Споделена история от Други

Компютъра ми лагва но не знам защо моля ви помогнете ми!
Здравейте хора имам един проблем заради който не мога да играя на любимите си игри..

Преди 2-3 години компютъра ми си работеше нормално и подкарваше почти всяка игра която желаех...
Не знам защо обаче веднъж за коледа поисках от баща ми да му добавим RAM памет ии още нещо което за съжаление забравих (макар дългия си стаж на компютрите не разбирам много за тях) И така сложиха му RAM-a и някакъв Gigabyte kingston -нещо си и от тогава лаги ама зверски и дори най малките и слаби игрички забиват а това не е нормално преди това не правеше така.. както и да е много игри не съм играл но сега илизат много интересни игри които искам да опитам но не мога.. реших да махна част от рама но проблема е същия със този Зверски Лаг на дори най малките игри!!!
И не знам от това ли е проблема помогнете ми много ми е тъпо така с този бавен компютър ... :(

На Nvidia GeForce 7025/Nvidia nForce 630a съм
895 МБ видео памет (не знам дали е много)

На НЕоригинален Windows7 съм
32 bit-ова операционна система
останах с 2GB RAM (1,75 GB използваеми)
3.00 GHz AMD Athlon(tm) II X2 250 Processor

Оценката на производителноста на Windows-а ми е едва 3,3
Оценки: (не знам дали е нужно но реших да споделя)
Процесор 6,4
RAM 5,5
Графика 3,8
Графика за игри 3,3
Основен твърд диск: 5,8

Не знам от какво е но преди да го занеса да му сложат тези глупости си работеше много добре и всякакви игри тръгваха...
Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен. :(
Мерси предварително.

Коментари

1.   Така, доколкото разбрах сменил си RAM памет и видеокарта. Преди 3 години компютъра ти е работил добре. За преинсталация, дефрагментиране не си ли чувал. Всеки един компютър си иска подръжка. Ето какво трябва да направиш:
1. Ако не си го почиствал до сега, направи го. Купи си термопаста, свали вентилатора на процесора, почисти хубаво с корисилин, след което нанаси новата термопаста.
2. Преинсталирай системата.

2.   Провери го за вируси, звучи доста стара машина, най новите игри трудно ще подкара без лаг. Виж си честотите, стъбилността на уина.

3.   Кои са тези "най-малки игри" На това нещо, купувано най-вероятно от супер маркета, единствено цс 1. 6 ще върви. Нямаш външна видео карта, а е вградено в дъното. Не знам какво и очакваш от бюджетен процесор при това на 6 години. Вероятно и термо пастата не е чистена и дори не знаеш какво е това.

4.   Доста е слаб. Събирай пари за нови неща. И какви игри играеш?

5.   Възможно е да има зловреден код във машината, но не съм сигурен.
Във всеки случай вариантите са два:
1. Технически Проблем
2. Софтуерен проблем (примерно липса на системни файлове, вируси и т. н)

Има вируси, които натоварват процесора до 100% и не може да се отварят никакви програми или както казваш лагване.

6.   Машината ти е доста слаба. Аз по принцип от години давам съвети в един друг форум специализиран за хардуер и софтуер. Вижда се, че не си наясно много. Така написана конфигурацията става ясно, че използваш вградената видеокарта на дъното и нямаш отделна. Вградените видеокарти на дъното са доста слабички и не стават за геймърска машина.

По принцип всичко ти е слабичко за днешните стандарти, но видеокартата ти е най належаща и това ти е най важният компонент в една геймърска машина.
Първото което е възможно е да са забравили да ти инсталират драйвер на видеокартата. Малко вероятно, но има такъв шанс. Провери това. Щракни с десен бутон на мишката на десктопа и избери Screen Resolution, след това Advanced settings. Горе под Adapter type пише каква ти е видеокартата. Напиши я каква е. След това Избери бутона Properties, след това от прозореца горе Driver. Напиши какво пише на Driver Provider и коя е датата.

Също друго важно, което да провериш. Виж да не са объркали без да искат, да са включили монитора ти към вградената видеокарта, а ти да имаш отделна дискретна. Виждал съм няколко пъти такива грешки правени. Погледни компютъра отзад и виж кабела на монитора къде е включен. Махни кабела на монитора и виж как изглежда куплунга, при изключен компютър. Виж дали имаш друг такъв вход същият на друго място, огледай добре. Ако имаш, то по погрешка са ти свързали монитора към вградената видеокарта и затова ти е толкова бавен.

Ако нямаш отделна видеокарта, то ще се наложи да си купиш. Виж колко бюджет ще можеш да отделиш и питай пак тук или другаде за тези пари коя е най добрата видеокарта. Хубаво е да отвориш кутията и да видиш какво точно ти е захранването, дали ще издържи по-мощна и лакома за ток видеокарта. Иначе може да изгори захранването. Ако не си наясно пак питай, може и тук. За захранването е важно да напишеш точно марката и мощността, както и амперите на 12-волтовата линия. Ако е някое куче марка ала Делукс 300 вата, просто забрави. Тогава ще се наложи да купуваш и ново захранване. Иначе за видеокарта за малко пари бих посъветвал да купиш втора ръка някоя Radeon HD 7790 или HD 7850. Ако всеки лев е проблем, то тогава можеш да вземеш някоя Radeon HD 6870 / HD 6850, намират се за около 70-80 лева. След монтажа на новата/стара/ видеокарта си инсталирай драйвери от сайта на АМД. Не гледай колко е паметта на видеокартата и не се подвеждай за избора от това, не че не е важно, но това е далеч по-маловажно спрямо останалите неща. Графичното ядро какво е ти е най-важното.

K-Man