Споделена история от Други

Какво е за вас труден харакер?
Здравейте,
Омръзна ми да ми подмятат, че имам труден характер.
Последния, от който го чух е съпругът ми.
На доста годинки съм /43/ и смятам, че на тази възраст вече съм с утвърден и улегнал характер.
Мисля си също, че не се различавам кой знае колко
от останалите хора. Имам си чисто човешки недостатъци. Както и добри страни. Отнасям се с хората така, като искам да се отнасят с мен.

Пряма съм. Предпочитам да си кажа на човека всичко,
вместо да трупам негативи, или да коментирам зад гърба. Искам и на мен да ми се казва. Да, понякога не
ми става приятно, но като се позамисля си признавам грешките. Умея да се владея и рядко избухвам.
Нямам проблеми с комуникациите. Работата ми предразполага общуване с много хора, на различни
социални и интелектуални нива.

Имам много познати.Нямам приятели.
Намирам се напълно нормална жена на средна възраст.
Не искам /а и не мога/ да се променя, защото живея в мир със себе си.

Какво е за вас труден харакер?
И кой тогава е лекия, приятен характер?

Коментари

1.   И аз съм с труден характер,ама нека!Имам си характер,мнение,гордост.На който не му изнасяяяя.......Лек характер е да си вечно усмихната и съгласна с всичко и всички.Е,нема как да стане!Спокойно,това не е болка за умиране!На 43 години човек е вече завършена личност и не може да се променя.Сигурно в това ти е чара!

2.   То и аз така.Имам наистина луд и труден характер и постоянно ми го казват.
Както всеки човек си имам плюсове и минуси, но май главно минусите ми изпъкват на преден план.

Лекия и приятен характер според мен го има една позната.Супер позитивен и усмихнат човек е и за това където и да отиде се запознава с нови хора.Много ведър и социален човек е.Направо ? завиждам.Малко е наивна, но все пак..

*Syndrome

3.   Лично за мен труден характер е човек, който не познава компромисите, мисли главно за себе си, твърде обидчив е, не си замълчава в моментите, в които трябва да го направи, не понася да го критикуват, избухлив и неприятен е. А също тия, дето постоянно се заяждат и изтъкват чуждите грешки. Нещо от тоя род.

4.   В днешно време човек с труден характер е този,който има мнение и го отстоява.Но такива хора са трудни за разбиране,защото живеем в лицемерно общество.А и не е нужно хората с трудни характери да бъдат намръщени и гадни.Ако успееш да намериш златната среда(да имаш мнение,да го отстояваш и в същото време да си позитивен и усмихнат човек),тогава няма да имаш проблеми.
Това си е мое мнение и никого не задължавам да се съгласява с мен.

5.   Авторката: Напълно съм съгласна с №4. Може би към това съм се стремяла през годините. Друг е въпроса до колко съм съумяла да го постигна.

6.   Аз не съм съгласна с №1 и по-конкретно това, че човек на 43 не може да се промени. Аз съм на 43 и точно това се опитвам да направя в момента. Вярно, адски е трудно но не е невъзможно. Стига да има желание и воля, човек е способен на всичко. Вие знаете ли, че човек съвсем несъзнателно може да бъде най-голямата пречка за себе си в живота.

7.   Мнението ми по въпроса напълно се покрива с коментара на №3. Съпруга ми има една роднина, която точно отговаря на описанието не за труден, а за отвратителен характер! Винаги след нейно гостуване адски ме боли глава и съм разбита! Тя не е жена, чудовище! А като добавя и още една неприятна особеност - извъртане на обстоятелствата винаги в нейна полза, и картинката става пълна. Нищо чудно, че никой, ама никой не я е пожелал през живота и нито за приятел, нито за съпруга. Смятам, че авторката гледа твърде критично на себе си, и се изкарва по-лоша отколкото е всъщност. Възхищавам се на прямите и открити хора. Продължавай в същия дух!

8.   Мъчен човек

Казваш ми: "Тежък и мъчен човек!"
Вярно. Такъв съм. Не искам да споря.
Но във живота - ни лесен, ни лек -
вече ми втръсна от лесните хора.
Тях ще ги срещнеш на път и под път -
не хора, а ангели същи небесни.
Пълен със тях е и пъка светът
от лесните хора.
Те, хората лесни,
ще дойдат край тебе, край мене, край нас
и без да ги викаш. И в лесното само.
В минутата лека и в лесния час,
когато от тях нужда никаква нямаш.
Празни и леки, със дух - пушек лек -
те ще изчезнат в минутата съща,
в която най-тежкият мъчен човек
с най-тежките крачки внезапно се връща.
С най-мъчната дума, с най-лютия лек
ще дойде той раната в теб да затвори.
Да, нека съм тъжен и мъчен човек!
Влудяват ме леките, лесните хора!

Дамян Дамянов

Борония

9.   Борония, аплодисменти!!!!
Авторката

10.   Аплодисментите са за Дамянов! Страхотен поет:) Преди време и на мен ми опяваха разни хора, че съм била "тежък", "труден" и прочее характер. Една вечер случайно попаднах на това стихотворение. Оттогава съм в мир със себе си:) Повредата не е в твоя телевизор!

Поздрави: Борония

11.   Да, труден характер. Същата съм и аз. Пределно добра, мека, усмихната. Винаги намирам общ език с всички, докато не опре до там, в един момент, че разбирам, че започват да ми се качват на главата. Мислят, че като съм добра, общителна и весела с мен може всичко. И тогава идва трудното-опитват се да те плъзнат и-о, изненада камъка на пързалката съм аз. Когато дойде момента за тези опити от тяхна страна се сблъскват с моя характер-просто не се давам. Умея да признавам грешките си, боец съм за справедливост и държа на честта. Жена съм, но съм като един ДонКихот. Не позволявам някой да ми накърнява достойнството. Доколкото за промяната на характера си-мислила съм над това, но не мога. За да се харесвам-трябва да съм такава. Не си сама в отбора.

12.   Много хора са ми казвали, дори и психолог че имам много труден характер че винаги трябва да е моето, че имам мнение за абсолютно всичко, че трудно признавам грешки докато не видя аз лично до най-малката грешка и не го проверя и че ината ми стига до най-връхна точка и много се сърдя.

13.   НЯМА труден или лесен характер. Има хора С характер и такива БЕЗ.

Хайде, моля ви се, да не се лъжем, че това не е вярно, защото масово хората НЕ проявяват характера си.
А тази простотия, че трудният характер е инатът - не, той е просто част от слаб характер. Една малка проява на въпросния характер, който не се проявява в други аспекти.
Да сме реалисти - хората масово не проявяват характера си, а само ЧЕРТИ от него (и често пъти те са приучени от някъде), защото или имат комплекси, или никога не им давана тая възможност.

Какъв тип ще е характерът ти - един въпрос, той се корени ЛИЧНО в теб; дали ще се проявява - друг въпрос, корени се в средата на живот (главно семейството). Моля, различавайте двете. Най-често хората, които са подтиснати (не проявяват характера си) са малтретирани, тежко възпитани и характерът им се познава едва след месеци (или сериозно разговори, налагащи реакция).

14.   Ако ти каже някой, че си труден характер, това означава, че не е могъл да ти се качи на главата и да те командва. А всъщност точно тези хора са с труден характер, които искат за всичко да бъде на тяхното и да им се отстъпва във всичко. Ако един човек е решен на всичко, за да бъде с някого, той е склонен на отстъпки и компромиси. Ако не е склонен към тях, прост трябва да бъде отстранен от живота ни. Защото компромисът трябва да бъде взаимен. Ако ти кажат, че си с труден характер, това е манипулация.

15.   За мен труден характер е едно, но когато някой ти каже, че си труден характер мисля за нещо по така: Хора, които искат да те изманипулират, и не могат, ти казват че си труден характер, за да търсят грешката в тебе вместо в тех си. НЕ ГИ СЛУШАЙ, Никога.
Когато ти казват, с труден характер си има 2 разлики в последващите действия.
1. Труден характер си и половинката те целува и прегръща докато се усмихва и те кара да се чувстваш добре, докато той изглежда щастлив.
2. Труден характер си и човека, който ти го казва търси и се надява да те подбие и да те накара да се съмняваш в себе си, кара те да се чувстваш зле, докато той се прави че не се чувства и той зле, и търси аргументи с които да ти съсипе увереността за да може по-лесно да достигне до теб за да избие комплексите си. Да те спре да се бориш за щастието си, защото е нещастен да гледа как ти го правиш, а той се е предал и няма сили.

Разбираш ме на къде бия. Да го духат. И на мен са ми казвали труден характер си. Да, труден съм, и труден ще остана за вас комплексари, и ще съм лесен за готините хора, които ми желаят щастие искрено.
Лесен съм за добро, труден съм за лошо.

Сетих се за една песен: https://www.youtube.com/watch?v=kkFeSBtS52k

Може и близък да се опитва да те манипулира, дори и да те обича, от време на време да търси начин да ти пробие защитата по дадена тема или общо по всички теми ако ти създаде съмнения. Разбираш ле, че повечето хора по света са слаби, и не искат силни хора около себе си, дали съзнателно или не, идвете ги има. Правиш тема в spodeli.net, защото започваш да се съмняваш.. Замисли се. Започваш да поддаваш...

Изстрадалия принц

16.   Представи си причината на човек да ти каже ТРУДЕН ХАРАКТЕР СИ. Това не е любов за мен, ако след като ми го каже не последва целувка, прегръдка, или подобно. Да го духат!