Споделена история от Други

Националната лотария
Здравейте от няколко дни си водя една статистика. Въпросът ми е към всички, които си купуват билетчета на нац. лотария - какви суми печелите и коя е най-голямата сума, която сте печелили? Аз вече два месеца си купувам ВСЕКИ ДЕН билетче и най-голямата сума, която съм печелила е 50лв. иначе масово печеля 2-3лв. Вече се чудя изобщо има ли смисъл да си давам парите затова моля коментирайте какви са вашите печалби. :)

Коментари

1.   Аз си купих един път имспечелих 35 лв., които не изхарчих за лотария...важно е човек да се радва и да не си харчи парите за глупости. Купих билет само за да направя кеф на продавачката и не играя на никакви хазарти. С мъжа ми ходим на екскурзии в Лас Вегас, но си определяме предварително една сума за пукане и толкоз. Винаги опукваме сумата, но до тук. На Черноморието също влизаме в казина заради скука или преживяване и там сме печелили действително на ролетка и сме си изкарвали вечерта без пари. Хазартът е опасно нещо, защото не могат да спрат малките хора.
Не играя на тото дори, против съм просто

2.   Ами то, ако всички печелехме по 50000 или милион какъв щеше да е смисъла на това. Нали щяха да фалират на първата секунда. Недей така. И те души носят, и те семейства хранят. Продължавай да ги спонсорираш, па току виж вземеш да спечелиш и 100 лв... а може и да не спечелиш, естествено.. :)

3.   Здравей авторе!
Националната лотария е като всяка друга лотария, в повечето случай не печелиш или печелиш зарибявка от 2-3лв. Не се ли сещаш че за да има печалба от 10 000лв например, то заедно с този печеливш билет по касите в страната има поне още 10 000 билета на цена 2лв, които не печелят, и още поне 5 000 билета-зарибявки от които печелиш толкова колкото е цената на билета.
Разбира се винаги имаш шанс да улучиш точно печелившия-10 000лв билет, но трябва да имаш предвид, че шансът ти е 1:15000 в простия пример, който дадох.
Всяка лотария или рулетка, или игрална машина, или който и да е хазарт е в полза забогатяването на бизнесмена, който я развива, не в полза на клиентите му. Познавам човек който се занимаваше с поправка на кран машините, това са онези машини с щипки с които можеш да си хванеш плюшена играчка. Той ми обясни че настройва машините да печелиш в 20% от залаганията, тоест пускаш си залога и имаш 20% шанс точно ти да хванеш играчка. Бизнесмена който има машините купува дребни плюшени играчки на килограм на едро, така една играчка му излиза по няма левче и продава същите играчки в машините 2 към 8 тоест по 5лв бройката, ако всяко залагане струва 1лв.

Виж само колко смешно изглежда коментара на №1. Тя не играе никакви хазарти, но посещава Лас Вегас с хазартна цел, ходи на казина по черноморието и купува билет на националната лотария уж за да направи кеф на продавачката, сякаш на продавачката й пука дали дадена дама ще си купи билет?
Да и аз съм човек и аз съм си купувал билет от националната 2 пъти, въпреки че знам всички тези факти. Единият ми билет беше печеливш и спечелих 12 лв, на далавера съм, късметът ми е доста голям за да изляза с печалба. Обаче всичко това означава, че нищо не пречи да си опиташ няколко пъти късмета, но да се зарибиш до толкова, че да даваш всеки ден пари за захранване бизнеса на бизнесмена, който е направил играта е болестно състояние.

4.   Аз съм си взимала около 10 билетчета, но най-много да спечеля 2 лева. Иначе най-добре си купи нещо отколкото да ги даваш там, няма смисъл... аз знам, че няма да спечеля и затова не си купувам..

5.   Аз си купувам рядко и до сега не съм изтеглял дори минималната сума.
Ама голяма работа де, и без това на тези билетчета не бива да се разчита.

6.   Не се занимавай с хазартни игри, като лотарията. Само създателите печелят и още няколко късметлии от милиони играещи. Вероятността да загубиш е голяма. Отделяш парите за билет и ги спестяваш и така правиш всяка седмица.

7.   Най-голямата ми спечелена сума от нац. лотария е била 100 лв. И то при първото ми закупуване на такива билетчета. Бях с една приятелка и си купих едно билетче - спечелих 4 лв и приятелката ми вика, че било да късмет и да си взема с тези 4 лв. още две. Купих си две билетчета, от които в едното имаше 8 лв., а в другото 100 лв. Изненадата ми беше огромна, не само заради тези 100 лв., а като цяло че и трите билетчета бяха печеливши. Но не може всеки път да печелиш. След това повече от 2, 3 или 4 лв. не съм печелила.

8.   Хора моля ви спрете да се залъгвате с тези игри, те източват парите на България. Гледам ги бедни и отчаяни хора стоят на опашка за билетче и къде им отиват парите, отиват в джоба на някой богаташ, а той къде според вас си харчи парите, по чужбина естествено ще си куми кола яхта ще иде на някои острови на почивка, да с вашите парички от билетчета, иначе можете вместо да ги давате за билетчета можете да си купите една българска стока от дребен производител от някой малък магазин, хляб мляко сиренце, тъй парите остават тук за нас си, за дребните хора.

9.   Най-голямата измама!! Не започвай каквито и да било хазартни игри ми е личният съвет. :)

10.   аз съм си взимала над 400 билетчета може би и от тези 400 билетчета съм спечелила не повече от 200 лв :) прави си сметка

11.   Пари хвърлени на вятъра за празни картони. Това е, да сигурно има големи печалби, но шанса да спечели човек е минимален.