Споделена история от Други

Малка каракачанка
Здравейте искам да попитам на колко дена мога си взема каракачанка . Чувала съм че на 35 , 40 дена стават . Те сега са на 26 дена на 9 юли ще станат на 1 месец .Някои казават че на 45 дена трябва да се бие ваксина , и до третия месец да го храниш 3,4 пъти на ден само с кисело мляко и гранули. На 3 месеца трябвало да се бие ваксина против бяс . Предварително се извинявам ако вече сте имали подобни въпроси .

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Ако си в апартамент го вземи възможно най - рано, защото към 45 ден правят много бели.

2.   Колкото по-късно едно кученце се отдели от майка си, толкова по-добре. Най-добре е след като кученцето стане поне на два месеца, но не и преди да стане на 45 дена. Относно храненето, да, малките кученца се хранят по по-често, но по по-малко. По около 4 пъти на ден. Препоръчително е да се хранят само с гранулирана храна, но от по-качествените, които съдържат и необходимите витамини. Относно ваксините. Допитайте се до ветеринар. Това, което аз мога да ви кажа е, че кучето не трябва да бъде извеждано навън докато не му се бият и трите ваксини, някъде до към 3. 5 месец на кучето.