Споделена история от Други

Предложете ми фентъзи книги
Книгите да бъдат за тинейджъри.

Коментари

1.   Поредицата "Лукс" на Дженифър Л. Арментраут.

2.   Те в тия книги толкова насилие и ужасии вкарват, че не е истина просто. Може да се опита с поредицата на Рик Риърдън: Пърси Джаксън и боговете на Олимп. Там като че ли е по-малко и главния герой е тинейджър. Освен това има малко описания и много действия - вероятно ще му хареса.

3.   лабиринтът: невъзможно бягство - 3 части.
хари потър - и 7 те невероятни части
и ако нямаш против лигавото може и Здрач

4.   Пьрси Джаксън и другата поредица Героите на Олимп

5.   Зрач, Дневниците на вампира, Вината в нашите звезди, Къде си Аляска? , Хартиени градове, Дракула... това са все книги за тийнейджъри, въпреки че не всичките са фентъзи мисля, че ще ти допаднат. А момче или момиче си?

6.   Поредицата – ХРОНИКИТЕ НА КЕЙН е доста интересна!

7.   Определено "Играта на Ендър", както и продължението "Говорителя на мъртвите". Поредицата е страхотна според мен!
Ж. 14

8.   Благодаря ви

11.   Любов под гибелна звезда ( трилогия), чужди очи, съответно и чуждо влияние, заветът мефисто, паднали ангели

12.   Поредицата "Песен за огън и лед" според мен е най-добрата, въпреки че не всеки може да я понесен, но и Хари Потър става, ако искаш нещо по-леко и по-запомнящо се. Мисля че и "Създадена от дим и кост" не беше лоша, но като се замисля май беше трилогия, не си спомням точно. Но на мен най-много ми допадат произведенията на Джордж Р. Р. Мартин. Като за начало може да прочетеш "Рицарят на седемте кралства" като някакво въведения в историята на Вестерос и тогава вече може да почнеш с останалите книги. Надявам се да съм била полезна.

13.   Песен за огън и лед -Джордж Р. Р. Мартин адски зарибяваща поредица(засега излезнали само 5 книги). Това са книгите по които е правен Игра на Тронове, но книгите са 100 пъти по-интересни

14.   Според мен най-хубавите фентъзи книги са на Касандра Клеър, която има в поредицата общо 18 книги, но не всички са излязли още. Препоръчвам ти да прочетеш излязлите - Реликвите на смъртните (общо 6 книги), Адски устройства (3 книги), Хрониките на Магнус Бейн (1 книга). Скоро ще преведат и кодекса за ловци на сенки и ще напишат Последните часове (3 книги), Тъмните сили или тайни не знам още (3 книги) и Академията за ловци на сенки (1 книга)

15.   Адски устройства! Уникална книга!

16.   Предлагам Хари Потър - 7 невероятни книги. Също става Дивергенти - Страхотна трилогия. Стават и Хобит и Властелинът на пръстените.

17.   Колелото на времето от Робърт Джордан. ДОбро фентъзи.
Мечът на истината от Тери Гудкайнд/направиха и някаква боза като филм, но няма нищо общо с книгата. И 2те поредици съм ги почнал като тинеджър в далечните 90-те х

18.   Светът на диска на Тери Пратчет е уникална поредица! Фентъзи по принцип не харесвам, но книгите на сър Тери са друго нещо. И да, стават за тийнейджъри! Освен това са написани с невероятно чувство за хумор, та ще има до сълзи да се смееш. Да не казвам голяма дума, но за мен той си беше почти гении! Още не мога да преживея факта, че почина. Защо не поживя още поне 20 години... ех! :((

19.   Непременно трябва да прочетеш поредицата "Хари Потър" и всички книги на Рик Риърдън.
Препоръчвам също "Дивергенти", поредицата "Лунни хроники", "Железният изпит", трилогията "Игрите на глада" и "Лабиринтът".
Приятно четене. ^^