Споделена история от Други

Ужасна усмивка
Здравейте.. ! Аз съм момиче на 13 години и зъбите са ми жълти .. всички казват че имам красива усмивка но мен ме притеснява това че зъбите са ми жълти .. какво да направя за да ги избеля в домашни условия .. чувала съм че трбява да направя някаква смес от сол,сода и още нещо .. но като ходих наскоро при една приятелка и говорих с майка и за това (понеже е заболекар) и ми каза че содата намалява зъбния емайл .. ииии незнам какво да правя моля ви помогнете

Коментари

1.   Не прилагай бабини деветини. Пази зъбите си и се доверявай само на наистина добри специалисти. Току що се връщам от поредното спешно посещение при зъболекар. Заради "уменията" на един "специалист", които доста добре си е поиграл с мойте зъби преди време сега получих поредното усложнение, което без да преувеличавам можеше да ми коства живота или поне сериозни последстствия за здравето. За парити и останалите страдания не коментирам. Така че прави си изводи и умната.

2.   Да, така е содата вреди на зъбите доста,въпреки че ги избелва. Вземи си паста за зъби с избелващ ефект, някоя ефикасна за повече пари, мий си зъбите по 3 минути и по минимум 2 пъти на ден, гарантирам ти, че ще станат по- бели. Но трябва да си упорита, ефекта ще се види след 1-2 седмици. Успех :)

3.   Не си прави експерименти! Може да съжаляваш после! Има много пасти за зъби, които рекрамират по телевизията да избелване. Има една "Бели зъби за 7 дни" или нещо такова, не знам, обаче тя наистина помага. Гледай телевизия и ако попаднеш на нея, тъй като не си спомням как се казва си купи. Помага, знам го от личен опит.

Това, което си го споменала за пръв път го чувам, но щом зъболекар ти е казал, че намалява емайла по-добре не го прави. И емайла има начин да се подобри, но избелването е много по-лесно. + това процедурите, които избелват зъби са вече достъпни за всеки.

5.   Ами купи си хубава четка и паста от скъпите мии си зъбите като станеш и преди да си легнеш .. ще видиш след една седмица каква ще е промяната "голяма"

6.   Ми за начало почни да си миеш зъбите преди и след сън.
Избелване в домашни условия не ми се вижда удачно.Поинтересувай свестните процедури на какви цени вървят.
И го карай спокойно.И моята усмивка не е хубава, просто защото ми е такова лицето.Не е само до зъбите..

*Syndrome

7.   Мерси много на всички .. ще опитам това с скъпите пасти .. :)

8.   Каква паста по-точно трябва да се използва защото то има много скъпи които не действат ..

9.   Моят опит е, че избелващити пасти са бошлаф работа. Първоначалният цвят се връща скоро след като спреш употребата им. Система за домашно избелване с шинички е по-ефикасният начин. Разбира се, говорим за разумно вземане на решение-състояние на зъбите, възраст, подходящ % на оксида и т.н. Примерно Nite White 9 дозаторчета ми струваше май 90лв. Е, на мен ми беше необходимо само едно. Другите ги препродадох:-)

10.   Абе няма значение колко е скъпа пастата трябва да започнеш от там че да си миеш зъбите поне 2 пъти на ден иначе ще станат и кафеви :Д

11.   Виж сега.Във всички коментари има истини,но най-голямата е,че има хора с по-жълтеникави зъби!Някои просто са си такива и няма как да станат перфектно бели!Наистина мий зъбите си сутрин и вечер и предполагам,че може и да помогне колкото и да е :)

12.   Говори с някой добър стоматолог. Предполагам че един специалист ще знае повече от всеки тук. За пастите не знам, поне аз не съм усетил кой знае какъв ефект. Понякога ми се струва, че продават една и съща паста в различни опаковки.