Споделена история от Други

Дали да не наемем международен адвокат
Здравите, много съм объркана и моля за всякакви видове съвети. Ако някои има информация, относно темата, ще съм благодарна да помогне.

Та ето и моята история....
Аз съм момиче на 23, със сестра по голяма с 8 години от мен. Преди 8 години маика ни почина от рак, а преди 3 години баща ни замина за Кипър, за да помага на семеиството. Там работеше мн тежка физическа работа, на вън, а знаете Кипърските лета са стигали градуси около 50, мн.горщо. Та на 22.06. тази година, тои почина от масивен инфаркт, предполага се, в следствие на тежките условия на труд и горещините.

Случва се на края на работния ден, след сдаване на обекта, чрез подпис. Тои просто пада и почива на място. Всички разходи по погребението и транспорта до тук което ни струваше около 3500 евр, поехме ние, защото фирмата в която баща ми работеше, не пожела да помогне. До тук споделям само фактите, вие се досещате през какъв ужас преминахме.

Тук идва объркванвто ми. В момента се води дело в Кипър, от адвокат Веселка Йоаноу (ако някои има инфо за нея моля да сподели). Тя ни поиска пълномощно на мен и сестра ми, за да се разпорежда със средствата на баща ни, от наше име (тои имаше събрани парички в банка около 1000евр. и разни изплащания на заплати отпуски и др.) и да предявява иск към работодателя, от наше име. Днес разбрах, че средствата ще се получат от нас наследниците след края на процеса, което сами се досещате понякога става след години (тук в бг, нещата с банките стоят така-с представен акт за смърт и удостоверение за наследници, банката изплаща всякакви авоари на починалото лице).

Та въпроса ми е, ако някои има информация, в такива случаи как се процедира в чужбина, дали няма да бъдем измамени, и дали да не наемем международен адвокат, които да води паралелно дело и ако да, дали излизат скъпо, какви са хонорарите им, абе изобщо съвети и ако има някои с подобна на моята история да пише...Благодаря предварително!

Коментари

1.   Допитайте се до какъвто и да е адвокат,а той ще ви насочи как да процедирате по-натам!Успех ви желая,горе главите!Ще дойдат и хубави дни за вас,дано!

2.   За преживения ужас искрено ви съчувствам. Това обаче никак не променя факта, че цялата тази история ми изглежда дълбоко неадекватна...

Първо - много странно ми се струва как две здрави, прави, млади жени, в най-продуктивната си възраст, са се оставили сигурно над 50-55 годишния им баща да им "помага на семейството", вместо човека спокойно да си гледа старините, да се радва на внуци, и вече да заделя по някой лев за след-пенсионния си период. И то до такава степен сте го ЕМНАЛИ човека, че чак да УМРЕ от това...

Второ - при положение, че вече сте похарчили около 3 500 Евро за транспортиране на тялото и погребение, какъв е смисъла за 1 000 Евро да разигравате цялата тази драма с международния адвокат, който смятате да наемете и т.н.? (Виж - да бяха 10 000 Е, разбирам.) Та тези 1 000 Евро едва ли ще покрият само неговия (на адвоката) хонорар по случая... Пийте по една студена вода, приемете, че цялата работа ви е излязла 4 500 Евро, отправете поглед напред в бъдещето, вместо да циклите назад в миналото, и си спестете за вас и за децата ви жизнената енергия, която смятате да прахосате заради 1 000 Евро...

Нищо в живота не се случва безпричинно. И може би смисълът на цялата тази история е, макар и по един доста болезнен начин, да ви накара да се събудите от един дълбок, дълбок... предълбок "зимен сън", да загърбите миналото и да вземете живота си в свои ръце.
Мама и татко са до време, и ако сами не се "откажем" от тях, те сами ни напускат...

Ray

3.   Благодаря и на 1 и на 2 за коментара,на номер 2 ще кажа само,че сте прав до някаде,но вие не знаете всички причини,подтикващи баща ни да замине,но можеби вината е и моя,че не дадох достатъчно инфо,както и да е.Прав(а) сте,мама и татко са до време,но тежко му който ги няма,а не сте прав за това да се откажем от паричките, (може да са 5 евр),но знам че татко си ги е събирал и няма да се откажа от това.Смятам че на него няма да му е хубаво да знае,че са отишли в ръцете на чужди хора.Мисля че в днешно време мн от нас заминават за чужбина с надежда за по-добър живот,но явно реалността е друга.Номер едно,Благодаря от сърце и прав сте трябва да се посъветвам с по компетентно лице .Всичко добро и на 1 и на 2 !

4.   Сигурно е така, за това и не ви укорявам, а само споделям мислите си.
Пожелавам ви успех!

Ray

5.   Здравейте!
Съжалявам много за загубата Ви.
Не са само спестяванията на баща Ви. Имате право да получите в качеството си на законни негови наследници и всичко, което фирмата работодател му дължи. Остатък от заплата, евентуално 13 и 14та заплата ( ако 13та не му е изплатена до момента). Не пишете за това, дали баща Ви е минал през съдебна медицина, какви са епикризите и дали, бидейки на работното си място, смъртта му е характеризирана като последствие от трудова злополука ( независимо, че е инфаркт, той може да бъде причинен И от неподходящи условия за труд).

Правни съвети не съм в състояние да Ви дам. Непозната ми е и юристката, която сте наели. За по-адекватен съвет, обаче, бихте могла да се допитате до Външно министерство, или до посолството ни в Никозия:
CYPRUS, NICOSIA, PC 1700 ENGOMI
Embassy of the Republic of Bulgaria
13, Constantinou Paleologou Str.
P.O.Box 4029
Телефони:(00357 2) 47-24-86,
Факс: (00357 2) 45-65-98

Във всеки случай, правата Ви надвишават тези, за които сте наели адвокат.

Дано съм била от полза!
Успех!

Холи

6.   Много Благодаря Холи. Хора като вас ми вдъхват кураж в такива случаи.Ще се възползвам от дадената от вас информация и със сестра ми ще опитаме да се свържем с посолството. Няма да оставим нещата така, защото съгласете се , от страна на фирмата, нещата изглеждат меко казано грозно и нехуманно. Обидена съм огорчена и много,както вече споменах,объркана. БЛАГОДАРЯ ОТ СЪРЦЕ!

7.   Относно епикризата, освен масивен инфаркт, друго не е споменато. Сега въпросната адвокатка, ще пледира именно за смърт причинена от лоши условия на труд.

8.   Пропуснах да Ви кажа, че Да! - средствата ще получите след края на процеса, но със законните лихви по тях, считано от деня на подаване на иска.

Холи

9.   Огромно Благодаря Холи! Бяхте ми изключително полезна. Бъдете здрава!

10.   Здравейте!
Моля, дали някой от вас може да ми помогне с адвокат в Италия, Венеция. Фирма за преводи във Венеция ми дължи 9000 Евро. Аз също съм фирма. След къртовски труд на моите преводачи, по искане на фирмата в Италия, им изпратих фактурите, за да ги осчетоводят. Въпреки многократните обещания, че ще платят, досега, вече повече от година и половина не съм получила нито Евро. С мои пари платих на някои от преводачите. Намерих адвокат-жена в Италия, във Флоренция. Не я познавам. Тя се оказва доста несериозна, не ми отговаря с месеци. Нямам и договор за услуга. Иска ми пари за започване на делото, за превод на документи и т. н. Предложих й да й напиша пълномощно във връзка с този случай. Тя обаче не желае да си даде данните. Просто търся друг, сериозен адвокат!