Споделена история от Други

Куче
Здравейте. Виждам, че напоследък има няколко такива теми, но нито една не е като моята. Затова моля модераторите да публикуват историята.
Аз живея в голям апартамент. Имаме двор, паркове, площадки, всичко, а също и едно циментирано пространство, оградено отвсякъде.
Искам да ми препоръчате порода куче, която да си взема, като се съобразите, че в дома ми има малко дете и жена, която не обича много нещо да ръмжи срещу нея, а също и че предпочитам големите породи.

Коментари

1.   Вземи си Лабрадор. Нито ще ръмжи на женати, нито ще ти прави проблеми. Даже ще се превържете към него.

2.   Golden Retriever! Препоръчвам ти тази порода, сташно дружелюбни и много умни. Също така са много хубави. И аз имам малко дете, което много се радва на кучето. Също така и жена ми страшно много го харесва :)

3.   Мерси. Всъщност номер 2 в апартамент ли го гледате или в къща, защото някои казват, че голдъните и лабрадорите трудно се гледат в апартамент.

4.   Понеже козината може да причини алергии на малкото дете, ти препоръчвам китайско голо качулато куче. Не е злобно и е подходящо за апартамент. Единственото, което не отговаря на изискванията ти е размерът им.

5.   Не ми стана много ясно кучето на двора ли мислиш да спи или в апартамента?
Ако е вътре - големите кучета миришат, освен това имат в пъти повече косми от малките породи, а космите са си проблем! Защо не премислиш критерия за голяма порода?
От големите за мен доберман е номер 1.
От малките - west highland terrier.

6.   А замислял ли се, какво означава за това голямо куче да му се стяга душичката в апартамент от 60 кв.? Голямото куче иска разходки на места, където да може да го пускаш да си тича на воля, за да изразходи енергия. Трябват ти минимум 2 пъти на ден разходка от по час, час и половина. Можеш ли да отделиш 2, 5 - 3 часа на ден само на домашния си любимец? По-добре вземи малка или средна порода, щом ще го гледаш в апартамент. И не бива да се пропускат разходките, защото ако на животното ти се налага да се стиска, то това има непоправими здравословни последици. Ако искаш да вземеш кучето от малко, трябва да си подготвен, че ще прави поразии, докато се научи, че не трябва. Тъй че очаквай и материални щети по дома ти. Освен това, по-честичко ще трябва да се чисти, защото животинката си сменя козинката. Препоръчвам към края на разходката да сядате на някоя пейка и да си го сресвате с четка, така че да обирате част от космите, които трябва да падат. Ако не сте готови с пораженията на дома, които един малък разбойник може да сътвори, по-добре осиновете някое спокойно възрастно куче /е да е сравнително младо на 2-3 години примерно/ с изградени навици и без проблеми в общуването му с деца. Има доста обяви на хора, заминаващи я в чужбина или неможещи в момента да се грижат за домашните си любимци.

7.   Недей, щом жена ти не иска. Кучето е животно и никога не знаеш как ще реагира и кога ще изръмжи.

8.   Кучето може да живее където си пожелае, за да не се мъчи. В двора няма да пречи на никого, тъй като в блока живеят две семейства, защото е сравнително нов.
Малките кучета са злобни с малки деца, а и кой ти каза, че апартаментът ми е 60 кв.? Понеже аз го знам като 120 без гаражите, които са два на брой.
Готови сме за поразиите. Можем да отделяме доста време на кучето. Така че да, за всичко съм се замислял.

9.   Аз съм номер 2. Да в апартамент го гледаме, но на ден аз го извеждам по два пъти на ден по 40 мин. или го завеждам в горичката и го пускам да бяга около езерото.

10.   Благодаря, номер 2, и аз се бях спряла на тази порода, но ме беше страх да го гледам в апартамент за да не се мъчи. Мога да го извеждам по два пъти на ден за 40 мин, това е идеално куче.