Споделена история от Други

Коя резолюция е по добра? 960х540 или 480x854?
Здравейте много ще съм ви благодарен ако ми кажете и обясните коя резолюция е по-добра и по-хубава за 5 инчов телефон че не разбирам много. Благодаря ви предварително ?

Коментари

1.   Би трябвало 960х540 да е по-добра, тъй като се получава отношение 16:9. При втората отношението също е 16:9, но дължината е по-малка, отколкото широчината.

2.   960х540 е по-добра, но най-добра ще е 1280х720 или 1920х1080 за 5 инчов телефон.

3.   960х540

4.   960х540!

5.   Колкото по-висока е резолюцията , толкова по-детайлна ще бъде картината на телефона.Следователно 960х540

6.   Ми предполагам, че можеш да умножаваш числа...
960х540 е малко по-висока от 480x854 (нищо, че числата са разменени..), но с малко, не примерно 2 пъти или 4 пъти.
Много по-голямо значение според мен има качеството на самата матрица за крайното качество на изображението. А за това ти трябва да ги видиш двата телефона на живо и да ги поцъкаш малко.

Но да си търсиш телефон по това е все едно да си търсиш гадже по цвета на косата...

По-добре гледай за параметри като: колко време издържа батерията, държи ли добра връзка, за да можеш да говориш и в по-отдалечени места, има ли функция за бързо набиране на номера, колко памет има - за номера, снимки, музики... такива работи.