Споделена история от Други

Голдън ретривър
Здравейте. Живея в апартамент и успях да убедя майка си за куче.
Но тя много държи ти да е добро с малки деца, понеже имам сестра на 3 години. Съгласна е само с голдън ретривър, защото чете че имат нужда да се разхождат по два пъти на ден за 40 мин, ако живеят в апартамент. Ще бъде ли проблем за кучето да живее в апартсмент с 5 големи стаи, две малки и един коридор? Също ако може да ми препоръчате малка порода, която е добра с малки деца и да ми кажете - английските (златисти) кокершпаньоли наистина ли са агресивни. Много моля да побликуват тази история, наистина искам домашен любимец.

Коментари

1.   Здравей...Това куче което аз ти предлагам е най-обикновено..Аз имам болонка вече шест години..Ужасно мили животинки са.Имам и сестра, когато тя беше на 3 ако не се лъжа,тоест преди 5 години хващаше и дърпаше кучето за опашката и ушите.Хващаше я и за врата и я вдигаше,а кучето само я ближеше и капка агресия няма.Може би защото е дресирана не знам точно.Но са страхотни кученца..Най-много до 10 килограма са..Има снимки в нета,потърси..Но за мен са много добри и искрено ти ги препоръчвам.Има само едно нещо...Трябва да се подстригва през лятото с тази голяма козина,а и тя лесно се сплъстява и трябва ресане всеки ден поне по 5 минутки..Не знам всичко относно самата порода,защото все пак съм на 14,но мисля че това стига.Все пак има и интернет за някой неща...;)Забравих да кажа,че и много лесно се дресира на по-простите команди(като седни,дай лапа и т.н.)Пиши какво кучe си избрал/а.

2.   Померан, куче буу, ши тцу са много любезни. :)

3.   обичам голдън ретривър , любимо куче , взимайте го , добро е игриво е супер сладко е

4.   http://dnes.dir.bg/news/ubiystvo-mvr-labrador-bivsh-voenen-19139594

5.   Голд. Ретр. е голямо куче и има нужда не от 2 пъти по 40 мин а от бягане 25 км на ден, както всяко голямо куче. Аз имах лабрадор ретривър, точно защото много ги харесвам (разликата е, че лабрадора има къс косъм), гледах го в апартамент 100 кв. м. и тр ти кажа, че ако го оставиш само, след това се приготви за основен ремонт. Имам клипчета с поразиите му и ако ги видиш, ще си помислиш, че торнадо е минало. Нагризани мебели, счупени вещи. Да не ти казвам като беше само как лаеше и комшиите почнаха да се ядосват. А и докато го научиш да се сдържа и да не се изхожда у вас, а да чака разходката, къщата ти ще стане една голяма тоалетна, да не говорим за космите... макар, че с която и да е порода, няма как да не ги има и повярвай разлика между дълги и къси няма, все косми са и падат, особено като сменят. По принцип голд. р. и лаб. ретр. са много палави и по-трудно се възпитават. Не заради поразиите го махнах, а защото го съжалявах като го гледах затворено цял ден, само с трите си разходки на ден. Отначало не искаше да излиза, а после не искаше да се прибира. Ако не си изразходва енергията, ще развие артрит. Такива кучета са за къща с двор. Вярно е, че лабрадора и голдъна са най-благородните и най-добрите, а и са единствените, които виждат цветно, точно заради това тях правят кучета-водачи, но по-добре си вземи мъничко, иначе много ще ти дожалява и ще се измъчваш, защото не всеки ден ще имаш време за него, а раздялата е много трудна. То си е като детенце. Сърцето ми се свива само като се сетя за моето кученце, което подарих, а тъкмо го бях научила да се стиска, да подава лапичка... като го изоставях, така ме гледаше жално, чудеше се къде отивам и защо е при чужди хора, много ми беше мъчно, аз го предадох един вид. Мога да си го виждам когато поискам, но много би ме разстроило това, а и той вече е свикнал със стопаните си. Сега вече бяга по цял ден, не е затворен, щастлив и свободен е и аз съм доволна. Не си го причинявай, много се привързват и те и ти към него и после ще ти е много гадно, ако се наложи да го дадеш. Вземи си някое малко сладурче и не си създавай големи проблеми.

6.   От авторката:
Списъкът ми с кучета е доста дълъг. 1. Чихуахуа 2. Йоркширски териер 3. Джак ръсел 4. Кавалер кинг чарлз 5. Английски кокер 6. Пинчер 7. Доберман 8. Голдън ретривър 9. Лабрадор 10. Санбернар 11. Бигъл 12. Папион 13. Малтийска болинка 14. Ши тзу
За повечето съм чувала, че са злобни и истерични, мама също. Единствените три, за които чува само добри неща са болонка, кокер и голдън. Но за тях казва, че само смърдят, макар че, предполагам, ако не се къпе, никой не мирише на рози. Благодаря на всички за мненията. Ако някой има повече информация за някоя от породите да пише :)

7.   Много миришат тези кучета и са трудни за възпитаване. За мен в тази големина най-добър избор е немската овчарка

8.   Кучетата се къпят рядко. Около 2-3 пъти в годината. Иначе могат да се разболеят. Отиди в някоя ветеринарна клиника, за да ти обяснят всичко за предпочитаните за теб породи.

9.   Номер 5 - между лабрадора и голдън ретривъра има огромна разлика. Лабрадора се учи по - бавно и се скубе много повече, макар че има доста по - къс косъм. Ти голдън си нямала, нали? Аз имам в апартамент, разхождам го както казва момичето най - много по час, не лае, почти цял ден не съм вкъщи и пак...

10.   От авторката : аз също искам най - много кокер или голдън ретривър и съм съгласна с номер 9, макар че номер 5 също казва някои истини. Но много приятелки гледат лабрадори, хъскита и ротвайлери в апартамент и не им е проблем. Аз съм от 9 до 15:30 на училище, но през останалото време мога да се грижа за кученцето.

11.   Номер 7, аз съм номер 1.. Обаче за болонката грешиш. Всяко куче си има някаква миризма без визлата.. Болонката много лесно се възпитава, моята я научих на много номера когато беше на 2 години.. 100% съм убедена че ти болонка нямаш и като не знаеш не говори.. Трудно се възпитавали, ела и виж моята та ми кажи как като е била на 2 знае към 7-8 трика, а сега е на 6 и не ги е забравила.. То ако решиш да го възпитаваш когато е на 5, то си е ясно че нищо няма да постигнеш. И тук говорим за малки кучета, не някакви 50 килограмови.

12.   От авторката : аз много харесвам голдъните, кокер шпаньолите и малките проди, но те не са подходящи за малки деца. Четох за голдъните, че не лаят, че много обичат да плуват и тичат - и аз много обичам. Блокът ми е точно пред южния парк, а пред него също има дворче, градинка, площадка. Но трябва да убедя майка си, защото тя междувременно, а тате иска, но напоследък се карат с мама и той не иска допълнително да подсилва този факт. А сестра ми ако я питаш - скача до тавана от радост. Помогнете ми.

13.   Всъщност номер 11 грешиш, защото голдъните са по 30 - 40 кг.