Споделена история от Други

Име за бебето :))
Здравейте мили хора! Пише ви една бъдеща майка, която се затруднява с избора на име за детето си. Все още не знам момче или момиче ще е. Съпругът ми каза, че ме оставя аз да избера името, защото бил сигурен, че ще измисля нещо добро. Аз се радвам, че ми има такова доверие, но не мога да реша. За момиче ми се въртят някои имена из главата, но за момче нищичко не съм измислила. Искам името да е лесно за произнасяне от хора, които не говорят български, за да не се случва така, че ако в бъдеще детето ми работи или учи в чужбина да се затрудняват с произнасянето на името или пък да го забравят или бъркат, заради сложността му. Също така моля да ми предлагате имена, които звучат добре с българска фамилия, а не нещо от сорта на "Мелани, Катрин, Джеймс и не знам какво си още.. Та относно имената-Адриана и Андриана ми харесват много. Но това, което ме притеснява е, че Адриана звучи по-добре, когато се казва цялото име, но пък Адри или Ади нещо не ми допада. Докато пък на Андриана на кратко ще казваме Анди, което ми харесва адски много, но самото Андриана с това н не ми допада съвсем. Мислих си и за Ирина. Изключително красиво име, но на кратко Ире.. не ми харесва. Анита е едно от любимите ми, но всички ще я наричат Ани, а аз познавам много такива Ани и не ми се ще нещо. Патрисия също ми допада, но Пати... не ми звучи добре. Анджелина е може-би една идея по-модерно от Ангелина. Не звучи зле и на кратко-Анджи. Мислих си за Мария и Мариета, защото моята баба е Мария, но Мима и Мими... не. Стефания мисля, че е много хубаво име и Стефи на кратко също звучи много добре, но нещо ме спира да избера това име, макар и да ми харесва, не знам какво. Дария същото харесвам. Дария-Дари. За момче никое от имената, за които си мислих не ми хареса толкова, че да си кажа "Това ще е името" без колебания. Ще се радвам да ми предложите хубави имена, които макар да не са си типично български да звучат добре с български фамилии, защото просто Остин Иванов не звучи Ок. Ще очаквам вашите предложения! :))

Коментари

2.   Алекс е прекрасно име и за момче и за момиче. Просто Алекс или Александър/Александра и на кратко Алекс според мен е прекрасно име, също така с българска фамилия върви, а и се произнася и запомня лесно от чужденци. :)

4.   Майка ми се казва Ирина. Познати й казват на галено Ина. Моя фаворит за име е Ирен. Ако имам момиче ще я нарека така. Харесвам много името Астрид, но ти каза, че искаш имена, които да си пасват с българска фамилия. Харесвам името Габриела (значението също), , Виктория, Лия, харесвам библейски имена, като Естир, Естер, но не са твоята категория. Симона, Емануела, Теодора, което от гръцки значи Божи дар. Ние си имаме еквивалент. Траяна също. Каквото и да изберете ти желая безпроблемно раждане и едно здраво бебче!

5.   За момиче:Анабел,Анжелика,Белла,Ванеса,Глория на кратко Глори(на англ. Glory-слава),Даная,Емили,Жана,Ивон,Ис/забел(а),Каролина на кратко Кари или Кони,Летисия,Моника,Мишел,Никол,Оля,Ралина,Стела,Софи,Тина,Тифани,Шанел, Софи-Никол
За момче:Денис,Пламен,
Честно казано нито едно от имената които си изброила не ми допада.
И Дария? Сериозно ли? Звучи като Диария...no hate :) Дано съм ти помогнала! Желая ти спокойно раждане! Дано Ви е живо и здраво!

7.   Тази изповед ме сети малко за един виц:
"-Скъпа, хайде тая вечер да вечеряме някъде навън!
-Хайде! А къде?
-Пица да хапнем?
-Не -е...
-Китайско?
-Омръзнало ми е!
-Рибен ресторант?
-Не ми се яде риба в момента!
-Нещо на скара?
-Стига с тая скара!
-Суши?
-Оризът им е гаден!
-KFC?
-Пърженото е тежко!
-Да боднем в Хепи?
-Само селяни ходят там!
-Добре, къде тогава искаш да идем?
-Все ми е едно! Където ти предложиш. "

Иначе Амелиа, Жулиета с кратко Жули, но с ударение на "и"-то, Елвира; момче - Виктор, Красимир

8.   За момиче : Александра ( Али ), Елиза ( Ели), Ния, Ева, Ванеса, Ася
За момче: Алекс, Иван, Емил, Кристиян

11.   На мен любимо име ми е Джорджия, накратко Джорджи. На мен ми звучи добре и накратко, и с българска фамилия-Джорджия Николова, Джорджиия Иванова... Лия, Вяра също, но може би най-красиво ми звучи Елена. За мъжки имена: Владимир, Александър, Кристиан и Радослав. Лека бременност и здраво бебче. Колкото и да се колебаеш кое име да избереш като го видиш то ще си дойде с името. И все пак напиши към кои си се насочила. :)

12.   Момиче : Десислава, Рени, Доника, Пролет, Габриела, Марая, Стефани, Христина, Християна, Магдалена, Милена( Мимз), Михаела

Момче: Викторио, Мартин, Антоан (Анто, Тони), Габриел, Лъчезар, Симон, Жулиен, Никола, Николай, Теодор, Анатоли...

13.   За момиче София, за момче Александър, Ангел, Антон

14.   Евелина, Никол, София, Катя, Паулета.
На мен за момче ми харесва Божидар.

15.   Бриксолета
Ксантуфелон

16.   за момче: Антон, Боян, Светослав, Галин
за момиче: Антония, Михаела, Дарина, Галина, Маргарита, Рая

17.   Аз съм авторката! :) Благодаря на всички, за коментарите и предложенията. Особено ме разсмя вица на номер 7, хаха! За момента съм се спряла на Ирина. Не се бях сетила за краткото Ина, но звучи много добре. Десислава пък приятелят ми много го хареса, като му го предложих, то също е в списъка. За Ема, Емилия се колебая, но и те ми харесват. За момче Владимир ми допада. Мирослав и Радослав също. Очаквам още коментари! :)

19.   Авторке, на мен също много ми допада името Владимир, другите са кофти ... имам впечатление, че който се казва Радослав, не е добър човек. :d

За момче още предложения - Андрей, Владослав
За момиче - Адриана, Дияна ... и при двата варианта кратките форми могат да бъдат Диди.

21.   Моето момиче се казва Мая. Кратко, ясно, силно, звучно, слънчево.

22.   Най-много ми харесват следните имена:
- За момиче : Елена (асоциирам го с хубавата Елена), Мария (с Дева Мария), Лилия също. Тези имена са ми много нежни за момиченце! :)
- За момче нямам точно любими, но може би Божидар, Лъчезар, но пък ти искаш да бъде лесно за произнасяне от чужденци, а "ж", "ч", "з" не са хич! :D

П. С: Авторке, мисля, че малко си противоречиш, защото първо каза, че искаш българско име, не от сорта "Мелани, Катрин", а пък после твърдиш, че ти харесва "Патрисия". Хахаха :D Лека бременност и леко раждане. :) Пиши после все пак какво си решила, ще ни бъде любопитно!!

23.   За момче : Виктор ( Вико ), Алекс, Теодоси ( Тео, Теди ), Николай (Ники )

За момиче : Габриела ( Габи ) , Еля, Никол ( Ники ), Преслава ( Преси )
Виктория ( Вики ), Ема ( Еми ),

Пиши в сайта какво име си избрала след като разбереш пола. Ще се радваме да разберем. Успех с бременноста!

24.   Преслава - Преси е мега тъпо! Какви преси, за коса ли.?? Мое мнение. И, авторке, имай предвид, че каквото и галено име да избереш за детето си, няма никаква гаранция, че и другите ще го наричат така. Аз например се казвам Миглена- накратко Меги. Е, да, ама не. Родителите ми и до ден днешен ми викат Мими (Ужас! ), както и другите по-възрастни роднини. В училище ми викаха Миги (Още по-голям ужас!! ). Голям зор видях, докато накарам хорста да ме наричат Меги. Сега пък полов
ината от тях ми вилат Мег. Абе направо...

25.   Това е по вина на родителите ти.
Съчувствам ти !!!

26.   Името не прави човека. Всички асоциираме определени имена с наши познати, които са добри или лоши и от там получаваме негативни или позитивни впечатления за определените имена. Това не трябва да е критерии. Принципно, българските традиции за кръщаването също не е разумно да се отхвърлят, отново, не заради самите имена, а заради предразсъдъци. Бием се в гърдите че сме българи, ама само когато ни изнася. Да не говорим пък че масово с типично български имена се кръщават циганите и много българи ги отбягват само по тази причина. Все пак ще ти дам един съвет освен теми за размисъл. Хората с първа буква А, винаги са първи във всички списъци, първи ги проверяват, първи ги изпитват и съответно това може да повлияе на характера - учат се да приемат предизвикателствата, да са пробивни, отговорни, да не разчитат че ще им се размине.
Успех

27.   номер 24, по принцип "Меги" е галено от Магдалена, може би затова никой не ти е викал така :) Може и евентуално от МЕглена (има я и тази разновидност), но на Миглена няма как краткото да е Меги (МИ-МЕ - различни срички). Но пък Мег е готино, не знам какво не ти харесва :)

28.   Бо-о-же-е... и децата си ли на чалгаджийките взехте да ги кръщавате?! За толкова ли ви стига само акълът и фантазията?
Поздравявам ви с парчето на Ъпсурт "Ако".

29.   Това ,че някакво име е като на чалга певица,не означава ,че само тя може да се казва така ,много хора носят такива имена и това не означава,че техните са ги кръстили на някоя.

30.   Аз бих ти предложила за момчето Денте, а аз момичето София,Стела или Стефани.
~Л~

31.   Аз бих ти предложила за момчето Денте, а аз момичето София,Стела или Стефани.
~Л~

32.   Малко закъснявам, но Далия и Талия ми харесат много.

33.   Карис Алисей Елена Виктор

34.   Определено Ирина. Звучно, нежно, красиво, и не много хора се казват така.

35.   Момиченце - Калина, Мартина, Моника, Симона, Кристина, Ивелина, Марина, Марияна, Леа, Камелия (галено Ками ), Любомира, Любослава, Антония, Даниела, Диана, Габриела, Гергана, Магдалена, Лора , Елена, Елица, Александра, Валентина, Маргарита, Виктория, Полина / Паулина (Поли ), Валерия, Аделина. също и Ирина, както са те посъветвали и както си избрала.
Момченце - Александър, Мартин, Марио, Виктор, Владимир, Владислав, Теодор, Валентин, Валери , Теодор, Георги, Стефан, Филип, Константин, Кристиан, Денис, Денислав, Станислав, Ивайло, Иван, Емил, Михаил, Габриел, Самуил, Симеон, Димитър, Антон, Андрей!

36.   На мен лично ми допадат имена като:
Силвия-накратко Сиси или Силви;
Ина или Ирина;
Миа или Мия;
Александра/Алексанър;
Андрей или Адриана;

37.   Може и Ирена също. На галено Рени имах съученичка с такова име.