Споделена история от Други

Цветя в стаята на бебето
Имам около 15 саксии с цветя и най ми пасва да ги гледам в стаята където ще е бебето, защото има най-много светлина а и там имам място. Ще пречат ли по някакъв начин на детето? Да добавя, че са само зелени, нямам цъфтящи.

Коментари

1.   15 саксии? ! Ти в оранжерия ли живееш? Няма да пречат, но мисля, че са малко множко! :)

2.   здравей,
всяко цвете е различно. Някой отделят неща които не са добри за дишане особено от деца...
трябва да се поинтересуваш специално за всяко от тях, едно може да е подходящо за гледане у дома (и в стаята на детето), а друго да не е въобще полезно

3.   Лично aз не бих ги държaлa в еднa стaя с бебе. Бебето още не е незaвисимо дa излизa, се движи, зaхрaнвa и т. н. сaмо, че дa си нaбaвя нужнaтa енергия. Цветятa " дърпaт " енергия от слънце, въздух и... от хорaтa, aко не е достaтъчнa другaтa. Зa възрaстните не е проблем, по- скоро обменяме енергии с всички живи, но мaлкото към моментa рaзчитa основно нa вaс и ъздухa/слънцето около него. Остaвете му прострaнството чисто от други, които се зaхрaнвaт със същото. Поне докaто зaпочне сaмо дa се движи, тичa, черпи от същото и сaмичко ( докaто " хaрчи ", също зaреждa с новa). Проблемa не е сaмо с евентуaлни aлергии.

4.   В болницата след раждането ни караха да не оставяме цветя в стаята на жена ми, където беше и бебето.
Така, че според мен не е много добра идея.
Освен това, по принцип и за възрастни знам, че не е препоръчително в стаята, в която се спи да има много цветя.

5.   Аз съм на точно обратното мнение на другите 4 коментирали. Растенията доближават човека до естествената му среда-природата. Ако бяха цъфтящи, като на №4 можеше да се притесняваш от алергии, но те не са. Ако бяха купени от непознати и брани предния ден от циганки да се притесняваш да не довлекат вируси и болести, но те не са. Ако дърпаха енергия, като тези на №3, как ли оживяват децата по селата или тези родени в джунглата, сред растения? И така нататък.
Съвсем спокойно си сложи не цъфтящи цветя в стаята при бебчо.

6.   На мен ми е тъпо как някакви такива хора с толкова умствен потенциал имат тристаен апартамент, а нормални интелигентни хора не могат да имат деца, щото видиш ли нямали пари за апартамент... ей такива се размножават... китките искала да сложи в на детето стаята... ми гледай си китките, за какво ти требва това дете.. да ти имам проблемите... за нормален човек китките щяха да идат на боклука и бебето да стане приоритет, китките та китките...

8.   Да най- добре ги прумести в друга стая. Също ако имате и дом. любимци също и тях ги махнете. / вкл. и рибки/

9.   Здравей, на мен хобито ми е градинарство и разбирам от растения. Желязно правило - никакви растения в спалнята! Обяснявам защо. Първо, когато фотосинтезират, растенията поглъщат въглеродния диоксид и като остатъчен продукт се отделя кислород. Така те пречистват въздуха, но този процес се извършва с помощта на слънчевата светлина. Когато няма такава, т. е. през нощта или през зимата, растенията също като нас хората поглъщат кислород и отделят въглероден двуокис. Така въздухът в спалнята обеднява на кислород.
Второ, много вируси и бактериални инфекции се предават чрез гъбични спори, които достигат до белите дробове. Почвата на саксии с цветя, които искат често поливане, е влажна и идеална за развитието на такива гъбички. Особено пък, ако прозорците не са постоянно отворени, което няма как да стане при малко дете.
С една дума: махай растенията от спалнята и по възможност - изобщо от жилището. Избягвай даже цветя във вазите, защото не знаеш дали детето няма да прояви чувствителност към някое растение. На повечето хора например им става лошо от силния аромат на лилиумите.

11.   От №5 Ало, мамчета, едно време вашите пра баби са раждали на нивата, често се е случвало да носят малкото си бебе на нивата и да вързват люлка на дървото, бебето да спи там, докато те жънат, вие от 10 не цъфтящи цветя ви е страх. Когато бебето бива пазено прекалено много, то става алергично, болнаво и хилаво.
Това с дишането на растенията ме озадачи, то ако 15 растения издишваха кислорода в една стая до толкова, че въздухът да обеднява на кислород, как тогава берачите на краставици в оранжерии дишат докато берат краставиците рано в 5-6ч сутринта? В една оранжерия има хиляди растения как до сутринта остава кислород за дишане на хората, които се грижат за тях? Този, които са ви казали, че растенията произвеждат толкова кислород колкото изхвърлят, просто не е на ясно колко кислород диша растението и колко кислород изхвърля при фотосинтеза. Няма логика да кажете че растението диша повече от колкото се храни и въпреки това расте. Фотосинтезата е храненето при растенията. Простата логика също ни говори, че ако количеството беше равно нямаше да отглеждаме растения за пречистване на въздуха и нямаше да наричаме джунглите "белият дроб на планетата". А реално растенията са тези които осигуряват да има постоянно количество кислород на цялата планета, макар че ние хората с годините, хем изсичаме горите, хем замърсяваме доста усърдно и въпреки всичко кислородът не е свършил.

12.   5/11 aлоо, ти прaвиш ли рaзликa открито- зaкрито прострaнство? !
Хaпaл те е тебе щъркелa нa нивaтa.