Споделена история от Други

Хакнат .abv и фейсбук профил
Здравейте!
Преди няколко месеца хакнаха паролата на абв профила и фейсбука ми. Обърнах се към ИТ специалисти и програмисти, но никой не успя да ми помогне. Единственото, което успяха да направят е това, че ми изкараха някакъв код с който е хакнат абв профила ми. През тези месеци прочетох хиляди неща, но нищо не ми помогна да възстановя достъпа си до тези профили. Лошото е, че имах много важни неща в абв профила ми, а нямам достъп вече. Въпросът ми е, дали има някакъв начин да възстановя достъп до тези профили?
Ще ви бъда безкрайно благодарна ако ми помогнете по някакъв начин. :)

Коментари

1.   Някой трябва да ти го хакне обратно или да напишеш писмо на абв. админите с копие от лична карта, при което да докажеш, че си реалният собственик на профила. За абв не ти гарантирам, но ако при фейсбук така направиш, ще ти дадат възможност да си върнеш профила
Аз лично съм при друг домейн и съм си направила опция да ми се праща код като СМС на мобилния телефон при смяна на паролата. Така и да ми хакне някой, аз веднага с мобилния си правя нова парола. В АБВ не знам дали става, но ти нямаш ли таен въпрос и тем подобни - кликни на забравена парола и от там можеш по принцип да зададеш нова.

2.   Тайният въпрос на абв профилът ми е сменен. А колкото до това да пратя копие от личната ми карта на фейсбук, малко се притеснявам, защото все пак в личната карта се съдържат много лични данни. За съжаление не познавам и хора, които могат да хакнат отново профилът ми...

От авторката

3.   Авторке, то повече лични данни са вече в профилите ти... фейсбук и АБВ отдавна знаят всичко за теб, но проблемът е, че вече и някой друг може да действа от твое име. Много е важно да си възвърнеш властта над профилите или да ги закриеш, а това няма да стане без да докажеш, че ти си ти. И при фейсбук, и при АБВ трябва да напишеш писмо с проблема приложено копие от лична карта или се сбогувай с профилите си. Можеш да наемеш и професионален хакер да ги хакне обратно, но нито е законно, нито е евтино
Профилът ти не е хакнат от случаен човек или вирус - зад тази акция стои „доброжелател“ или някой с престъпни интереси - смени си веднага данните за контакт при банка, мобилен оператор, учебно заведение, работодател, хазяйн и така нататък!!!

4.   Мисля че чрез забравена парола във фейсбук има достатъчно опции да си върнеш профила дори с хакната поща. Разрови се малко и ще си го върнеш.

5.   Здравейте! Писах до фейсбук и за щастие успешно вече възвърнах правата върху профила си. Благодаря за всички съвети!

6.   Здравейте, имам абсолютно същи проблем в момента..може ли да ми кажете къде писахте на фейсбук и след колко време точно ви върнаха отговор и следователно профила?