташ за лека жена, която на втория ден ще се хвърли в обятията на друг? Толкова ли ти е ниско самочувствието, че да мислиш че си толкова лесно заменим? Или ти изневеряваш лесно, та си мислиш, че и тя ще го направи така лесно?