Споделена история от Други

Мога ли да осъдя сайт за продажба на мобилни телефони?
Здравейте, искам да попитам мога ли да осъдя сайт за продажба на мобилни телефони? Преди месец и половина - два си закупих смартфон от един български сайт, но телефона започна от нищото да ми прави проблеми. Когато звънна на някой той не ме чува, но аз чувам и мисля че е проблем с микрофона. Писах на всички възможни имейли, които намерих на този сайт и все още нямам отговор. Но когато им писах имейл за закупуването на този телефон, не мина и половин час и ми писаха, а сега съм пратила 4 имейла преди около две седмици и още нямам отговор. Телефона е в гаранция, но не знам за къде важи тя и къде да го изпратя. Поради тази и други причини не мога да им звънна. Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Обърни се в комисия защита на потребителите!

2.   Първо им пиши, че ще се обърнеш към Комисия за защита на потребителя - КЗП.
Тогава, едва ли ще отминат с лека ръка имейла ти.
Ако нямаш отговор до 24 часа, веднага се свържи с КЗП.
Трябва да си пазиш всички документи, с които е получен.
За кой сайт става въпрос?

3.   Обади се в Защита на потребителите

4.   Прочети условията на гаранцията. Там пише къде и как да го върнеш.
Мейлите нямат никаква тежест, документа който удостоверява покупката е касовия бон или документите от куриерската доставка но в нея трябва да е посочен размера на наложения платеж.

5.   Можеш да осъдиш собственика /управителя/ за некоректно изпълнение и предлагане на стоки и услуги. Би трябвало в сайта да има някаква информация за собственика, ако няма - можеш да разбереш кой е, ако знаеш телефонния му номер.

6.   Кой е сайта и как точно си купи телефона. Можеш да потърсиш правата си в съда, но вероятно ще излезе по-скъпо, отколкото самия телефон. Винаги си взимай техника само от официални разпорстранители с гаранция.
Тъй като имаш гаранция, то би трябвало в нея да е описано къде и при какви условия, можеш да я потърсиш. Възможно е, гаранцията да е фалшива.

7.   Ето затова не е за купуване на техника или изобщо скъпи неща от интернет, особено от неизвестни бг сайтове(не че с по- популярните си застрахован, но.. ).
Авторе, като не ти отговарят, пиши на КЗП, надявай се да обърнат внимание на молбата ти и толкоз.

8.   В България мисля, че не можеш да ги осъдиш. Мисля, че само в чужбина имат такава сила купувачите.

9.   Купувай си пак смартфони от български сайтове, само ще си патиш. :v
М58

10.   Звънни им по телефона.

11.   ти чувала ли за комисия за защита на потребителя, не знам от кой град си, но в интернет можеш да намериш техни координати и онлайн да подадеш оплакване като приложиш документи за покупка и гаранционна карта описваш рекламацията си и те ще се погрижат.

12.   Имa еднa aгенция кaзвa се зaкрилa нa потребителя рaм подaй жaлбa и потърси помощ тaм

13.   Направи си друг имейл, поръчай си нещо и за предпочитане напиши др адрес и тел. номер, а не тези, които си дал/а предишния път. Когато ти се обадят за потвърждение на поръчката, ги разпитай подробно за гаранцията, към кого трябва да се обърнеш, при евентуална повреда и т. н. Вероятно няма да са въодушевени от въпросите ти, но най-вероятно ще ти отговорят, защото все пак би било в техен интерес да си закупиш поръчания продукт. След като получиш информацията, която ти трябва, се извини и кажи, че не си обмислила добре поръчката си и ти е необходимо известно време да решиш дали въпросният продукт е за теб и за момента се отказваш от поръчката.
Звучи гадно, но пък не е престъпление да се откажеш от поръчаната стока преди да си я потвърдила, пък и така със сигурност ще ти обърнат внимание и най-вероятно ще получиш някакви отговори.

14.   Благодаря ви много на всички за помощта :) а сайта е smartfoni. bg, и да явно се прецаках с него, но поне няма да повторя

15.   Как да не можеш да им звъннеш? Няма ли кой да ти услужи с телефон?
Всяка марка би трябвало да си има оторизиран сервиз за БГ. Самсунг, например, имат няколко само в София... Виж, ако е някоя китайска реплика, която са купили за стотинки и препродали за 200-300 лв проблемът е друг... Обикновено тия фирмички или нямат гаранция, или ги поправят по разни гаражи...