Споделена история от Други

Избор на часовник
Здравейте!

По случай абитуриентската си получих пари за подарък и реших с тях да си взема дамски ръчен часовник - като подарък е супер идея, но аз съм от малък град и в магазините тук има само китайски часовници. Не знам скоро дали ще ходя в по- големите градове и си нямам и на представа как да позная оригиналния от китайска реплика. За това пиша тук, парите не са много 70лв. моля ви да ми препоръчате магазин или сайт от който мога да си поръчам хубав часовник /не някое менте, което да спре след година ползване/ и дали е възможно до тия пари да си избера такова нещо. Търся си по- изчистен вариант по възможност с черна каишка.
Благодаря ви за отделеното време.

Коментари

1.   За 70 лв. само китайски. Аз на твоите години също карах на китайски и си бях доволна. По стечение на обстоятелствата след години започнах да имам много добър доход и тогава си позволих швейцарски часовник на Морис Лакроа за 500 евро. Много съм доволна и от него, но интересното е, че когато се понамокри верижката ми пуска боя и става петно по кожата. Часовникът не е купен от България, има си сертификат и е оригинален. Всичко е до късмет!
На баща си купих часовник Casio и вече 2 г. не го сваля. беше на промоция и струваше към 200-250 лв. ПЕРФЕКТЕН.
За малко пари, Casio са чудесно решение.
За много малко пари... и китайските са ОК, малко до късмет, но аз съм нямала оплаквания и съм носила до 25 г. възраст ЕДИН И СЪЩ китайски часовник, който си купих на 18 г. за 20 лв.

ИЗВОД - всеки според възможностите, а нуждите са неограничени! Съпругът ми наскоро си сбъдна своя голяма мечта - много скъп часовник Ролекс. Часовникът струва колкото гарсониера в София и показва същия час като китайските часовници (представи си).

Ако обаче за теб часовникът е много важен - събери си още 150 лв, отиди до София и си купи Casio.
За мен часовникът не е важен, нито бижутата са важни и притежавам само най-основни неща

2.   Само не се захващай с тази мания, защото няма да и видиш края. Всеки часовник ти омръзва до няколко месеца, винаги има нов, по-хубав, по-лъскав и по скъп. Познавам хора с колекция от 40-50 часовника и не осъзнавам, какво е толкова специално, в това да притежаваш тези дрънкулки.

3.   Ръчните часовници се носеха по времето когато не бяха изобретени мобилните телефони. Има ли смисъл да носиш два часовника в себе си?

4.   Известно време си повтарях колко готино е да имаш часовник и разгледах няколко хиляди (буквално) модели в интернет. Както евтини, така и скъпи. Накрая си купих един Ориент за 250, носих го две седмици и ми омръзна. Продадох го и вече не съм се и сещал за никакви часовници.

5.   Имаш си един на телефона, един на компютъра и поне още 2-3 из къщи и на работа. За какво са ти повече? Е, освен ако не обичаш да се кичиш с тинтифлюшки...

6.   Ръчният часовник е неостаряващо бижу, показва стил и класа, както и интересите на притежаващия го - дали е официален тип или си пада спортна натура. Номер 5 не ходя 24/7 с компютъра, нито стоя вкъщи ностоп, като не знаеш да коментираш по зададения въпрос - не изразяваш това което ТИ имаш у вас!!!
Номер 2 каква мания те гони, до сега не съм носила НИТО ЕДИН часовник!
Търся си го като подарък от скъпи за мен хора, часовникът е много добра идея като подарък и те я харесаха много - демек остава спомен. Благодаря само на номер 1 за изчерпателния отговор, мерси човек трябва да те черпя едно ;)
От Авторката.

7.   Подкрепям номер 1. Ако искаш часовник, за тези пари само китайски или някое Касио втора ръка. За 100лв повече може и ново Касио. Имал съм Касио Едифис за 280лв, както и китайска реплика за 60лв. Честно кказано китайският ми стои по-добре и сега нося него. И споко, не се чупят толкова лесно. Според мен супер много хора си купуват китайски реплики.

8.   А като им падне батерията? А в тоалетната? Тея с телефоните не говорете глупости!

9.   За какво ти е часовник? !