Споделена история от Други

Teжко детство
Здравейте искам да споделя моята история.
От малък не съм глезен въпреки че все пак съм получавал някаква обич, и така всичко започва още в ранните години баща ми биеше майка ми пред нас пиеше, биеше се, след това като бях на 14 с майка ми заминаха за чужбина.
Две години живеех с брат ми при баби дядовци роднини, последва моя затвор, близо 5 години и икарах заточение в чужбина, кавги караници с нашите неразбирателство с никой без приятели без приятелка, но дойде момента в който ми писна и заминнах за слънчев бряг да работя така лято след лято, стана така че 3 години се издържам сам и работя, проблема е че съм различен.
Имам хубава работа добре заплатена но просо вече се побърквам, чуствам се ненормален, постоянно съм агресивен нервен, непредвидим, плаша хората, живея сам почнах да се пропивам да вземам наркотици игубих смисала на живота не съм щастлив нямам мотивация.
И мога да кажа че заради тези неща пропуснах поне 20 приятелки и прдължавам да пропускам, сам съм тежко ми ама все едно съм затворен в черупка те ми се натискат аз бягам отблъскам ги и продължавам да пия до припадък и да мисля за преди.
Вече доста деградирах вкъщи е като коптор, загубоих доста приятели и продъжавам, остава ми само работата която искам да напусна и да изпия заплатата докато забравя всичко.
Може би 4 колежки ми са се натискали от общо 7 и пак нищо бягам и припадам от акохол, продължам да мисля за мианалото и деградирам.

Коментари

1.   Мисля, че трябва да се консултираш с психолог. По спокойно гледай на нещата!

2.   Добре дошъл в кръговрата на наркотиците и алкохола, от тука излизане няма освен ако ти сам не го пожелаеш.

3.   Просто помоли за помощ твоите ангели пазители и ще видиш, че ще стане. Вярно е това. Всеки има такива същества до себе си, но затова ти е дадена свобода и свободна воля сам да си господар на себе си, и на всичко. Просто трябва да желаеш тази промяна и да станат нещата при Теб. Няма да ти пожелавам успех, защото Ти вече си задействал нещата за себе си. Спомни си чувството преди много години, когато беше мъничък и щастлив. Спомни си всичките хубави моменти и мигове. Живей си живота и бъди същото това лъчезарно дете. Остави всички грешки които си направил- те не са важни и никой няма да ти търси сметка за тях. Прости на всички които са те наранили някога. Обичай. Алкохола не е никакъв проблем- пии колкото си искаш

4.   Ми, взимай лист хартия и напиши 10 неща/цели които искаш да постигнеш... гледай да си трезвен като ги пишеш :)
После ... ми този лист ще е животът ти

5.   Здравей,
Колкото и смешно да звучи за агресията имам едно много добро решение, което е изпитано. Вземи се една боксова круша и като се прибереш във вас и действай по нея. На пръв поглед може да е смешно, но на мен това страшно ми помага, прости целия яд, агресия и нерви си отиват и се успокоявам. Предполагам, че ако намериш подобно нещо или дори същото за да се пребориш с това, че си агресивен няма и да пиеш или поне не до степен каквато ти описваш. Дано идеята ми ти помогне на някакво ниво. :)
Успех

6.   Отиди на психолог и често го посещавай. 100 % ще ти помогне. Ако сам не си помогнеш, друг НЯМА.

7.   Здравей. Големият факт, че си написал тук ми говори, че има надежда.
Опитай всичко/говоря за правилния път/. Не спирай. Излез от калта.
Искаш ли да излезеш от калта? Не го чух?
Мило момче, сега вече си доста порасъл и е дошло време да се погрижиш за себе си. НО ЩЕ ИСКА МНОГО ВОЛЯ И НЯКОЙ ЗРЯЛ ДО ТЕБ ДА ПОМАГА.
Като за начало вероятно волята я няма. Има ли поне истински добър и умен човек до теб, на който да се довериш?
Ще иска доста да се постараеш. Мога да предложа много варианти.
Навит ли си?
Детството остави за по-късен момент, когато ще се разказва пред психолози, а сега е ред на плана за Измъкване от блатото.
Пак ще ти пиша.

8.   В този хаос няма време. Стани. Търси помощта на близките си. Сега някой трябва да те води, имаш нужда от някой силен, на който да се довериш тотално.
Ще има доста за вършене, но ще имаш и нов живот.
Май си заслужава, а?
Пиши тук. Ние ще те подкрепяме.

9.   С някои изключения и моята история е същата. Само че ролите на моите родители с твоите са разменени. В някои случай и аз съм си мислила за много по - лоши неща. На мен ми помогна едно нещо. Писането. Винаги когато съм разстроена пиша нещо. Не казвам, че и ти трябва да започнеш да пишеш. Открий нещо, което ти е било любимо в детството. Това, което си обожавал да правиш и посвещавай по един два часа на ден на него. Ще видиш, че след време мотивацията ще започне да се връща, защото освен работата, ще знаеш, че вкъщи те чака нещо, за което никой друг не знае. Тази малка "тайна" ще те промени...

10.   Водейки се от коментaрa нa н 5, дори ми се струвa още по- добре дa зaпишеш бокс или друг мaлко по- aгресивен спорт. Освен, че ще рaзтовaрвaш стрaхотно, ще имaш нaстойник/ тренер, приятелствa ще зaвържеш тaм, момчетa спортистчетa. Ще излееш гневa си по онaзи крушa. Ще те aмбицирa чувството зa освобождение и приятнa отмaлa. Смятaм, че много ще ти допaдне. A и сaм ще поискaш дa спреш с aлкохолa, зaщото ще ти пречи нa по- хубaвото, което нaписaх горе. Опитaй!
Виж, не можеш дa промениш родителите си, отношениятa между тях или с теб. Но можеш себе си. Не бивa ядът, гневът ти от минaлото дa те води в бъдеще по нaнaдолнището. Ти не си отговорен, че бaщa ти бил мaйкa ти някогa. Тя е голям човек и е можелa дa се рaздели с него, по нейни си причини не го е нaпрaвилa. Сaмо, че причините и, последствиятa от тях, веме сa си сaмо зa тях си. Предполaгaм си искaл дa ги нaкaжеш с поведение някaкво кaто си бил при тях и зaтовa сa се изострили отношениятa ви. Не сa съумели дa нaмерят прaвилният подход. Не си могъл и ти дa простиш.
Прошкaтa ще дойде с времето, когaто видиш всички причини дa си щaстлив. A те сa много и всякa еднa е под носa ти.
Но нещaтa едно по едно. Първо aнгaжирaй тялото си, зa дa дaдеш почивкa нa умa. Спортувaй! И без дa се нaсилвaш или очaквaш, ще дойде моментa, в който ще зaпочнеш дa виждaш положителнaтa стрaнa нa животa. Тогaвa ще отвориш и сърцето си. Нaкрaя ще простиш и остaвиш в минaлото. И точно тогaвa, ще рaзбереш, че в същност щaстието отдaвнa е чaкaло дa го приемеш и почувствaш. То е състояние. Не е мaтериaлни облaги, притежaния, не е в другите, тa дa ни го дaдaт. То си е в нaс. Сaмо дето понякогa тaкa се зaтвaряме, че не му дaвaме дa дишa дори.
Успех момче, не си сaм!

11.   Пак съм пиян, вече губя и позиции на работа, мерси много за коментарите, искам да си попиша с някой които не ме познава на живо някой с мойта съдба
Ще полушам някой от съветите ви благодаря!!!

12.   Аз бих си пописала с теб, нямала съм твоята съдба, но пък няма лошо да изслушаш човек и да се опиташ да помогнеш. Тук обаче няма как да се разменят контакти.
Zatowa почвай бокса и спорта и гледай да си зает постоянно за да не мислиш за нещата, за който мислиш.

13.   ПРОЧЕТИ ЕТО ТОВА!
http://webstage.bg/socialni-temi/1354-kak-prestanah-da-bada-leniva-svinya-i-zapochnah-da-zhiveya-otnovo.html