Споделена история от Други

Мнение за таблети Lenovo
Здравейте!
Бих искала да разбера какви са вашите мнения относно таблети Lenovo,понеже баща ми е твърдо против да купуваме евтини боклуци и ме кара да изчакам още един месец за да може да ми вземе таблет Samsung.Какво е вашето мнение?

Коментари

1.   Самсунг е боклук а от леново съм много доволна аз имам леново С6000 и просто... уникат...

2.   Зависи от ценовия им клас. Евтините не стават много, но тези за над 350-400 лева са хубави и вършат работата. За съжаление, все пка вървят на "ленововска" версия на андроид, което създава разни усложнения, подобно на самсунгските.
Моя съвет е да си вземеш модели от високия им клас.
Имам Lenovo Tab 10, защото исках да пробвам и Андроидски таблет. Сравнявам го с iPad Air (модела от 2013-а), и Galaxy Tab 4, на Samsung.
Имам 2 основни оплаквания:
Батерията издържа около 6. 5 до 7 часа, докато тази на iPad-а ти дава 10, а на Galaxy-to около 7. 5-8. Това е, при включен интернет и употреба за гледане на клипчета, документи и прочие. Ако играеш тежки 3д игри, ще събориш батерията на който и да е таблетите за 2 часа.
Задръстване - Понякога се случва, да останат неизтрити файлове в паметта. Също така, рама е почти винаги пълкен. Тези процеси се решават с някоя от многото програми за "чистене", които можеш да свалиш от Google Play.

Впечетления - Таблета работеше толкова добре, колкото и Galaxy-то. Имайки предвид, че последния струваше с около 20% повече, смятам, че Леново дават повече за парите, който ще дадеш. Така или иначе, модела е само с 16 гб (12 са ползваеми), затова използвах разликата в цената за да си взема 32гб карта.
iPad-a ги изяжда по отношение на скорост, екран и плавна работа, но имайки предивд, че 32гбтовата версия струва почти 4 пъти повече (това е с 4G връзка), смея да твърдя, че това леново, което е от "по-нисък" клас е за предпочитане.

3.   Ахахах и какво ще стане накрая - ще изчака да купи скъп боклук! Леново са стабилна марка, правят добри компютри и телефони - инфо от първа ръка ти давам. За таблетите не знам, но по принцип държат нещата им да са добри. А цените хич не ги гледай, той баща ти, ако само по това се ориентира, направо не му завиждам.

4.   Глупости. Вземи си Асус, Леново...

5.   Леново са супер!!!

6.   Леново е вече доказала се марка и не е боклук. Единственото предимство на самсунг са по хубавите екрани, но аз ако бях на твое място не бих си взел нито един от тях. Бих си взел асус.

7.   Ахахаха Самсунг може да не е евтин, но е боклук.

8.   Много е прав баща ти. Вземи си или Samsung или Fujitsu. Lenovo e чисто китайска компания, която въпреки, че купи IBM си остава китайска. А на цял свят е ясно на какво наблягат китайците - на количеството за сметка на качеството. Ако постът ми бъде публикуван съм сигурен, че ще има доста "разбирачи" да ме плюят, но само за инфо, през ръцете ми са минали на професионално ниво хиляди лаптопи, десктопи, смартфони и таблети, та смея да твърдя, че съм добре запознат с фирмените полици на различните вендори.

9.   Марката е супер и не са ефтини боклуци определено вуйчоми има приятел който се занимава с таблети телефони и подобни прави ремонти продава и т. н. той му препоръча тази марка сега имат и лаптоп и три телефона на тази марка за таблет незнам но мога да ти гарантирам че и те ще са добри дори ако не се лъжа сега за рожденния ден на малкия ми братовчед ще взимат такъв :) Lenovo си е стабилна марка.. но имаше едни Prestigio и подобни вървят по 100- 200 някъде и до 300лв. но са пълни боклуци! едни познати си взеха и на втората седмица беше на ремонт след ремонта издържа около месец и пак за сервиз просто на тези марки не се връзвай но за марката която питаш добра е... но твой избор и Samsung не е лошо но ако трябваше аз да избера съм за Lenovo качество на достъпни цени!

10.   Добри са, моя го купих ноември 2014 за 180 лв ( без задна камера ) и е ОК, батерията е ок. Доволен съм.

11.   Apple и Samsung не са боклуци. Но честно казано цените им са високи, имат повече договори и акции (неща от които не разбирам) Всичко им е от известността... Сериозно трябва да се притесняват от Lenovo, One Plus, ZTE, Asus и компания.

12.   Аз лично не съм доволна от лоптопа си Lenovo. Вярвате или не, правя всичко на мобилния си телефон, който е Samsung. Та предполагам, че и таблетите им ще са добри. Послушай баща си.

13.   От авторката:
Като гледам,повечето от вас изказват добри мнения...Този,на който съм се спряла аз е следния: http://www.emag.bg/tablet-lenovo-tab-2-arvin-a7-30-s-procesor-quad-core-mt8127-1-30ghz-7-ips-multi-touch-1gb-ram-16gb-wi-fi-android-4-4-kitkat-cheren-59-435838/pd/DJR58MBBM/

14.   Бих казала, че Леново е нискоквалифицирана китайска марка и съм имала 4 модела техни таблети (работата ми го изискваше) и съм страшно разочарована. Аз съм it специалист и от опит ти казвам, че най-добрите таблети на пазара в момента са Microsoft Surface. За съжаление в България ги няма още официално, можеш да ги намериш само на някои места или 2ра ръка. Леново използват евтини части, и софтуер взаимстван и хакерски копиран от андроид и исо преработен с техни си извадки и съответно до 4х по-бавен. Не си струва повярвай. За сега най-хубавите таблети в България са Apple, по статистики и класации са първи. Поздрави!

15.   Бих казала, че Леново е нискоквалифицирана китайска марка и съм имала 4 модела техни таблети (работата ми го изискваше) и съм страшно разочарована. Аз съм it специалист и от опит ти казвам, че най-добрите таблети на пазара в момента са Microsoft Surface. За съжаление в България ги няма още официално, можеш да ги намериш само на някои места или 2ра ръка. Леново използват евтини части, и софтуер взаимстван и хакерски копиран от андроид и исо преработен с техни си извадки и съответно до 4х по-бавен. Не си струва повярвай. За сега най-хубавите таблети в България са Apple, по статистики и класации са първи. Поздрави!