Споделена история от Други

Изпитвам носталгия
Изпитвам носталгия по 2013-та година. Липсва ми всичко - музиката, работата, филмите, сериалите, хората, които срещнах тогава, местата на които бях. За първи път от много години се почувствах прекрасно. Влюбих се в живота. Дори рекламите, които даваха тогава ми липсват. И знам, че някой ден ще притежавам кола произведена точно в 2013-та година. Разкошна, прекрасна година, особено втората половина. Да, Орешарски правеше глупости, но тогава имах подем в личния живот, срещнах прекрасни хора. Спрях да си губя времето с писане по форуми и започнах да живея истински. Пикници в парка, разходки, прекрасна и стабилна работа (само за 600 лева, но на кой му пука, колегите бяха идеални!). Всичко беше прекрасно! Началото на 2014-та също беше добро, но после нещата се преобърнаха. На някой друг от вас липсва ли му 2013-та година?

Коментари

1.   На мен 2013г ми беше една от най-хубавите... за разлика след това от 2014...

2.   На мен 2013 започна странно, с интриги, разделих се с някой хора завинаги (беше ми гадно), малко след това си намерих горе-долу добра работа, в резултат на това започнах да излизам с момичета. Половият ми живот се възвърна отново, а от там и щастието ми. Запознах се с много хора и като цяло имам някаква носталгия към 2013. Жегите също тогава бяха много готини... летни :).

Поздрави, Узунов

3.   Аз изпитвам носталгия по живота преди кашата, наречена нова демокрация. В миналото управлението на България беше тоталитарно, но имаше ред и всички цигани работеха, къщите не се ключеха, кражби нямаше, имах ранчо близо до града, имах вила, имах овощна градина, имах спокоен живот, сега нямям нищо. Живея зад решетки, поне децата си да опазя. От вилата останаха само основите, овошките ги отрязаха циганите, дори оградната мрежа взеха и сега мястото ми пустее. Проклет да е Горбачов, той се продаде на запада, продаде и нас.

4.   На мен ми липсват годините до края на 2004-та и особено 2002-2004-та.. Ех, ако можеха да се върнат, бих ги изживял още по-хубаво и не бих взел решенията, които ми съсипаха живота, отново.. За съжаление нищо не може да се върне назад.

5.   2003 беше хубава също. 1992-2001 ми липсват. Но като че ли през 2013 видях, че може да бъда щастлив и в настоящето.

6.   До номер 3: Колко си прав, приятелю! Колкото пъти съм му чул името на белязаната отрепка, толкова пъти съм го проклел. Сега хората станаха по-студени и от западняците. Явно всичко, което са ни говорили за тях е било вярно. Имаше един виц, който чух преди няколко години. Двама приятели след 89-та се разделили, единия останал тук, а другия заминал за Англия. След няколко години се срещат пак тук и този, който си е останал в България пита другия: Абе, ти като беше на Запад, кажи, вярно ли е това, което го говореха по Радио Лондон за България по времето на комунизма, че нямало кой знае каква свобода и т. н.? А другия му казал: Абе, това дето го говореха по радио Лондон за България е вярно, ама и това дето го говореха по радио София за Запада е вярно...
Георги Марков, за който уж се говори че го убили комунистите, а всъщност е английското разузнаване за да обвинят и дискредитират комунизма и България, е казвал: "Тук хората ми казват, че мечтаят за това, което аз оставих в България - гарантирана работа, безплатно образование, безплатно здравеопазване и сигурност". Цитирам по памет, но смисъла е този. Та така.. Изпуснахме питомното за да гоним дивото. България беше една средно добре развита европейска държава, а сега се нареждаме до Зимбабве и Камбожда и то не преди тях. И по-лошото е че сме доволни. Поне имаме свобода! Свободата да си мияч на чинии в САЩ и проститутка в Испания.

7.   Ох моля не цапайте темата със соц спомени.

8.   2013 е легендарна година и една от най-важните в историята ни. Протести и кабинета Орешарски, който направи доста по-малко бели от сегашния, но сега никой не иска да протестира. Странно, нали? Но да оставим политиката - през 2013 музиката беше по-добра от сега - появи се Михаела Филева и пусна приятни песнички. Първите хитове на Рафи (Не ме разбра) и Богомил (Тялото ти в ритъм) бяха прекрасни. На световната сцена имаше прекрасни песни от Кати Пери (Roar), One Direction (Best Song Ever и други), Майли Сайръс (Wrecking Ball и др. ), Фарел Уилямс, Джъстин Тимбърлейк и т. н. Първата година с толкова много приятни хитове след 90-те. ТВ рекламите бяха интересни и забавни, дори глупавите тогава бяха по-добри от тези, които дават сега. Имаше някаква магичност във въздуха като цяло, особено във втората половина на 2013 година. Освен това беше годината, в която се влюбих истински за първи път. Започнах първата си сериозна работа и колегите ми бяха прекрасни. Здравето ми се подобри във втората половина на годината.

9.   На мен всички детски години ми липсват, но най-вече 2010. Тогава си намерих много нови приятели, бях само на 11 и стояхме до късно, бяхме цял ден навън, правехме каквото си искаме (все забавни неща ) не ни пукаше за проблемите и просто си правехме кефа. После дори и мислиш различно. Всичко стана по-сиво, вече на никой не му се излиза толкова, други се занимават с други неща, не искат да се забавляват, тъпо им е, а доста хора заминаха в чужбина.
Момче на 16

10.   9, това е прекрасно, но 2013 бях на 25.
От автора

11.   На мен ми липсват най много от пролетта на 2013 до някъде юли 2014, ужасно много ми липсват и бих дала всичко за да върна времето назад, момиче 17 години съм

12.   На мен пък не ми липсва. И 2013, и повечето години преди или след това са ми все едни и същи. Ден след ден минават сиви и еднообразни. Не мога да се запозная с хора, нито гаджета, нито приятели. Навсякъде срещам само откази и неприязън.

13.   Музиката от 80s и 90s ме връща в добрите времена.. когато дори не бях жива.

14.   За мен най-приятните години бяха между 2008 и 2012. Иначе да, 2013 беше по-добра от последните две. Имам чувството, че със всяка изминала година живота става все по-еднообразен и скучен. Въпреки, че в момента работя много по-високо платена работа от тогава, то преди се чувствах МНОГО по-щастлив. Да се надяваме на по-добри години. :)

17.   Все още ми липсва 2013-та. 2015-та, 16-та хич не ми липсват, нито 2017-та и сегашната.

18.   Е, точно 2013 за мен не беше нищо особено, имах си прилична работа, бракът ми вече вървеше към провал... ама пък с удоволствие бих се върнала в 2004. Бях в университета, имах много приятели, почти никакви отговорности, много купони, много забавления, доста учене (обичах това, което уча и ми беше много интересно и приятно), а и бях само на 22... животът беше пред мен, представях си всичко прекрасно. Така, че ако можех да избирам, да, 2004 г. е моята прекрасна година!

20.   И на мен ми липсва 2013 година. Тогава бях на 17 години

21.   Липсват ми и телефоните и автомобилите, които бяха актуални тогава - Windows 7 и 8, Андроид като още имаха своя апликация за музика. Т
огава имах Нокиа Лумиа 520 и Самсунг Галакси - и двата бяха с много хубави мелодии за звънене и на алармите, които при новите телефони не ми харесват.