Споделена история от Други

Номер на кецове
Здравейте! Реших, че трябва да си взема кецове. Но проблемът е в номера, досега не съм си взимала качествени такива, винаги за по 20лв съм избирала. Според китайските некачествени съм 41 номер. Но тези на Адидас, Пума или Найк са до 40. Намерих изгодни такива, намалени на сносна цена в интернет, но няма как да пробвам, за това ще ми кажете ли дали марковите спортни обувки произвеждат само до 40 номер, защото са уголемени, и 40 дали ще ми стане? Моля "историята" ми да бъде публикувана, важно ми е, защото наближава училище. Благодаря! :)

Коментари

1.   Aз си бях взела 6-ти номер (по Английска номерация) обувки Lonsdale тип кецове, (което отговаря на 39 номер) oт Ebay. По принцип кецовете не отговарят на номерацията си, защото те са умишлено направени с един номер по-големи (за това са кецове, за да са големи)... ако искаш мини през маркови, оригинални магазини на Пума, Адидас, Найк и там на място пробвай дали ще ти станат. Ако пазаруваш от Sportdirect, в България също има магазини на Sportdirect. С друго не мога да помогна :)

2.   Отиваш в магазин на съответната фирма и мериш. Ако ли не - търсиш от мъжките модели 41 номер.

3.   Въпреки, че съм мъж, съм сигурен, че няма как да произвеждат дамски обувки само до 40 номер. Един съвет: купувай си по-малко обувки, но качествени. По-добре да имаш 2 чифта от по 100-200 лв, отколкото 10 от 40-50. :)

4.   Отиди в магазин на Найк и пробвай номер 40 само, за да видиш дали ти става и по това прецени кой номер да си поръчаш по интернет. Само да ти кажа, че повечето в нета са фалшиви, а не оригинални маркови и те съветвам от магазин да си купиш, защото в магазина аз си взех Найк за 280лева, но поне знам, че е истински, докато в интернет намерих подобен модел за 140лева, но е фалшив и просто не си струва.

5.   има табличка със см за стелката, измери си стари кецове и сравни с техните размери, нищо сложно..аз нося 37-38 обаче 5.5 uk на adidas са ми точни кецовете. При nike е по-различно, гледай табличката с размерите

6.   Здравей, аз често си поръчвам обувки в интернет и винаги досега са ми ставали. Във всеки един сайт за обувки има таблица, на която на съответният номер е изписана дължината на крака в сантиметри. Ти трябва само да вземеш една линия да премериш крака от показалеца до петата и да видиш на кой номер отговаряш. Надявам се да съм ти помогнала.

7.   Здравей, по принцип хубавите маратонки и като цяло обувки, визирам адидас, пума, найк, диадора, риибок... Имат различни номерации, и за по сигурно си измери в см стъпалата, и след това влез в www. sportsdirect. com там на всеки раздел имаш опция за размери, там има разграфени таблички, на които пише: см, и номера според държавата. Т. е. ако си примерно 38 европейски номер, значи отговаряш на 5 номер в английската номерация. И в техните магазини можеш да видиш, че дори и в детската номерация имат до 40-41-42 номер, дамската също...
Надявам се да съм била полезна и успех :)
М. Д.

8.   За съжаление без да пробваш няма как да стане. За това е много рисково да се купуват обувки онлайн. Надявам се във въпросния сайт има опция за замяна, ако не уцелиш номера. Обаче най-добре си иди в магазин и си пробвай докато не намериш най-доброто за теб. Защото на картинката в сайта може и въпросните кецове да изглеждат супер, ама дали ще са ти удобни, дали номерата ще си отговарят... е това няма как да разбереш, за това за да си спестиш разправиите с връщането и замяната, най-добре иди в магазин и си ги купи от там.

9.   Виж обикновенно освен номера пише дължината на крака в сантиметри. Поне аз така съм си взимал защото според различните марки съм от 40 до 46

10.   Най лесно е да си премериш колко сантиметра е стелката на обувките които ти стават. Ако стелката ти е 25,5 см то номерът ти е 40, а ако е 26см номерът ти е 41.

11.   От авторката: Много ви благодаря! :)