Споделена история от Други

Безволеви Хора
Влезнах в този сайт погрешка и се зачетох в историите ! Повечето тук се жалват и чакат състрадание и разбиране от хората ! Това става защото не им стиска да променят положението си ! Едно съм разбрал от този живот - не си ли помогнеш сам , няма кой друг ! Сам трябва да решиш и да промениш нещата ! Дори да се появи някой който да ти помогне и да те изкара от ситуацията в която си като не си излезнал сам от нея рано или късно като този човек спре да е до теб пак ше затънеш и няма да знаеш как да излезнеш ! И Вместо да се Жалвате постоянно кои какви проблеми имал ВЗЕМЕТЕ СИ ВДИГНЕТЕ МАЛКО БЕЗВОЛЕВИТЕ ЗАДНИЦИ и направете нещо с живота си ! Няма да дойде феята на зъбките и да ви оправи всички неща ! Понякога живота е несправедлив и ни поставя в кофти ситуации , но ние сами решаване дали да се измъкнем от калта или да затънем в нея ! Това зависи единствено от самите вас ! Не оставяйте живота ви да протече като един малук ад

Коментари

1.   Кой си ти, та си тръгнал да съдиш другите? Ти може да попаднеш в ситуация подобна на много тук, това, че си постигнал нещо сам не ти гарантира, че ще го запазиш. Имала съм много, имала съм и малко и знам, че човек трябва да очаква всичко. Но е недопостимо да критикуваш тези, които се нуждаят от помощ, защото са в безизходица. И бъди така добър да не се нахвърляш върху мен с обиди, защото написаното по-горе не ти е харесало.

2.   Напълно съгласен съм с автора, и ще добавя - освен да се калите със силна воля гледайте да се отървете от комплексите... Казвам го с добро чуство, ако сте интелигентни хора не реагирайте първосигнално с остро агресивна реакция а се вслушайте в думите..

3.   Чакай бе! :)
По тая твоя логика дай да спрем да посещаваме зъболекари, доктори и тн. защото трябва да се оправим сами.
Сайта е анонимен и се казва "Сподели", а не "оправете ми живота".Понякога човек не се нуждае от кой знае каква помощ, а просто има нужда да споделя, ако искаш даже го наречи "изливане на мъката".Пожелавам ти и на теб да ти се случи.
И какво лошо има в състраданието? Да бъдем съпричастни ни прави човечни, а в интерес на истината останаха малко такива хора..

*Syndrome

4.   Ми много ясно, че ще търсят състрадание и разбиране! Някои хора имат чувства, мой човек и много често тези чувства трябва да се споделят. Ако не съвет, хората тук поне искат да видят, че някой ги разбира и подкрепя, търсят някой да ги успокои най-малкото! Никой не те кара да четеш щом не ти харесва и решаваш сам проблемите си! Много си корав, ясно, ама не е тук мястото да го показваш!

Мег*

5.   Съгласна съм със Синдром.
Това е начин даже не толкова и за изливане на мъката, а и за общуване. Едва ли на някой пишещ не му е ясно, че хората тука няма да му решат проблема. Едва ли не му е ясно, че той трябва сам да си помогне. Но все пак, наистина...всеки затворен в черупката си, и сам с проблема си...страда и плаче зад затворените врати, а навън слага маската и грима, и се прави, че няма нищо.
Защото знае, че никой няма да му помогне.
Това не значи, че той не се бори. Тук ако не се бориш си мъртъв.Но понякога и само морална подкрепа върши работа. А често нямаме дори и нея.

6.   Номер 1 - Не съм такъв човек че да си нахварлям с обиди просто ей така ! А както виждаш им давам някъв съвет ! имала си малко имала си и много ! Всеки се е сблъскал с проблеми ! Ти какъв съвет ще им дадеш на хората в "безиходица" ! Да стоят по цял ден пред компа и да се жалват колко им е скапан живота ? И как според тебе да спряват ти ми кажи ? Абе защо ти обяснявам ИМА ХОРА С ВОЛЯ които наистина се борят , вижда се ! Има хора болни от рак и така натътак се опитват и се борят до край с воля, не да седнат пред компа се оплакват само

7.   Номер 3 :) просто мислене пич :) никой не ти е рекъл че трябва да разбираш всичко ! Просто опитваш едно ,опитваш друго и се страеш да преупееш ,никой не е казъл че отначало ще успееш ! Живота е едно постоянно училище ! И от където се реализираш от там ще имаш парички да си посещаваш зъболекари, доктори , заведения , да имаш добър социален живот и тн. АМА ако смяташ че да се жалвате тука ще ви подобри положението дълбоко се лъжете ! Да не смяташ 4е като ми се жалваш примерно ти (не казвам че ти се жалваш не те познаваме ) ще дойда и ще ти оправя положението !

8.   И номер 3 :) много знаеш на мен какво ми се е случвало че да говориш ! а само от това че пожелаваш такива неща показва злобата ти

9.   Ами в общи линии си прав, човече, но все пак има и хора, които се нуждаят от малко помощ, побутване или пък едно яко сритване по "безволевия задник". Затова е този сайт. Нямаше нужда да слагаш толкова удивителни, и без тях е достатъчно ясно какво казваш.

10.   Авторът ме пита какъв съвет ще дам на другите? Аз съвети не давам, изказвам само мнението си. Всеки може да дава съвет според своята гледна точка и преценка. Едва ли хората потърсили съпричасност тук киснат непрекъснато в нета и очакват друг да им реши проблемите. По скоро споделят тук неща, които не смеят да кажат на глас другаде.

11.   Автора :
Мога да ти кажа че повечето хора от историите които съм проче; търсят то4но съвети и помощ как да се измикнат от положението си ! Точно затова написах това ! ЕТО ИМ СЪВЕТ ! А и аз давам съвет на това което сам преживял донякъде и съм разбрал че със мрънкане и жалване НИЩО АМА НИЩО не се получава ! ИЛИ го правиш или потъваш ! Живота не дава нищо на готово!

12.   Авторе, значи ти смяташ, че трябва да се преструваме на "супергерои", които сами се справят с всичко. Но дори и "супергероя" имат нужда да каже неща, които не може да сподели с всекиго, защото другите имат определено мнение за него и на нашия човек не му се иска да разваля това мнение. Кой си ти, че да откажеш на хората правото да споделят това, което ги мъчи и така да се почувстват по-добре? А и от опит ще ти кажа, че повече са хората като теб отколкото хората, които описваш. Лесно е да търсиш чуждите грешки, защото иначе трябва да се занимаеш с твоите собствени.

Свободният