Споделена история от Други

Специалност Рехабилитация
Аз съм момиче от Петрич. Тази година съм 12 клас и съм се насочила към рехабилитацията, но честно казано не съм много наясно с всичко..Знам, че такава специалност има в Пловдив и Плевен. София и Варна ги изключвам по други причини.
Въпроса ми е има ли някой запознат със специалността, който да ми даде някакви насоки. Ще уча усилено биология, тъй като ще ми трябва, записала съм и матура биология. Приемат ли с резултатите от матурата, или трябва да държа изпит? И освен това ако някой знае какви са семестриалните такси, с един родител съм и това е от доста голямо значение за семейството ми, а аз няма как да си ги плащам сама, поне за сега.
Ще съм благодарна на всякакви мнения!

Коментари

1.   За медицината трябва да наблегнеш не само на биологията. Химията и физиката също са много важни,така че ги учи здраво. Само с биология не става,сигурна съм,че си наясно щом си се ориентирала в тази насока.
Рехабилитацията е много трудна,тежка и отговорна. Дори части от секундата имат значение,ако не улучиш момента....може да струва човешки живот. Предполагам,това те надъхва повече,но е добре да помислиш все пак. Дали си готова да преживееш този стрес. Не всичко ще е по мед и малсо...не винаги ще успяваш.Често пациентите обвиняват лекарите,че са некадърни. Възможно е да се стигне и до саморазправа,има много такива случаи. Ти решаваш. :) Трудна специалност си избрала.
На твое място,ако трябваше да избирам между Пловдив и Плевен,бих избрала Плевен :)
Сиво

2.   Влез в сайтовете на ВУЗ-овете, на които си се спряла, там има информация за таксите. За формата на изпита не съм сигурна, че пише, но би трябвало... Ако ли пък не, питай учителката ти по биология, тя със сигурност е осведомена. Сестра ми учи в Плевен, специалност мед. сестра, и влезе с оценка от матура. За твоята специалност не знам, но има вероятност и тя да е с матура :) Успех ти пожелавам :)

3.   А на сестра ти каква и беше оценката от матурата?! Иначе, да, и за тази специалност приемат с матури, поне в Плевен, за Пловдив не знам..

4.   Оценката й беше 5.83 :) Но предполагам, че е достатъчно просто да е над 5, 5.50 - в този диапазон.

5.   Къде приемат с матура по тази специалност освен в Плевен?

6.   А ПРИЕМАТ ЛИ С ОЦЕНКАТА ОТ МАТУРАТА ПО ФИЗИКА??