Споделена история от Други

Аниме
Здравейте!! Накратко скоро дойде и последния епизод на любимото ми аниме и сега ще помоля хората, които също гледат анимета да ми препоръчат техния фаворит... И моля без хейтъри които да ми обясняват че анимето е за малки деца, защото не е :) :)

Коментари

1.   Наруто, Мирай Никки, Токио Гоол, тези са задължителни!!!

2.   Пробвай Berserk. Доста тежко аниме е, но си струва да метнеш едно око. Проблема е, че е дълго само 25 епизода. Но мангата е доста по-дълга и мног по-мрачна. Но ти си решаваш.

3.   Здравей! Любимият ми жанр аниме е shounen, а любимото ми аниме е "Наруто" и ако не си го гледал, но си почитател на този жанр, определено трябва да го погледнеш! Ако не харесваш такива, напиши какво точно търсиш и мога да ти предложа някое друго. :)

4.   Здравей! Любимият ми жанр аниме е shounen, а любимото ми аниме е "Наруто" и ако не си го гледал, но си почитател на този жанр, определено трябва да го погледнеш! Ако не харесваш такива, напиши какво точно търсиш и мога да ти предложа някое друго. :)

5.   А за какви е тогава? То и ти едва ли си на повече от 15, ама се пишеш голяма...

6.   Не знам какви анимета ти допадат, но ще ти препоръчам тези, които са ме впечатлили:
Shingeki no Kyojin, Kuroko no Basket, Hagure Yuusha no Estetica, Ichiban ushiro no Daimaou, No game No life, Dungeon ni Deai, Kuroshitsuji, Donten ni Warau, Yamada and the Seven Witches, Imawa no Kuni no Alice, Bleach, Gintama, Kampfer
Надявам се да си харесаш някое и ти пожелавам приятно гледане! :)

7.   Има още една такава тема - http://spodeli.net/3/story-90070.html

Копирам от там най-доброто според мен:

5 Centimeters Per Second /Byousoku 5 Centimeter/ - Много висок клас анимация, романтика и поука. Ако този филм не може да те разчуства, то няма какво друго. Това е еталон за това как трябва да се правят нещата.

Claymore - Уникално само по себе си творение и няма аналог. Мечове, кръв, смърт, любов, мъст, демони и. т. н. със завладяваща история. Нищо, че анимацията не е на горното високо ниво, не съм си представял, че мога на тези години да гледам с такъв интерес. Това също е еталон как трябва да се правят уникални неща. Никъде другаде не могат да се видят толкова много badass женски герои и чак толкова badass, колкото тук.

Като Claymore в този жанр има още две заглавия, които са много добри:
Berserk The Golden Age Arc - някои казват оригиналът, че е по-добър, но качеството на анимацията е доста по-добра тук. Уникална история.
Shingeki no Kyojin (Attack on Titan) - също си заслужава гледането и е доста нашумяло заглавие.

Vampire Hunter D Blood lust - филмът. Нищо, че е по-стар, това определено е от най-доброто на темата - вампири: www.youtube.com/watch?v=P999Fh2NZPY

Shigatsu wa Kimi no Uso - Според мен това е най-доброто на музикална тема. Толкова силна история и толкова добре поднесена мисля не съм гледал. Доста и тъжна на моменти.

Guin Saga - също едно интересно приключенско предложение.

Code Geas - интересна история, добре направено и замислено аниме.

Sidonia no Kishi, също заслужава внимание.

8.   NARUTO

9.   Elfen lied, Owari no seraph, Junjou romantica (не знам дали обичаш яой хд), Strawberry panic (юри), Corpse party, Another, Higurashi no nako koro ni, Shiki, Zenkayo no terror
попринцип гледам най-вече хорър и яой, надявам се да съм помогнала

10.   Човека приказва за Наруто, който не знае, ами свърши. Мангата приключи на глава 701.

11.   Dead note
High school dxd
No game no life
Fairytail
Love stage

Tова се сещам засега

12.   Naruto, Naruto Shippuuden, Death Note

14.   Elfen Lied

15.   Ето от всеки основен жанр кое ми е любимо:
Шоджо /отправени към женската аудитория/-Sukitte ii na yo
Шонен /отправени към мъжката аудитория/-Naruto, Naruto Shipuden,
Бишоджо /момичешка любов без секс/-Aoi Hana, Sakura Trick
Бишонен/момчешка любов без секс/-Единствено съм гледала в Mirai Nikki в една от сериите присъства това.
Yuri/момичешка любов включваща секс/-Kuttsukiboshi, Strawberry panic, sono hanabira ni kuchizuke wo, Shoujo Sect
Yaoi/момечешка любов включваща секс/-Junjou romantica, Koisuru Boukun
Horror-Another, Corpse party, Deadman Wonderland
Ecchi/Геройте са похотливи включва голям процент нудизъм/-High school Dxd, High school of the dead, Hagure yuusha no estetica и др.
Hentai / 18/-Aki Sora, Yosuga no Sora, Nozoki Ana,
Точно всичките жанрове не мога да ти изброя защото не ги знам абсолютно всичките затова ти давам аниме листа си и ти си избери:
Brother conflict
Love Hina
Tonari no kaibutsu-kun
To love Ru
High school Dxd/Born
Dears
Air Gear
No game no life
High school of the dead
Akame ga kill
Strawberry panic
Aki-Sora
Tokyo Ghoul 1/2
Skip Beat
B gata H key
MM!
Rosario no vampire
Golden Boy
Date a live
Omamori Himari
Sekirei
Kiseijuu
Yosuga no Sora
HoneyxHoney Drops
Soul Eater/Not
Mirai Nikki
Asu no Yoichi
Hagure Yuusha no estetica
Gokuko no brynhildr
Trinity seven
Kissxsiss
Gokujo
Kampfer
Campione
Boku wa Imouto koi wo Suru
Neppu Kairuki Bushoi Road
Koisuru Boukun
Noragami
Aoi Hana
Saki
Shinsekai Yori
Mnemosyne
Simoun
Seikon no Qwaser
Yowamushi Pedal
Kanamemo
Maria-sama Ga Miteru
Yami no Boushi to Hon no Tabibito
Dakara Boku wa, H Dekinai
Zero no Tsukaima
Sasameki Koto
Candy Boy
Kannazuki no Miko
Kuttsukiboshi
Haiyore Nyaruko-san
Yuru Yuri
Kashimashi
Myself Yourself
Suzumiq Haruhi
Death Parade
Shinmai Maou no Testament
Strike the blood
Akuma no Riddle
Kanojo da Flag wo Orareta
K-ON!
Diabolic Lovers
Girl meet girl
Amagi SS
Kimi no Todoke
Sukitte ii na Yo
Kyokai no Kanata
Nisekoi
Konokon
Another
InuxBoku SS
Fortune Arterial
Kaji
Ao Haru Ride
SAO /Sword art online/
Hal
Love Stage
Junjor romantica
Lovely Complex
Golden Time
Itazura na Kiss
Attack on Titan
Soredemo sekai wa utsukushi
Owari no Seraph
Free!
Ano Hana (Ano Hi mita Hana No namae o Bokutachi wa Mada shiranai)
Tasogare otomexamnesia
Nozoki Ana
Corpse Party
School Days
Higurashi
Kyou, Koi o Hajimemasu
Absolute Duo
Rescue Me!
Ookami - san to Shichinin no Nakama - tachi
Shokugeki no Soma
Eternal my Master
Nozo x Kimi
Naruto

Това са някои от изгледаните анимета ако имаш точно определени инструкции относно анимето пише! Надявам се да съм помогнала!

16.   За всички ,който казват ,че аниметата са за малки деца.. много грешите.

17.   До 16-научи се да пишеш приятел/ко.
Пише се: "За всички, коИто...", глупако! Колко неграмотен народ, просто думи нямам!

18.   Как пък никой гледам не спомена най-голямата класика в жанра " spice and wolf ". Всепризнат шедьовър и най-добрият женски персонаж създаван някога.

19.   16, за малки деца точно не, но за идиоти - със сигурност! И докато на малките деца в известна степен им е простено да са такива, то при лицата над 14 години вече е направо трагично...

/Модератор7 - Въздържайте се от обидни квалификации.

20.   Номер 19,
Явно не си наясно, че има анимации/анимета за различни възрастови групи. Има за малки деца, има за тинейджъри, има и за възрастни. Същото е като при филмите, има си таргет група, към която са насочени. Съответно има доста сериозни и интелигентни, които не са за под 20тина годишни, защото няма да се разберат. Също не са за умствено ограничени.

Ако трябва да генерализираме, то през последните години анимациите/аниметата за големи са много по-стойностни от всяка холивудскa сценарна невменяемост нареченa "филм".
В повечето от случаите тези посредствени умствени напъни са обида за всеки средно интелигентен човек и предизвикват трайна душевна парализа.

Твоята логика е доста ограничена, невярна и честно казано я свързвам единствено с хора имащи вкус, като на уличното псе, което се ближе под опашката. Не знам, дали масово хората са идиоти, но определено сред форумите се сращат умствено ограничени индивиди и докато имат право да се размножават се притеснявам за интелектуалното бъдеще на човешката раса.

21.   Sword Art Online и Hunter x Hunter са ми любими!!

22.   Elfen Lied , Death Note, Vampire Knight , Another, Mirai Nikki, Rosario plus Vampire , Black Butler , Tokyo Ghoul , Ao No Exorcist, Devil May Cry, Angel Beats, Wolf Rain :3 <3