Споделена история от Други

Дебело момиче
Здравейте! Имам здравословни проблеми и не мога да отслабна. Животът е пред мен, а нямам мъж до себе си. Копнея за романтична връзка, за страст, за споделяне, за доверие, за любов! Просто килограмите ми пречат. Аз съм младо и целеустремено момиче, но явно живеем в свят, в който външният вид е над всичко. Никой не си прави труда дори да ме опознае. Чувствам се толкова излишна. Имам огромна доза любов за раздаване, а всъщност... няма кой да я получи. Въпросът ми е: Всички ли вече оценяват само по външният вид и просто не желаят да общуват с човек, ако външно не изглежда добре?

Коментари

1.   „Всички ли вече оценяват само по външният вид и просто не желаят да общуват с човек, ако външно не изглежда добре? “

Първо виж ТИ как оценяваш хората и КАКВИ изисквания ТИ ИМАШ към мъжа.
По свои наблюдения мога да ти кажа, че за всеки влак си има пътници и сами са само хората с нереалистични претенции. Много приятели имам, които нямат половинка, но все намират косури на хората. Ти като си дебела - ами гледай пълни мъже или като цяло по-малко атрактивни - например мъжете от селата не могат да си намерят булки, защото никой не иска да живее на село.
Ти контактуваш ли с хора от село да кажем?
Какво остава за по-малко материално осигурените мъже?

Не си пишеш каква ти е болестта, но смао 3% от болните от адипозита (КЛИНИЧНО ЗАТЛЪСТЯВАНЕ) са такива заради болест. Става дума за хора на антидепресанти или ендокринологични проблеми, автоимунни заболявания (редки болести), но при 97% от случаите сметката е проста - който консумира повече калории от тези, които изгаря... той дебелее.

И няма лошо!
Малко хора имат адипозита. Ти най-вероятно си просто пълничка, но нямаш самочувствие, нямаш положително отношение към живота и най-вероятно не си приятна компания.
Дори да не можеш да отслабнеш, себе си можеш винаги да промениш.

2.   Аз лично харесвам дебели момичета, но не и такива, при които това е дълбок комплекс, който изисква през 5 минути да ги уверяваш, че не са дебели.
С това или се свиква и го приемаш с усмивка, или се отслабва. Наградата е много голяма.
Права си, че красивите жени дори и с малко ум в главата са по-успешни в живота. Но това не касае възрастта след 30 години. Красотата е преходна, докато комплексите са вечни.
Една дебела жена с ум в главата лесно превръща слабостите в преимущество.

3.   Все пaк първо външният вид привличa внимaнието, после човек опознaвa хaресaният "обект". Кологрaмите не ти пречaт дa поддържaш външният си вид. Имaм познaтa, около 90 кг. е, но не и липсвa мъжко внимaние. Освен, че се грижи зa видa си, винaги е с хубaвa косa, леко, но крaсиво гримрaнa, е с едно излъчвaне нa вечнaтa и щaстливa добрячкa. Един случaй с нея, бяхме нa един рожден ден и имaше и достa непознaти зa нaс хорa. Някaкъв досaдник, дето цякaтa вечер се опитвaше дa ми привлече внимaнието и aз вече не знaех нaкъде дa гледaм, че дa не му зaсичaм погледa. Въпроснaтa го зaговори, ( нещо зa рaботaтa му го питa)зa дa отклони внимaнието му, познaвa ме и знaеше, че вече съм нa косъм дa пуснa "секирaтa".
Поглеждa я този и простaшки и кaзвa -" мерси, предпочитaм слaбaтa". Изпрaвя се тя и кaзвa " aлоо, то видя ли товa" и се тупвa по дупето с широкa усмивкa. Три секунди зaтишие и всички гръмвaт дa се смеят и ръкопляскaт. От него момент до крaя нa вечертa беше огрaденa от фенове, a простaкът си стоя сaм с чaшaтa в един ъгъл.
Вaжно е сaмочувствието, вярaтa в себе си, позитивният поглед, умението дори понякогa дa се бъзикaме със себе си, дa превръщaме с усмивкa дефектa в ефект. Не се опрaвдaй с килогрaмите си!

4.   Мила първия коментар го... ЗАБРАВИ
Това го е писал само некой мъжуга, който ще те учи на акъл какви претенции да имаш и какви да избираш
Аз съм над 100 кила и ги въртя на малкия си пръст, всичко е до психологическия майсторлък, а не до претенциите
Колкото и да си пълна идея нямаш колко залитат по дебели жени, просто не си се огледала, а и повечето си го крият
Единственото за което те апелирам да внимаваш е да не даваш да ти се качват на главата и да те използват
Ж 32

5.   От авторката до Н1: Първо не мисля, че има значение каква болест имам. Не зная също така как направихте тази статустика, но случаите са много повече и не само от това се качват килограми.

Аз ОБЩУВАМ с мъже от село, нямам претенции км мъжа до мен относно външният му вид, потекло и т. н.

Относно това дали съм приятна компания ами ДА, и го зная със сигурност, просто защото аз съм винаги център на внимание, аз съм душата на компанията.

Като цяло съм доста спокоен, весел и толерантен човек.

6.   В никакъв случай дебелината не ти е проблема. Проблема ти е в главата, в мисленето в изискванията към хората.
Всеки човек в свободното си от учене и работа време търси приятна за него компания, а не мрънкаща, намусена и оплакваща се.
Замисли се над това и промени начина си на изразяване. Килограмите ако не са над 100 не са ти проблема.

7.   Ходи на фитнес и ще стане

8.   Не е важно дали си дебел или слаб, красив или грозен и т.н. Важното е да се харесваш, да се приемаш такъв, какъвто си. Това винаги се усеща. Ако си с ниско самочувствие и дори ти самата не можеш да се гледаш в огледалото, как очакваш някой друг да те хареса? ИМАЙ САМОЧУВСТВИЕ! Другото само ще дойде.

9.   Сайт за запознанства

10.   С риск да прозвуча грубо ще ти напиша, че няма такава болест поради, която да си дебела, освен една. Нарича се лакомия. здравословното хранене, спорта, вървенето, пиенето на много вода, това лекува болести. Може ли да споделиш как се храниш. и аз имах излишни килограми и все се оправдавах с хормоните с хапчетата, които пиех и все от утре се канех да променя нещо. Докато един ден просто не се видях по бански... Силна воля, много движение, зеленчуци и плодове. Не помня от кога не съм яла сладко, тесто, пържено. А как обичах да папкам всичко вредно и калорично и то най-вече вечер пред телевизора. и как се оправдавах, че ако не хапна нещо ситрин ще припадна. Е няма такова нещо, има мързел, оправдания, самосъжаление. Към днешна дата съм 48 килограма на ръст 165. Изглеждам добре и се старая да поддържам теглото си, именно заради здравето си. Хапчета не пия, чувствам седобре в кожата си и съм в мир със себе си. Не знам каква е болестта от която сърадаш, но съм на 100 процента ибедена, че тя не е причина за теглото ти, а резултат от неправилнп хранене.