Споделена история от Други

Как да си сменя религията
Здравейте
Аз съм християнка
Искам да приема Мюсюлманството.

Някой може ли да ми каже къде трябва да отида и какво да направя?
Благодаря

Коментари

1.   Много странно желание...

Да искаш да станеш мюсулманка, религията която осъжда на смърт жена, която са я изнасилили 4 човека за това, че е допуснала това да се случи ...

Или религията която позволява на мъже да се женят за момиченца на 9-10 години - нещо което в демократичния свят се нарича подофилия....

Или религията според която няма проблем жената да се бие (разбира се не по лицете - което е дълбоко хумамен акт) когато отказва секс на мъжа....

Явно свободата ти е дошла в повече и искаш да бъде подчинена....

М29

2.   Има някои много удобни скали за тази цел...отиваш някъде край морето, заставаш накрая и скачаш. Там се извършват такива ритуали. Иии ще станеш мюсюлманка (нод) О, не, чакай...така ще умреш...но като се замисля това е по-добрия вариант :)
Номер 1 добре се е изразил :)

Мег*

3.   Мисля, че всяка религия трябва да се уважава
И запознати ли сте с гореспоменатата, че така реагирате ?
Бог е един, има ли значение по какъв начин стигаме до него
И все пак ако някой може да отговори на въпроса на темата

4.   Никога не е късно да се обърнеш към Алаха мило момиче! По горните мнения са провокация. Салейком.

Поучителна история от жиовота на една мюсулманка
http://wwww.vbox7.com/play:bd83f5db

5.   ТОВА СА ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ НОМЕР 1 И 2 РАЗБРАХТЕ ЛИ ВИЕ КОГА СТЕ БИЛИ МИСУЛМАНИ ЗА ДА ЗНАЕТЕ КАК Е

6.   Всеки сам решава дали да следва дадена религия или не, но никоя религия не би трябвало да седи над хуманизма. Случи ли се това значи има проблем.

Уважение се дава според заслугите, а не по принцип!

В нашето съвремие не откривам много позитивни новини, които да събуждат чуство на респект към тази религия.

Самия факт, че жената е фактически подчинена на мъжа прави нещата доста неубедителни... (каквото и да казват някои че това е за добро на жената)

Който знае английски нека да види как седят нещата в страните където може да се смята че религията е автентична:
http://www.memritv.org/clip/en/2600.htm

Успех!

7.   Ами тогава си на път за АДА.
Адът е напълно реално място, не допускай такава фатална грешка.
FerNando

8.   Послушай хората, които тук ти казват да не вършиш глупости. Бог е един за всички! Без значение е кой с какво име го нарича.

А тоя с който си се захванала и вероятно иска това от тебе /не си представям по какви други причини ще искаш такова нещо/ Защо ТОЙ не си смени религията и не стане християнин?!

9.   номер 3 да Бог е един и определено има значение това как стигаме до него.......четенето на Библията дава най-точния отговор за всичко ....но все повече и повече разбирам, че това което може да се случи и се случва на човек влияе и то много при това...и все пак си остава това, че Бог има начините да приобщи хората кьм себе си.......на авторката мога да напиша само, че каквото и да е станало за да започнеш да искаш това не го прави...аз сьщо сьм имала и продьлжавам да имам проблеми, но няма как така е с всички за сьжаление и това няма да ме откаже от вярата ми в Бог .....мислила сьм и за самоубийство, но не трябва, защото така ще отида в ада....Много неща са ми се случвали и разбрах, че най-добрия начин да покажеш на някой защо да вярва в Бог е като не го изоставиш тогава когато му е най- тежко....и разбрах сьщо, че не всеки човек може да го направи за някой друг...аз и сега се чувствам много зле и сама, но сигурно така трябва да стане не знам ..... дано все повече са хората, които в самотата и страданията си не са сами ......защото Бог е до края с даден човек, но е нормално и нужно да има до него хора все пак малко или много ....Това е, което исках да кажа само или напиша по-точно в случая ....желая лек ден на всички ;( ;( ;( ;( ;( :)
di_23

10.   И какво ще постигнеш като я смениш? С какво те привлича мюсюлманството?
Мечо Пух

11.   Уважавай собствената си религия, познаваш ли мюсулманин който да иска да стане християнин!? Аз не!!! Защото уважават собствената си религия. Най-вероятно го правиш за да угодиш на някой мъж с такава религия, дано да не е така де, защото това би било много жалко!

12.   Какво значение има каква е религията ??? БОГ НЕ СЪЩЕСТВУВА!!! Съществува само Космическият разум, който е един за всички, а религиите са фантасмагории, които са подчинявали векове наред простия народ на властта. Който може сам да се контролира, у когото доминира доброто, той ще осъзнае, че религиите са измишльотини!!!

А аз се водя християнин, но всъщност съм атеист и ненавиждам исляма, защото е твърде агресивна религия... Все пак се разпространява със сила, а не с добро. Проповядва вярването, че който мюсюлманин избие определена бройка неверници, автоматично се застрахова за рая, независимо дали е добър по душа... Ето това е израждане в полза на материалните облаги (Това беше само един пример). За това не те съветвам да сменяш религията си.

13.   Ти си луда за мен ............. а и ако вече не си детсвена мисля, че няма да те приемат тъй кат отам си има закони!

14.   Човек, който сменя религията си, не е човек!!!

15.   всъщност ние не си избираме религията а нашите родители
защото още докато сме деца, те решават какви да бъдем
това не е наш избор
искам да направя своя избор

16.   за 13
според Корана след приемането на религията миналото от този тип няма значение
но не това е причината

17.   Ти момиче си доста заблудена. Дори и да приемеш исляма, ти никога няма да си мюсулманка, както и една мюсулманка няма как да бъде християнка и т.н. Дори и да уважаваш религията, ти такава се раждаш и нищо неможе да се промени. Колкото до себе си не съм толкова вярваш, но християнството със сигурност ти дава свободата, която исляма взима. Не ме интересува какво пише в Корана, защото държави като Иран и Саудитска Арабия дават практически пример, за това, че е правилно жената да се третира като животно, да се погребват живи хора и т.н.

18.   Ахаха, това явно е мястото, където могат да се намерят най-много неграмотни варианти на думата "мюсюлманин".

Повтарям, за неразбралите, М-Ю-С-Ю-Л-М-А-Н-И-Н.

Сега си го препишете 50 пъти, пък дано се запише някъде на твърдия диск.

19.   Към номер 18. Как не ти омръзна да търсиш грешките в историите. Вие темата ли четете или на редоктори се правите. Ако си нямаш работа си потърси, едва ли някой, ще те наеме изявявайки се тук.

20.   Абе 18 тази дума, която си написал може да се напише по сто начина. И не се прави на учител. И Мюсулманин не е грешки, както и да е друго.

21.   20, то принципно може и по хиляда начина да се напише, но грамотният е само един.
19, ами ей на, не ми омръзва. Какво да правя, като сте такъв непрекъснат източник на забавление? :-D
От 18

22.   От 20: то самите мюсюлмани в БГ я изговарят думата по различни начини, затова мился, че е не е чак толкова голяма грешка.

23.   Много се забавлявам, момичето е решило вече и никой не може явно да я разубеди, любовта е голяма работа. Щом твърдо е решила, че ще отива в ада - нека, пък един ден ще се сети, че когато 20 човека са адски възмущени и и и казват да не прави тази глупост ще си спомни думите ни. Едно от забавните неща там, на където се е запътила е че след раздяла децата остават при бащата.

Бог не съществува мили хора, той е създаден за манипулация. Но всеки има право да вярва в нещо, така е устроен.

26.   отиваш в джамията и си готова но се надявам че сама си взела това решение а не те кара някой турчин или арабин защото ако е така по добре не го прави ако се обичате религията няма значение

28.   Аз съм православен българин и честно казано, ако тази "история" е истинска, и мен засрамва.

Нима не знаеш, жено, какво са причинявали мюсюлманите на българите, за да ги склонят да приемат гнусната им религия? Измъчвали са ги и са ги бесили, но са останали твърди във вярата си Христова.

А ти заради тъпото си самолюбие и търсене на отговор за личните неудачи, си решила да приемеш свинската мохамеданска вяра. Егоистка и маловерница.

Съжалявам, но това е ужасно, най-вече за теб. Исляма третира жената по-скоро като добитък, но ти с маловерието си явно си заслужила такова отношение.

Не мога да повяравм, че хората така явно поругават Христа, който се жертва за нас и нашите души.

Нямам нищо лично против теб, но знай, че да си бил християнин и да се отметнеш е много по-голям грях от това никога да не си бил християнин. Показана ти е светлината, а ти я отхвърляш и се заробваш в мрака. Ще погубиш душата си, но сама ще си виновна, блуднице.

Разбира се, мнозина християни са таква само привидно и "на хартия" , коварно е днешното време.

29.   Христос ни предлага Царство, а ние го отхвърляме. дявола ни предлага вечни мъки, а ние ги приемаме?

30.   Мисля, че темата е шега. ;) Пък българите на са толкова вЕрващи христиани тъй че дали едното или другото все тая.

Lola

31.   Не съм чело коментарите, но нека позная харесала си си мъж турчин, а що той не си смени религията, пффф Васил Левски, Георги Раковски, Христо Ботев в гробовете се обръщат заради хора като тебе, заслужаваш да си била родени през онова време да видиш какво е и ще видим дали после ще милееш да се жениш за турчин и да си сменяш религията, срам за България просто не знам какво още да кажа, нямам думи

32.   Мислите ли, че заради вашите коментари тя ще се откаже от решението си? Момичето пита как става, а не дали да го направи или не. Кои сте вие пък, че ще я наричате луда и т.н... И само да кажа "заслужаваш да си била родени през онова време да видиш какво е " .. сам го казваш, човеко ПРЕЗ ОНОВА ВРЕМЕ !! През онова време всяка държава иска да си уголеми териториите, а това сигурно ти е ясно, че не става по мирен път!

33.   И защо? Влюбила си се в турчин и за да си с него форевър енд евър трябва да станеш мюсюлманка?
Ми няма лошо, ама да знаеш че макс 3 години ще му омръзнеш и ще те зареже без угризения ;) 100%

Красотка