Споделена история от Други

Въпрос за костенуркови котки
Гледам, че малко хора имат костенуркови котета. Онези които са много шарени - черно с оранжево. Не, не трицветните на големи петна с повече бяло, а такива които имат повече черно/кафяво и оранжево и съвсем малко бяло или въобще без бяло. Дали не е защото разноцветните косми създават илюзията, че изглеждат нечисти? Един вид все едно оранжева или жълта котка е минала през комина и се е навъртяла в черно. На мен пък много ми харесват, помня една котка на село която беше такава и имаше прекрасна личност. Вярно е, че често изглеждат сърдити или намръщени, но това е илюзия заради окраската. Но явно на хората им влияе, защото скоро не съм виждал човек с такава котка. Все са табита или други разцветки. Къде мога да купя такова коте?

Коментари

1.   Мтого са красиви тези котенца, и аз си ги харесвам. От улицата можеш да си осиновиш такова коте, малко са, но се намират.

2.   Недей да купиш котки! Градовете са пълни с улични котки, просто си вземи една бездомна котка. Те всичките са толкова любчиви... Това е прекрасно нещо да спасиш един живот, а за разцветката изобщо да не се притесняваш.

3.   И на мен ми изглеждат мръсни, тия животинчета. Не ми харесва такава окраска, предпочитам цвят "Уискас". А за сдобиването - виждала съм много бездомни котета, покрай контейнерите, с такъв цвят на козината - огледай се.

5.   Да, сещам се какво имаш в предвид - не знаех, че се наричат „костенуркови“, за мен са си просто ръждиви и приличат малко на Оскар от Олица Сезам.
Имам такова коте. Малко преувеличено е това „имам“. Просто ми е малко жилището за котка, живеем в центъра и имаме вътрешен двор - много кооперации си делим този двор. Много е уютно - преди беше занемарен и мръсен, но сега не е така. Там живеят точно една такава котка и още близо 5 други котки. Променят се котките, но броят им не, а „костенурковата“ (наричаме я Машината за лапане) е господарката на двора. Много е интелигентна. Отначало беше омъкната и в много лошо състояние, но бързо се наложи и дори изгони други котки. Днес дворът се населява предимно от нейни деца от различни котила като търпи само един оранджев котарак (бащата на повечето ѝ деца) и една шарена котка (трицветка), която може би ѝ е сестра или поне не представлява заплаха.
Та тази котка заслужава името си, защото може да изяде 400 мл котешка храна (цяла консерва) на един път.
Пробвали сме се много хора да видим кога ще спре да яде.
Аз храня основно котките, защото съм на долен етаж и се качват на терасата ми - другите просто пускат храна и остатаци надолу, а по-долната съседка пък взела и осиновила оранджавия котарак и спи при нея, но Машината за лапане е прекалено грозно животно в очите на повечето хора и затова сама си е заслужила всичко.
Та веднъж почти успях да я накарам да спре да лапа.
Три дни непрекъснато я храних като олапа поне 3 КИЛОГРАМА храна или поне 6 консерви от 400 мл сурова храна. Накрая казвам.... почти, защото си почиваше и вечерта пак лапанеееее...
Това е уникално животно.

Радвам се, че искаш такава котка, защото тях никой не ги иска, а са си по порода същите като другите - европейски късокосмести котани, които се разкарват по улиците ни.
Ако търсиш, ще намериш такава котка, но не са много често срещани....
Аз ги намирам за грознички (ръждивковци), но явно имат характер, защото оцеляват и се борят с живота, докато на другите котки (виж глезения оранджав котак) им се дава на готово.

Имай в предвид, че такава котка винаги е женска, защото има повече от 2 цвята в козинката си.....именно - неопределен брой цветове ха-ха

6.   Грозни са явно смятани само в България, защото прочетох много форуми където ги хвалят. Дори пишат книги за тях. На мен са ми грозни сивите на райета. Обичам тези от темата, трицветните, оранжевите и бяло-черните.

7.   Аз пък харесвам всички видове котки! <3

8.   Трицветните на големи петна се наричат "костенуркови котета".
Тези, които описваш, не се купуват, а се подаряват из страници за това във ФБ, или сайтове за обяви. Пишеш, че търсиш такова коте и веднага се намира някой, който подарява точно такова. Толкова много са "непородистите" и толкова разнообразни.