Споделена история от Други

Проблеми с обвързването
Здравейте!
Аз съм младеж(?), на скоро навърших 24.
Имам проблем с ниското ми самочувствие в личния живот.
Определено имам с какво да се горедея - винаги съм бил малко "по" от връстниците си, намерих си работа в голяма компания и малко преди да навърша 22 ме направиха инженер, подобрявайки рекорда за най млад такъв в цялата история на компанията. В работата без усилие се справям с различни проблеми и обикновенно намирам най добрия изход...
И до тук с положителното...
В личния живот обаче съм много близко до пълния провал. Мога лесно да го опиша само с две думи - самота и алкохол.

Не съм грозен, както може би се досещате не съм и тъп, дохода ми е добър (поне за сам човек на моята възраст) но въпреки всичко не мога да завържа връзка. Има момичета от моя град, с които си пиша с месеци по скаип но така и не се престрашавам да ги поканя на среща защото се страхувам че ще ги разочаровам с нещо...
До сега не само че не съм имал сериозна връзка, но не съм имал и не сериозна такъва, е имах една която продължи 2 седмици но я прекратихме по взаимно съгласие...

Много обичм да обвинявам работата или училището си за това. На приятелите си казвам, че в момента съм много зает и на момичето ми няма да мога да отделя времето и вниманието което заслуважа но в същност знам че това не е истина. Истината е, че ме е страх от обвързването, страх ме е, че на моята възраст няма да мога да се държа естествено (повечето ми връстници са имали връзски още от 16 - 17 годишна възраст). Тези страхове ме карат да се държа на страни и студено, дори да имам възможност за "нещо" аз съзнателно я съботирам....

Другото нещо което много обичам е да търся отговорите на въпросите ми "на дъното на бутилката", въпреки че отдавна съм установил, че не са там...

Също така бих казал че съм с ниско самочувствие - много "обичам" да оценявам неуспехите си много по високо от успехите....

Бих написал още доста неща но се страхувам, че никои не чете прекалено дълги изповеди.
Благодаря на тези, които са прочели написането, и благодаря на тези които ще напишат коментари.

Поздрави

Коментари

1.   Прочетох с интерес до край историята ти. Ами какво да ти кажа, аз съм момиче и ще ти дам няколко съвета. Първо трябва да ти кажа да не се притесняваш, нищо не губиш ако опиташ да поканиш едно момиче на среща. Постарай се всичко да бъде идеално говорете си, смейте се и накрая й сподели чувствата си. Ако тя те пренебрегне си повтаряй "тя губи". После опитай с друго момиче така ще се отракаш с жените. Но побързай, защото на мен лично ми стана малко смешно мъж на 24 да каже, че се притеснява от любовта. Няма нищо страшно (като на малките деца) :) Действай!