Споделена история от Други

Митът за мъжкото приятелство
Мисля, че и мъжете трябва да си казваме открито като жените какво мислим един зад друг, стига сме си говорили зад гърба. Мъжките приятелства затова са по-траини от женските, защото мъжете са по-големи лицемери и ти се преструват, а те лъжат във лицето, докато си мечтаят да изчукат гаджето ти. Жените поне говорят направо, не случаино има песен Нещастница на Галена. Мъжкото приятелство не е истинско приятелство - не сте като братя и рядко срещаш разбирания, сачувствие и изслушване. Мъжкото приятелство го има колкото да не си пиеш сам бирата, защото то само до това се свежда - говорене за жени, коли, футбол и пиене на бира. Но това е просто правене на компания, не мога да го нарека истинско приятелство.

Коментари

1.   Грешиш.
Мъжкото приятелство винаги ще го има и ще е по-силно от дамското.Защото мъжете не сме толкова злобни.Жените са злобарки и често се дразнят една на друга, завиждат си и говорят зад гърбовете си.
Дадения пример е подходящ да го доразвия.Казваш "докато си мечтаят да изчукат гаджето ти".Наблягам на думата "МЕЧТАЯТ".Един ИСТИНСКИ приятел може би ще го мечтае, ще го иска, но никога няма да ти го причини.
Вярно е че мъжете не са чувствителни, колкото жените, но пък определено пазят тайна по-добре.
Лично аз най-личните си неща съм казвал само на мъж.
Също така има един английски израз: "Im a girl but I rather hang out with boys because it is less drama!"
И е доста верен :) При мъжете няма ревливи истории,сръдни и тн.

*Syndrome

2.   Да при мъжете няма ревливи истории и сръдни, но има нож в гърба и използвачество. Като спреш да ги черпиш те намразват-

3.   Точно защото жените имат много добри приятелки, затова 1 моя колежка на работа, която не е толкова малка - на 26г смени 3 "най-добри" приятелки за има няма година и половина, да ви имам и приятелството и споделянето!!! Тайна и жена - няма такъв вариант - доказано е че до 48ч се споделя на 100%! При мъжете го има - аз лично пазя много тайни и също никога не бих споделил съкровена такава с жена! НИКОГА...

Вярвам в мъжкото приятелство и дори да харесвам много гаджето на приятел, ако ми е истински приятел, а те не са тия 20 от компанията, а 2-3 реални - НИКОГА не бих изчукал приятелката му - НИКОГА!

4.   Е то и Преслава има песен ,, Пази се от приятелки'' ... Да, въпреки, че съм жена признавам че мъжете истонски приятели са много повече от при жените. Изглежда в не малка част от нежния пол са заложени злоба, завист... Но пък и мога да твърдя че има и много истински приятелки, такаче всичко си е до човека.

5.   Мнооого грешно :)
Между мъжете винаги има много по-силно приятелство. Повечето жени са лицемерни и злобни. Дори и да не си признаваме винаги има завист и между най-добрите приятелки.
"докато си мечтаят да изчукат гаджето ти"
че какво ако си мечтаят?! малко са тези, които биха го направили и сякаш го няма това и при жените...На мен най-добрите ми приятели винаги са били мъже

Мег*

6.   Мег, ами като сте такива злобни жените като приятелки защо мъжете продължават да са ти приятели? Няма логика? Защото сте злобни не само с другите жени, а и с мъжете си приятели.

8.   Няма прияелство - стане ли думаз а жени и най-вече за пари, гледай какво става! имах такъв дето познавах от 15 години и кво - опря работата до пари и вече не съм го чувал тоя "приятел" над година, а бяхме неразделни!

всеки е сам за себе си в тоя живот

9.   Става въпрос за женската злоба една към друга, а не към всички, номер 6.
Това разбира се не се отнася за всички жени, но истината е, че повечето са такива, просто си ни е заложено. Не казвам, че и аз не съм такава понякога, на всеки се случва, но се опитвам да страня от такива неща, точно за това се насочвам към момчетата-не обичам лицемерието и лъжите...

10.   Да но вие не само сте злобни помежду си, ами и с мъжете. Аз с жени повече не дружа, момче съм и момичетата постоянно ти говорят зад гърба и не стават за приятелки.

11.   Мег а защо един мъж би избрал да бъде приятел с жена, а не с друг мъж?

12.   И как така решихте, че жените били по-злобни от мъжете? Лично аз не виждам разлика. Не съм съгласна, че не сме можели да пазим тайни. Всеки човек си е различен и с такива обобщаващи изказвания се чудя въобще колко сте сериозни. И сега понеже съм момиче не мога да имам истински приятелства, а мъжете са автоматично добри приятели т.е. едва ли не нещо повече от мен. :D Не ви ли писна вече да не преставате да се изтъквате?
*Syndrome, този път въобще не съм съгласна с теб.

13.   Всеки знае, че жените са злоби.Напоследък по интересни стечения на обстоятелствата контактувам главно с момичета/жени и даже още повече се убеждавам колко злобни могат да бъдат.Как за най-малкото се тръшкат и правят "от мухата слон".Макар че с мен добре се държат пиша на мои наблюдения.

*Syndrome

14.   Това да разделяте хората на мъже и жени и приятелствата на мъжки и женски е адски грешно и некоректно ! Всичко опира до характер, до манталитет, до ценностна система. Познавам и жени, в които няма капка злоба и егоизъм, познавам и мъже, които позеленяват от завист за най-малкото нещо. Слагането на мъжете и съответно жените под общ знаменател е абсурдно - в крайна сметка всеки носи своите отличителни черти, без значение представител на кой от двата пола е. Моите приятели са най-вече мъже, но имам и една невероятна приятелка, с която сме в отлични отношения.
Илси