Споделена история от Други

Мъжки или женски кокер шпаньол да си взема?
Здравейте на всички. Моята история е по-скоро въпрос. Скоро ще си взимам куче-английски кокер шпаньол. Имам приятел, който също има кокер-мъжки. Аз също искам мъжки, но на моя приятел кучето е много щуро, лудо. Понякога хапе, може би на игра, защото сега му растат зъби.З а хапането нищо сериозно, но приятеля ми е целия издран. Познавам и други хора, които също имат такава порода куче и въобще нямат такива "проблеми". Обикновено кокерите са лигави животинки, но това куче не е. Та въпросът ми е дали да си взема женски или предпочитания пол от мен-мъжки, защото аз искам моето кокерче да е гальовно.

Благодаря предварително

Коментари

1.   Естествено, че ще си вземеш мъжки. Не разибирам много от кучета, даже не знам как изглежда това куче, което искаш да си вземеш, но щом казваш, че имаш приятели с такива кучета и техните са лигави, и само един познат, на който кучето си е куче, по-добре си вземи мъжко. Неговото сигурно си е единичен случай.

2.   От авторката: забравих да спомена, че искам гальовен кокер и дали мъжките кучета са гальовни?

3.   Аз съм номер 1. Еми нали казваш, че имаш и други познати с такива кучета, няма ли още някой с мъжко. Ако имаш и са повече от един, според мен си вземи мъжки. Даже според мен направо мъжки си вземи.

Току-що видях какво куче искаш да си вземеш, потърсих го в нета. Знам две такива кучета и те са си гальовни, но това не значи, че и товя ще е такъв, все пак. А ти всъщност защо не искаш женски? Абе каквото и да си решиш нали знаеш, че това не е куче до живот. Ако толкова не ти хареса го продай в някой магазин за животни, НО НЕ ГО ОСТАВЯЙ НА УЛИЦАТА ИЛИ В ПРИЮТ !!!

4.   ОООО ти искаш и гальовен да бъде, палавнице.. ;)

5.   Мъжете не можем ли да бъдем гальовни а? :))))) хахаха Кучетата са различни и това дали ще е гальовно или диво няма как да знаеш предварително, но определено не зависи от пола на кучето. :) Голям фен съм на кучетата между другото, така че каквото и да си вземеш няма да сбъркаш.
Ралф

6.   Както и ти знаеш вече кокерите са гальовни кучета, но зависи какъв ще ти се падне.

7.   Вземи си мъжки, и мъжките са гальовни - мойто кокерче е мъжко когато беше малък хапеше но вече след като мина 6 месеца спря.

Но ако искаш може и женски да си вземеш както си решиш, но женските има повече разправия - цикъли, раждане и тем подобни глупости...
ама както си решиш

8.   Според мен АКО не ти е проблем да чистиш след йенското куче заради (цикъла) Си вземи женско, защото са по-галъовни. Докато на мъжкото трябва да му обясниш кой комадва в къщата, защото със сигурност ще се наложи ако не го направиш ТОВА ВЪЖИ ЗА ВСИЧКИ ПОРОДИ КУЧЕТА и дори женско да е пак ще се наложи да го направиш. Ти си решаваш какво да си вземеш дано съм ти помогнала с коментара си. Мисли внимателно, защото ти ще трябва да се грижиш за него и момиче и момче да е все си е кученце!

10.   Не е вярно това което е написала 1 моето куче е женск и е страхотен пазач, просто като някой тръгна да влиза то застава пред вратата и ако е непознат е готово да го захапе!