Споделена история от Други

Защо малкото ми котенце не се изхожда?
Здравейте, мили хора! Преди два дена намерих едно малко котенце (на 2 седмици). Започнах да го храня със сухо мляко разредено с вода, спазвайки определени дози. Правя му масажче като се нахрани, за да се изпишка, но проблемът е, че не може да се изхожда по голяма нужда. Чудя се защо не се изхожда и изобщо трябва ли да го прави, защото пие само течности (прекалено е малко за храна). Бих искала съвет от вас, които са имали подобни изпитания, дали това е проблем или с времето ще се оправи и какво точно трябва да се направи. Заведох мъничето на ветеринар, но той само го изпишка и ми каза как да го храня, за изхождане нищо не спомена. Много бих се радвала знаещи да се отзоват на проблема ми :)

Коментари

1.   Намокри памук с топла вода и го търкай по дупето.

2.   Ами виж, може би наистина защото пие само мляко не се изхожда по голяма нужда. Много търсих в интернет, не открих нищо с което да ти помогна. Аз също не съм имала подобен проблем. Уведоми ли ветеринара, че не се изхожда? Защо не го пита на какво може да се дължи? Той щеше да ти каже, явно не си го питала... Отиди пак, този път с детайли обясни.
Питай познати, може те да са имали такъв случай и да знаят.
Сложи ли пясъчник на котето? Попринцип те обичат да имат такова място, за да се изходят, ако си забелязала после си го заравят. Аз поне не съм гледала котка и тя да си е вършила работата на пода или на вестник, това го правят кучетата. Котките са различни.
Успех! Надявам се да се оправи и моля те, ако имаш възможност, разбира се, задръж това котенце и си го отгледай. Недей да го пускаш на улицата, няма да живее много, то е съвсем малко бебе, което трудно ще се оправи самичко. Надявам се да си го отгледаш!

3.   В момента имам 10 котки и да ти кажа, че те едва след 1 месец ходят по голяма нужда. Не се притеснявай. Много се радвам, че има хора като теб, които се грижат за животните. Дано по-напред да имаш повече котки. Успех :)

4.   Заведи го на ветеринар. Преди време ми се родиха котенца и имаше едно което започна да се храни доста по рано от другите. След 2 дни коремчето му започна да се подува, не можеше да ходи по нужда и накрая почина. Не прави моята грешка, за да не съжаляваш.

5.   Трябва да се прави и масаж на корема след всяко хранене. И аз сега се грижа за две сукалчета. Първоначално първите два- три дена не ходеха по голяма нужда, но после се оправиха. Има и група във фейсбук с добри съвети - Новородени котета в беда.

6.   От авторката: Заведох отново котето на ветеринар и се оказа, че има запек (било е от млякото). Накара го да се изходи с много мъки, но се получи. Даде му лекарство за по-лесно изхождане и също така сменихме и сухото мляко (преминахме на Kitty Milk), тази вечер (вече 24 часа след ветеринаря) малкото се изходи самичко със съвсем леко масажче на стомахчето и ануса. Много съм радостна. Надявам се вече на всеки 24 часа да се изхожда. Разбира се, че няма да го изоставя. Привързахме се към мъничето аз и мъжа ми. Благодаря ви, че се отзовахте на проблема :)

7.   Авторке, пиши какво става с котето, за да знаем и ние. :) Изходи ли се вече, добре ли е?

8.   От авторката: Котето се изходи, но сега с това мляко Kitty Milk има леко разстройство (изпражненията му не са течни, а някак си меки и са светло кафяви до жълти). Не знам това проблем ли е или от млякото така се получава. И какво трябва да направя. Пробвах с микс от човешкото котешкото мляко. Резултатът не е задоволителен (имам впредвид че изпражненията не са нормални, а са още меки и жълти). Пробвах и с малко брашно към млякото. Ако някой знае, да помогне, моля :)

9.   Лелеее, номер 3 е достоен за документален филм на "National Geographic"!

10.   Здравейте и аз имам същият проблем с малкото си котенце пишка но не ака а сега с забраните за излизане заради този вирус и на ветеринар не може да идем какво мога да му дам в домашни условия за да се изходи? Благодаря