Споделена история от Други

Каква музика харесвате и защо?
Здравейте, интересувам се каква музика харесвате. Искам да кажа, че всеки си има лично мнение и не трябва да се съдят другите :). Аз мразя бг рап и чалга. Като цяло мразя бг музика. Слушам най-вече стари и класически песни, тъй като може би само 20% от новите песни ме кефят. Тея ники минаж, майли сайръс... Харесвам приомерно еминем, тейлър суифт и т. н. А вие?

Коментари

1.   То понеже Тейлър Суифт е нещо по-различно от Майли Сайръс.

2.   И аз не слушам чалга и бг рап. Сигурно има само 3-4 песни, които са ме грабнали от бг рапа и това е. Иначе никога не съм се ограничавала само в един стил. Мога да слушам метъл, рок, рап, поп (не днескашния лигав и посредствен, а стария), хаус и много други. Обичам да слушам понякога и песни от 20-те, 30-те, 40-те (така наречената суинг музика), джаз - просто обожавам американската музика от миналия век!

3.   Хаус, но по-мелодичен, а не типичният с малко вокали. :)

4.   Обичам американски песни, най-много на French Montana, Chris Brown, Tyga, Pia Mia, Tinashe, Jeremih, Kid Ink.
Защо харесвам американска музика?
Певците имат перфектен глас и lyrics.

5.   Качествен американски и бг рап. Eminem, 2pac, DMX, Dr. Dre, Snopp Dogg, Qvkata DLG, Md Beddah, Jluch, Manata, Keranov, Logo5 (тва е като цяло има и още иначе) Защо ги слушам ли? Смислени текстове, надъхващо звучене и всичко ме кефи много

6.   Аз обичам различни неща. В последно време започнах да слушам house, от типа на Inna и подобни. Иначе малко рок, малко бг и най - вече нещо с добър бийт и мелодия, която те докосва. Много обичам песни като на пример една нова: Dj Snake - Lean on, You know you like it. :3 Слушам и по-старички песни, понеже от новите трудно се намира добра. :)

Gwen

7.   Аз съм абсолютно същата като номер 4 !

8.   Аз пък слушам ЧАЛГА и не не съм деградирала безмозъчна личност! Слушам чалга защото песните са лежерни, успокояващи, а понякога и забавни. Клиповете и текстовете били провокативни.. хаха сякаш няма такива американските песни. Не искам да критикувам другите стилове, но нека не критикуваме и чалгата. Пък и повечето които слушат американски песни не разбират и дума от това което се пее, малко е смешно да не знаеш какво слушаш..

9.   А аз слушам предимно японска музика- visual kei, j-rock, anime openings.

12.   До номер 8: Ти перфектно разбираш чалгата, защото е на твоя роден език, на който пишеш без грешка. Няма нужда да сложим запетая пред "защото" и "които". Също понеже нали разбираш какво се пее сигурно и взимаш пример от чалга певиците. Представям си те с 5 косъма изрусена коса на главата, с 5 кубика силикон и дрехи с леопардови щампи. Такива като теб са ми пределно ясни...
По темата: Аз слушам рок и метъл. Рок музиката е страшно зареждаща, носи позитивизъм, текстовете са смислени. Метълът е малко по-агресивен, но пак е зареждащ. Мразя чалгата и бг рапа. И в двете се пее за безразборен секс, наркотици, алкохол и разбити сърца. За това българите сме стигнали до тук от слушането на чалга и онова нещо swag. Мога още да пиша по темата, но ще спра до тук.

13.   Аз харесвам един забравен в историята немски музикант, пеел през втората световна война и загинал в нея-Oskar Joost.
Любимите от изпълненията му са:

Warum hat die Adelheid

Gute Nacht mit Refraingesang

Втората означава Лека Нощ и съм си я сложил на телефона като преспивна песен като стане време за лягане. Много добре ми се отразява.

14.   Слушам поп, рок, R&B... Много харесвам Селена Гомез(особено музиката и през последните години), Тейлър Суифт я харесвам, ама само последният и албум... Другите са с някаква кънтри музика, която не харесвам. Харесвам Ед Шийран, Кейти Пери и от съвременните групи харесвам Little mix, 1D(горе-долу), 5SOS... На Селена Гомез съм си купувала албуми и на Тейлър Суифт също.

15.   EDM и Deep house понякога. :)

16.   Всякаква, но трапа ми е на душата

17.   Почти всичко от 80/90- те години.
Рок, рок& рол, джaз, соул, клaсическa.
Имaм aлергия от чaлгaтa...

18.   Аз слушам главно хеви метъл, хард рок и понякога индустриал метъл. Харесвам групи като Avenged Sevenfold, Five Finger Death Punch, AC/DC от старата школа, Megadeth, Metallica и други подобни. Слушам също и old school рап, хип хоп и r&b.
И песни от 90те, които са поп или евроденс.
И аз не си падам по българските парчета, особено чалгата направо ми човърка в мозъка, дразни ме ужасно. Може и да слушам някое и друго бг рап парче, но те се броят на пръсти, много наркомански излизат на този ред и не ме кефят.

19.   Слушам електронна музика, предимно Техно.

20.   Аз повече слушам сръбско.

21.   Слушам главно американска музика от сорта на Тейлър Суифт, Ники Минаж, Марун 5, Еминем и други. Слушам и българска музика от сорта на Мария Илиева, Криско, Графа и други. Понякога слушам кей поп - това е корейски поп и е доста добър откъм танци и идея на песните.

22.   ТейлърСуифт, Deep Purple, The Who, Блек Сабат, Цепилин, The Doors, Jimi Hendrix, Eric Clapton, Bob Marley

24.   Ед Шейрън, Шакира, донякъде Кейти Пери, безспорно Луис Фонси и Деди Янки (дееее спаааа сито), Снап, Рихана, Майкъл Джексън, Елена Папаризу и други. Любими песни: Johnny B, Gangsta's Paradise, Despacito, Shape of you, La Bicicleta, Me enamore, Mantissa, Haide Haide, Tuesday, They don't care about us, New Rules, No Lie, Ruleta, Save me, Coco Jambo, Wild thoughs, Feels, Lonely, The Power и други. Момче 13 години.

25.   Аз принципно слушам песни, които звучат готино. Принципно обичам много песни, които не са български, защото винаги песните, които не са измислени от българи звучат ритмично и готино.

Нито английски знам, нито френски нито турски и прочие, но щом звучи една песен яко я слушам.

26.   По принцип слушам всичко, което ме грабне. Най-много песни са ме грабнали от рок, к поп, а от българската музика особено харесвам песните на Графа.

27.   Графа, Криско, Д2 Кънтри, Джас, Народно, малко ретро