Споделена история от Други

Първи мотор?
Здравейте, предстои ми покупка на първият ми мотор. Става дума за така наречените "пистови" - до 650 кубика. Искам да се вместя в ценовия диапазон 3-4000 лв, защото не мисля, че си заслужава да си купя по-скъп мотор, при положение, че ще ми бъде първи. Вече съм си набелязал конкретна марка и модел, но ми е интересно да чуя мнения на други хора, какво бихте предпочели вие. Благодаря!

Коментари

1.   За немалко хора подобни първи пистови мотори се оказват и последни. Така че си търси такъв, който върви в комплект с ковчег с подобна форма, цвят и дизайн. Така ще си в 1:1 с оригинала по Пътя...

2.   Не бих взел нещо по-мощно от 250cc за първи мотор. То ми е ясно как са сега младите моторяги де - без книжки, мощни мотори създадени наистина за ПИСТА, късите гащи и със 120 в града. Това са глупости, не прави такива изпълнения. Не минава ден без черната хроника в мото форума да се допълни с още някой донор с мощен мотор.

3.   Съветвам те добре да обмислиш покупката и по точно каласа на мотора. 650сс пистарка е много мощен мотор за начинаещи, а при начинаещите грешките са чести. Виж някой турист на първо време - като покараш два сезона вече много по добре ще си си изяснил какво искаш и какви са ти възможностите да го караш.

4.   А защо не си вземеш Ендуро? Намират се и по-евтини, но ако държиш да караш предимно градско не е много добър вариант. Ако си почитател на планинското каране и като цяло off road, можеш да пробваш. Би било добре да започнеш от Ендуро, пък после спокойно можеш да си вземеш пистов.

5.   #1, на подобни мнения съм се наслушал. Идиоти по пътищата колкото искаш, така че не е необходимо да си моторист или шофьор, може и като пешеходец някой да те отнесе и така и да не разбереш. Така че по пътищата е опасно за всички, дайте да си стоим вкъщи и да не излизаме, защото нещо може да ни се случи. Стига глупости. На който му е писано да се обеси, няма да се удави. :)
#4, такъв мотор стабилен ли е на асфалт, защото съдейки по гумите, не съм сигурен?
Благодаря на всички за мненията. :)

6.   А правоспособност и книжка за управление на мотоциклет имаш ли??? Ако не си преминал курсовете за управление на мотоциклет, ако не си взел книжка и ако нямаш такава правоспособност, изобщо не пипай и не се докосвай до мотор! Изобщо забрави! Това не е шега работа, нито играчка!

7.   От автора: #6, естествено, че имам книжка. Що за човек би си купил мотор ПРЕДИ да е взел книжка? ! Е, със сигурност ги има и такива "състезатели", но всички знаем как свършват. Просто реших да сменя колата с мотор, защото с него би ми било много по-удобно и бързо да се придвижвам най-вече в града, а и от доста време съм фен на моторите. Просто чак сега се "осмелявам" да продам колата и да си взема мотор. :)

8.   Виж сега, ти си взимаш мотор за да си го караш за кеф!
Аз в момента съм с CBR1000RR 2006, миналата година бях с по-малък, просто прецених че това искам и затова го взех, за да ми е кеф когато си го карам, а не всеки път като се качвам на мотора да се дразня че съм послушал някой си там сдуханяк. Всеки път когато прекрачваш седалката, трябва да изпитваш удоволствие, а това няма как да се случи ако не си харесваш мотора ;)
При пистовите няма 650cc, там са само 600-ки, изключение прави само kawasaki 636. Тези дето ги гледаш че са по 650, те не са пистови, водят се шосейни, с малко по-изправена стойка са, кормилото е малко по-високо, степенките са малко по-ниски и т.н.
Ако искаш пистов, гледай за 600cc, със спойлери, не се лъжи да си взимаш naked, защото извънградско вятъра ще ти бие много в краката и гирдите.
Не слушай какво ти говорят за кубиците, 250 е смешно.
Книжката също не е фактор, по-добре инвестирай в екипировка, и побързай, че сезона си минава ;)

9.   Здравей, опции не липсват. Yamaha R1 е добър мотор, Suzuki GSXR също, както и някои модели на Kawasaki като Ninja например. Със сигурност има и други, за които не се сещам. В твоя случай обаче, мисля, че Honda Hornet е най-подходящ. Вярно, че няма кой знае колко привлекателен външен вид, но за сметка на това частите му не са скъпи и се намират лесно, а и не харчи много. По принцип моторите не харчат кой знае колко. Определено един мощен автомобил ще ти гълта много повече пари, отколкото мощен мотор. Разглеждай, но не бързай. Аз моя мотор го взех след няколко месеца активно търсене. Успех! :)

10.   Авторе жив ли си? Ако да разкажи малко за инцидентите. Шегичка. Пистаците са трудни за одържане особенно при завой. Имай в напредвит облеклото. Има специална екипировка предпазваща от ожулванията пре падане. Имай и в напредвит че при висока скорост често се случва да трепнеш с кормилото и мотора започва да рита. После падане. Късмет и занапред.