Споделена история от Други

Мисля, че срещнах ангел
Беше на 2 юни.
Сирените завиха в памет на загиналите и ние спряхме, който както си вървеше. Е, не всички, но много хора спряха. Огледах се. На два метра срещу мен стоеше едно момиче (най-красивото и странно същество, което съм срещал) Главата и беше приведена и тогава видях, че по бузата й потече сълза. А нея не я беше срам, остави я така. Ръцете й пред нея, главата наведена.
Бях я зяпнал като изгладняло куче, къшей хляб. Тя явно усети погледа ми и съвсем леко повдигна поглед. ПОРАЗЕН! Големи, дълбоки, прекрасни очи, които имаха мокри мигли. Питах я с очи "Защо плаче", а тя направи един такъв жест към въздуха, сякаш ми посочваше звука на сирените и пак наведе глава.
Когато сирените заглъхнаха, аз се приближих и повторих въпроса си, този път с глас "Сирените ли те разстроиха" Тя избърса мократа си буза и ми се усмихна и каза простичко "Да, чувствителна съм"
"Искаш ли да пием по кафе, бързаш ли? " А тя пак се усмихна и ми обясни, че съпруга й я чака някъде си и си тръгна. Преди това успях да видя, че има халка на ръката си.

И ето ме.. 5 дни вече не мога да си я избия от главата. Но има и друго. След срещата ни, сякаш виждах всичко хубаво в света.. или по-скоро му обръщах внимание. Някакви съвсем прости картинки: тичащи деца, някаква дребна проява на нежност.

Откакто я срещнах и видях очите й.. не знам какво се случва. Зареден съм с толкова много положителна енергия, че сякаш не стъпвам. и всичките ми тревоги около работа, квартира, приятели и т. н. казах си "Всичко ще се оправи" И се оправя. И колкото по-малко се тревожа, толкова по-малко неща има, които да ме тревожат.

Мисля, че не срещнах човек. Не съм влюбен или нещо. Впечатлен съм, възхитен, мотивиран...
Това момиче, или млада жена, не зная, не й личеше сякаш възрастта имаше в себе си някаква сила.
Първо това, че се разплака.. аз не мога да разбера защо й потекоха сълзите. Всъщност не можех до преди 10 мин, когато бях си отворил музикалния канал и си търсех нещо и гледам клипче "333 каба гайди - рекорд в НДК" Отворих и заслушах и на 1-вата мин от началото на записа, по бузата ми се стече сълза.
Аз не съм почитател на подобна музика дори.
Тогава и реших вече да вляза тук и да споделя с вас

Не знам какво се случва с мен, но е прекрасно. Сякаш имах в гърдите си някаква тапа, която изхвърча оттам като тапа от шампанско и сега е едно такова леко, странно, хубаво... Даже не мога да го опиша като хората.

Коментари

1.   Дa :-), срещнaл си "светлинa", тaкa се нaричaт тези хорa. В същност всички сме светлини, но някои сa с изключителнa силa, обикновено сa с aктивирaнa днк, пси- силaтa им е невероятнa. Рaзпръсквaт любов, към всеки и всичко. Отключилa/aктивирaлa ти е 4- тa чaкрa, нaй- вaжнaтa от седемте основни.
Почети по темaтa, aко искaш.

2.   Влюбил си се в някакъв измислен образ, просто защото съвсем мимолетно си съзрял нещо в човек, което ти се е сторило свръхестествено мило.
М, 37

3.   Браво!!!

4.   Пробудил си се духовно, човече! Това се случва изключително рядко. Сега ще се промени всичко - и музиката която предпочиташ, и нещата които забелязваш, и най вече светоусещането ти.
Радвам се, че ангелът е отключил душата ти.

5.   За психиатър си, момче.

6.   Може би си мъртав, щом е токлкова красиво. :д

7.   Просто някои хора нямат съпротива в себе си, свободни са, независими са, в хармония са със самите себе си, напълно приемат себе си и реалността. И целия този мир се отразява на лицето ни, на позата на тялото ни, на говора ни и т. н.

И нашият мозък на подсзънателно ниво анализира всичко това и долавя вътрешното пространство на човека и така приема енергия от неговия вътрешен свят.

Разбира се, има и хора на другия полюс, които не са достигнали това ниво да приемат с радост реалността, а отчаяно се борят, за да я променят, не приемат и себе си, изпитват чувство за липса, за нужда, недостатъчно, не са завършени, съпротивата ги раздира от вътре. Тогава пък се чудиш защо този човек не ти е приятен без видима причина, защо някак те напряга и някак ти придава някакъв дисбаланс. Просто неговото вътрешно напрежение се отразява на лицето му, тялото му, държанието му и твоят мозък подсъзнателно долавя цялото това напрежение по езика на тялото му и други невербални начини.

Имай предвид, че едва 10% от общуването ни е вербално, всичко останало е невербално, а по-голямата част от невербалното общуване става на подсъзнателно ниво.

Питай някой добър специалист по реклама как използват това, за да ни влияят, без дори да подозираме.

8.   Има такива хора. Не са точно ангели, но сякаш в себе си са събрали цялата доброта на света и я излъчват наоколо. Да срещнеш такъв човек е много, много вдъхновяващо, както и сам си забелязал. Опитай се да запазиш това добро, което си получил и не само да го запазиш, но се опитай да го предадеш и на другите около теб. Точно така както си го получил от нея. Нали помниш онази стара песничка "Ако до всяко добро същество, застане поне още едно... "
Точно това се е случило и с теб. Срещнал си едно такова, добро, чисто и невинно същество и е важно да предадеш тази чиста енергия нататък.

10.   Ето това се получава когато духа на човек е слаб-едно хормонално умопомрачение. Съзнанието му е станало зависимо от жена, която дори не познава, и която на всичко отгоре е омъжена, което е и грях. Следвайки Исус моят дух израсна и мога да ти кажа че не съществува жена която да ме накара да я желая или да се влюбя в нея. Всичките момичета са ми еднакво отблъскващи мръсни лисици. Избягвам да ги заглеждам. Та те са същества от плът, а плътта е говно съпоставена с духа. Днес в книжарницата една като описаната от теб започна да се вре в мен докато оглеждаше книгите и веднага се ометох от там. Такова отвращение не бях изпитвал. А преди години съм бил влюбчив като теб, мислейки си постоянно за определени жени които съм виждал за съвсем кратко. И сега ако можех да срещтна този аз от миналото ми, бих му казал ЛУУЗЪР НЕЩАСТЕН С ЖЪЛТО ОКОЛО УСТАТА! Дисциплина трябва човече, дисциплина и вяра и следване на Бог, иначе ще се въртиш в кръг на това ниво. Да не ти думам какво те чака пък ако това момиченце ти беше отклинало. Щеше да си пристрастен към нея като към кокаин, и после живота щеше да ти спука манерката заради греха ти. Всъщност само заради това чувство в теб към тази жена си изложен на риска. Бори се с него, не се носи по течението защото то ще те отведе право в кенефа.

11.   Някои биха казали, че си срешнал същество с правилен тонал (за справка виж Кастанеда). Аз бих казал, че за миг си се сетил кой си - едно същество от светлина, което се изживява като животно.