Споделена история от Други

Ние, децата на 90те...
Ние, децата на 90те помним когато гледахме по телевизията Алф, неделните детски по Канал 1, ранните епизоди на 'Дързост и красота' :D Помним 'Спасители на плажа' и 'Есмералда'- вълнуващата сапунка, която момичетата гледаха с бабите си.
Още: =D
-Приказките на братя грим, анимирано.
-Оригиналните Power Rangers, Mighty Morphin

'Който си го вика на себе си го вика' беше универсалната затапка на всяка обида, а 'Пу обаден! '- най-страшната заплаха.

Залепяхме си картинки от дъвки ТУРБО по вратата, а да сдъвчеш дъвка ШОК без да мигнеш бе истински героизъм.

Помним плодовите шампоани със светещите картинки.

Вие сте дете на 90 ако...

Вашите са ви купували "Шоколадови Яйца" Киндер Сюрприз. Някаде там, все още си пазите колекциите от Акули, пингвини и хипопотами.

Все още несъзлателно казвате "ПЪК" след изречението, дори да не се връзва... пък! :D:D

Събирахте си албумчета с "Миришешти Картинки" и разменяхте с приятели. Всъщност почти всеки имаше колекция с такива.

Когато всичко се уреждаше със:
-онче-бонче, счупено пиронче
-камък, ножица, хартия
-ала-бала ница

Да ритаме топка беше ежедневие. Играехме 'картоф', 'огнена топка' и всякакви други такива :)

Помня когато игрите Нинтендо станаха популярни... по цял ден играехме Супер Марио...
Събирахме се цели компании, да играем на Nintendo. Така и не ни омръзваше.

Отдавна забравеното действие: да си навиваме лентите на аудио касетките с моливче, за да слушаме любимите си приказки отново и отново :)

Yo-Yo бяха готини.

Майките ви са ви чели много книжки с приказки, които все още са някаде там, съхранени.

Поните старите банкноти, ледените сокчета, топчето "Терминатор"..

Гледали сте:
-Аладин(1001 Нощи)
-Улица Сезам

Помните близалките пръстени.

Помните когато всичко беше "Върхът! "

Излизахме с касетофон на батерии на рамото, за да слушаме музика в квартала. Беше Върхът! Всички много се радвахме да играем на най-различни игри, докато слушаме музика.

Викахме "Сладкишчо", "Дама Пика", "Сапунчо" и умирахме от ужас!

Готините значки със закопчаване тип "Безопасна Игла".

Имахте поне едно Tamagotchi и го носихте навсякаде.

Компютрите бяха онези неща, на които леличките в офисите работят.

Вярвахте в Дядо Коледа и сте му писали писма...

Гумените Мечета

Танцът Макарена!!! Когато излезе за първи път през 96та и беше супер модерен...

Всеки гледаше анимациите на Disney, по Канал 1 и по-късно по Нова Телевизия.

Уокмените бяха готини и всички искахме да ги имаме.

Познавате света, преди чалгата.

"Говори ми на ръката"... достатъчно

McDonald's беше велико преживяване... и страхотните играчки!

Играехме си на въртележките и люлките по площадките.

Преди data. bg...
Преди Internet & Skype... и Facebook
Преди mp3 плейърите и iPod-ите...
Преди PlayStation2 и X-BOX...
Преди Spongebob...
Преди да застрелят Tupac.
Когато ТАТУ бяха върха и 'Нас не догонят' беше хит.
Светещите маратонки бяха готини.
Наемахме VHS касети, не DVD.

Когато билетчето в рейса беше 0. 40лв(400лева стари пари).

Играхме навън докато се стъмни и родителите ни не ни приберат! От сутрин до вечер. И през цялото това време никой не можеше да разбере каде сме, представяте ли си?

Нямаше мобилни телефони и скайп. Ако някой ни трябваше, отивахме до тях и го викахме! Или по домашния телефон.

Ядохме череши и ябълки от дърветата в квартала.

Жаден си? Хайде до чешмичката!

Пръскахме се със спринцовки или изразходвани бутилки "Веро", напълвани многократно от кварталната чешмичка.

Вечерта беше времето за Жоменка/Криеница!

Стражари и апаши.

Картошка, Народна Топка, Судже, Истината или Риска, Ръбче... само част от игрите, които изпълваха ежедневието ни.

Игрите с всякакви подръчни неща, катеренето по джанките, старото Балканче на мама. Черен Петър!

Аз, едно момче, родено през 1993, помня. И се радвам че хванах малко от онова хубаво време. И сега с носталгия си спомням за него.

*БаТе МиТкОо

Коментари

51-100 от 108

53.   Аз съм набор 96 и имам доста спомени от най-ранна възраст. Може би, защото имах наистина хубаво детство. Навън да късно с хлапетата от махалата на стражари и апаши, дама, криеница, каране на колело и такива. Бабите само ни привикваха да се прибираме да ядем и ние- само още 5 минути, които се равняваха на час. И филмчетата по телевизора- звездни рейнджъри(или нещо подобно) ама първите, Алф, Дързост и красота го гледах с баба(ама още преди хилядния епизод:D). Мобилните телефони не се срещаха, нито пък всеки имаше компютър.

Спомням си първия ни монитор приличаше на един огромен кашон:D. Нямаше и фейсбук и скайп и т.н. и си беше много по-добре. Радвам се, че съм имала възможността да прекарам такова детство, защото по-следващите поколения нямат тази възможност. Толкова ми се иска да мога да върна времето назад поне за ден, за да мога да го оценя на момента, а не след 10 години. Пак да тичам и да викам без да ме мислят за луда, де се катеря с другите деца по дървото на съседите, докато не ни изгонят, да си правя сапунени мехури или да се плашим с Дама Пика, вечер да заспивам след Сънчо.

Всичко беше, като че ли по-хубаво, въпреки, че нямаше толкова много неща и играчки както сега, а децата са презадоволени и губят интерес към всичко и не го оценяват. Но пък тогава, поне влагахме въображение в игрите и си измисляхме толкова неща, сега пазарът е залят от всичко, за което детето може и не може да си сети и.. тръпката я няма. Ех спомени..

54.   Докато го четях се сетихколко беше забавно, с децата от квартала и от станалата част от селото карахме лагерници, колело всъка вечер играехме жмичка, ничахме около тополите под къщата ми. Катерехме се по петровата джанка на съседа, а той ни крещеше въпреки, че и неговото детне беше с нас. Имах 5 тамагочи - всичките счупих - обожавах да ходя в софия ленд или мак доналдс - а сега завабленията са с часове да стойм пред компа. Тичах с кучето си, а то ме събаряше на земята и аз падах. Дори кагото нямаше с кой да си играя аз си намирах нещо за правене, плетях венци, Спомням си как се костюмирас със старите ми рокли - правех се на принцеса или фея, взимах булченската рокля на мама. Спомням си и старата печка наречена- циганско чудо, спомням си толкова много забавни неща, и си спомням как бях щастлива и без компютъра.

55.   Супершоу Невада и Форд Ескорт са две от иконите на 90-те в България.

56.   55, ако можехме да се свържем щях да ти пратя една реклама на Форд Ескорт.

57.   Може да съм родена чак 98-ма, но помня много от нещата и с радост бих си заменила компютъра, за да върна тези времена (:

58.   Ей, аз какво да кажа като съм 82 набор:) мисля, че хората, около моята възраст повече би трябвало да помнят 90-те, защото тия дето са родени 92-93 г., едва ли са усетили лично нещата как са били...
детските филмчета, дъвките, липсата на мобилни комуникации и т. н... това са били заварени към края неща от вас, пък и към края на 90-те вече имаше и интернет и мобифони и всеки трети имаше видео.... и т. н... не сте били баш в ерата на 80-90 г., да ви кажа ли :)

59.   Родена си 1998 г? Т. е имаш спомени от 7 месечно бебе или си зле с математиката?

60.   Подкрепям номер 58. Който не се е редил на опашки за брашно и захар и не помни митингите (на живо или гледани по телевизията) - значи нищо не знае за 90-те.

От набор 83.

61.   Номер 60, роден съм '92. Редил съм се на опашки за хляб с баща ми! Гледал съм митингите по телевизията(не съм от София) и в квартала бяхме само 2-3 човека с видеа! Спомням си и касетите с едногласовите дублажи. Имаше един чичко, които сигурно си спомняш-Васил Кожухаров! Страшния глас, който дори и комедия да превеждаше звучеше супер. Така че не подценявай тия, които сме родени след 89та!!!

62.   61, тия митинги за които говоря, бяха '89-90 година, тях няма как да си ги гледал, надявам се ще се съгласиш. Може на запис да си ги гледал :-) но за това не говорим. Вероятно си гледал митингите пред парламента от '97-ма когато сваляха Жан Виденов - това може, само че аз тогава бях в гимназията. За видеата и пиратските филми дублирани само с 1 глас съм съгласен, те бяха средата-края на 90-те години, но пък сигурно не си виждал черно-бял телевизор? Аз помня когато нашите купиха първия цветен телевизор в живота си. Преди това имахме един малък 15-инчов Юность (руски), новия беше Сони, което беше марка, за която тогава никой не беше чувал. Чак после разбрахме какво сме си купили. Между другото това Сони беше в употреба допреди 1 година, т. е. кръгло 20 години.

Няма значение, всеки човек с времето си, тия дето сега са на 10-12 пък не знаят какво е видео и какво е живот без интернет... Но чара на 90-те беше в първата им половина...

63.   Да, говорех за митингите от 1997. Виждал съм Юность. Ние имахме Велико Търново 84, който издържа около 20 години. Иначе нашите взеха един Самсунг (1999г. ), който и до ден днешен работи. Съгласен съм, че чара е повече в началото на 90те, но и края беше добър. В началото имаше Супер Шоу Невада, но после имаше Риск печели. В началото имаше Алф, но после имаше спасители на плажа и т. н. Не споря, само споделям мнение!

64.   Айде един набор от средата на 90-те да се обади :D (1995 година)
Повярвайте може да съм роден тогава но имам много спомени от тогава. Старият москвич на баща ми пред блока , нашата кола когато тогава беше сравнително нова (сега е вече отишла за скрап) , нямаше GSM-и , нямаше интернет , нямаше такива неща като в момента. Автора е написал неща които над 50% съм правил и това ме прави човек от това време. До ден днешен се обличам по много подобен начин от тогава за разлика от повечето на моята възраст. Обличам се с типичните ми черни дънки , кожените обувки , коженото яке. Просто каквото и да говорят , аз съм си роден в това време , нормално е да нося неговите белези. Не ме разбирайте погрешно че съм останал във това време - напротив развивам се , занимавам се с програмиране и 3D дизайн много добре знам как са нещата в момента, но това е стила с който съм свикнал. Даже предпочитам да си взема някоя стара кола от 90-те ;d

65.   63, ооо да, Алф беше класика :-) Помня че комшиите имаха колекция от 20-30 касети със серии на Алф и през ваканциите ги вземахме назаем от тях, заедно с видеото им (защото ние нямахме) и се сцепвах от гледане на Алф. Много яко беше. Бих ги гледал пак всичките, но нямам време сега :-/

Супершоу НеГоВада също е символ на 90-те, макар и не много положителен такъв - по-тъпо шоу не съм виждал. Обаче Гала се задържа, тя с това шоу проби в телевизията. Сега ми хрумва още - световното '94-та също беше класика! Това беше първото световно, което гледах, за съжаление повече не се повтори... Като почнеш от квалификацията с Франция, с петела на терена, до четвъртфинала срещу Германия. По цели нощи се играеше хоро по улиците, някои хора ги освободиха от работа даже...

Номер 64, е то москвичи и до ден днешен се намират чат-пат, ама друго си беше времето когато ВСИЧКИ коли бяха москвичи и лади, а най-големите гъзари (= връзкари) караха Волга.

Въпрос - помните ли прясното мляко в найлонови торбички, дето трябваше да се вари преди да се консумира?

66.   Споделям го 46 :-)

67.   65, аз съм 63. Случайно да ти се намират тия касетки с АЛФ? Много бих се радвал да ги прехвърля. Не за друго, но заради спомена.

68.   67, за съжаление не ми се намират, както казах те не бяха наши, а на съседите, освен това ние отдавна не живеем на същото място, и тия съседи не съм ги виждал от поне 10 години. Иначе Алф можеш да го намериш по торентите, има ги всички сезони. Аз бях тръгнал да ги дърпам, но нямам време да ги гледам.

69.   Ясно ми е, че Алф се намира по торените. Но записите от БНТ имат стойност. Освен това са преведени и дублирани много по-добре от тези на БТВ. Макар че БТВ купи 1ви и 2ри сезон от БНТ. Останалите са с нейн дублаж.

70.   За вълка говорим... Номер 69, може би това ще те заинтересува:

http://www. vesti. bg/index. phtml? tid=40&oid=5046711

71.   Знам, но предполагам, че ще е боза. Новите неща не струват!!! Било то музика, филми, абе въобще всичко!!!

72.   Аз съм родена 90 година и помня до едно от горепосочените неща! Преди няколко дни отивах на работа и пътьом забелязах нарисуван с тебешир пред един блок "Кър" ако си спомняте какво е. Стана ми доста мило като го видях. Ако трябва да съм честна може би 50 години са били едни от най-най-хубавите. Баща ми(лека му пръст) беше роден 49 година и ми е разказвал ужасно много за детството си, например:някаква съседка на баба дядо и татко спечелила 6 от тотото, обаче била ужасно възрастна жена без живи роднини. Отишла в един пункт, обаче жената се опитала да я измами и и казала, че няма нищо и се опитала да "изхвърли" билета, но комшийката си го прибрала. След това отишла в друг тото пункт и там някакво младо момиче заподскачало, завикало"Ой, бабо! Шестица имаш, бабо!!! ", и съседката и оставила билета и си заминала! Представяте ли си-днес никой няма да си дари печелившия билет на някой!!! Иска ми се света да е едно малко по-добро място за живеене, независимо коя година е! :(

73.   На теб посто ти липсва детството, а не 90-те години!

74.   Малко недуразумение се случва - мисля, че темата е за децата на 90-те, не за бебетата на 90те - не се обиждайте набори на 90-те, но децата на 90-те бяхме родени през 80те!!!

И въпреки цялата носталгия по дъвки Турбо, Милион и едно желание и тем подобни, мога да кажа на бебетата на 90те - бъдете благодарни, че не си спомняте тези ужасни, студени и гладни години, че не си спомняте опашките за олио, хляб, захар, режимите на тока, кръчмите на всеки ъгъл, вечно пияните бащи, безработните родители, хиперинфлацията, студените училища, които дори не затваряха за дървени ваканции, защото знаеха, че нафта няма да дойде, помощите от храни, докарани от някакви западни организации, в които майка ви намира червеи и мухъл, прасетата и кокошките по балкони, пълните влакове с провизии от селата, за да се избута зимата, краденето на зимнина, караниците, деградацията, липсата на всичко, нямането на елементарни средства, нямането на упойки в болници и зъболекарски кабинети (на мен лично са ми вадили зъб без, защото нямаха и местна упойка), бързото и масовото разпространение на заразни болести и грипове, защото населението беше недохранено и бързо се разболяваше, затварянето на фалирали фабрики с по 10 000 работника, старите Лади, Москвичи и Трабанти, тичането зад малки полски Фиатчета с думите

„Хей чичка, хич не ме е яд за твоя полски фиат“, но ни беше яд, защото бащите ни и такава кола нямаха.

Ужасни бяха 90те, мечтите за собствено колело ВМХ, касетофон, игра Супер Марио, тетрис, собствена стая, джобни, достатачно за пица безалкохолно, детска паста за зъби, хубава храна, парно, дрехи.

Вместо това си делиш едно Балканче с братовчедите, получаваш общ касетофон с брат си след 5 години на натяквания, никога не получаваш игра за телевизор-а или компютър, собствена стая и джобните ти стигат точно за една мазна баничка, татъркаш се в студеното училище, за да се прибереш в студеното жилище, в което живеете 3 поколения, износваш дрехите на по-големите, ползваш общ учебник със съседчето и се карате като дойдат контролните....

С две думи - шибано време, слава Богу, че не си го спомняте, вие бебета на 90те, на които първо надянаха Памперсите, но само като излизат майките на кафе - после ви обуваха старите ни пелени, които праха в перални „Перла“, за да слушаме ние, децата на 90те, как плачете с подсечени дупета, да носим безплатна храна от „детска кухня“, докато спря държавата да я плаща и я затвориха...
Да, радвайте се, че не си спомняте 90те, тези ужасни години, в които бяхме деца и за Бога - бяха все пак хубави и цветни по свое му с тебеширени улици, филии с лютеница, фулмайстерна игра „Монополи“, кегли, федербал, делене на всичко - от топката за футбол през единствения ВМХ в махалата...

75.   Ще си позволя да напиша по-дълъг коментар. Най-напред, абсолютно вярно е, че децата на 90-те сме ние рожбите на 80-те години. Няма как набори след 92-а да помнят тези неща, те най-много да помнят някои неща от времето след 97-а и то доста смътно. Както и аз не помня години като 1990 и 1991-а, просто защото съм бил много малък тогава. Роден съм през втората половина на 80-те и мога да кажа, че съм израстнал с изброените по-горе неща. Само за Тату имам забележка те са доста късни, ако не се лъжа около 2000-та или 2001 г. даже. Умирах си за Костенурките нинджа, Мишки рокери от Марс, Алф, Стъпка по Стъпка, приключенията на Бриско Каунти и дори сериали като Далас и Доктор Куин. Вярно е обаче, че и много от нещата, които гледахме тогава са не от 90-те, а от края на 80-те, но при нас те дойдоха по-късно. Като се абстрахираме от детското безгрижие, то факт е, че обстановката у нас не е много розова - България е в началото на прехода, това са и годините на мутрите, наркотиците и др. такива. За бедност и престъпност няма да говоря по простата причина, че и сега не е розово, а няма как да говоря за мизерия и нищета, тъй като не съм ги усетил на гръб. От 92-а година винаги сме ходили на море, нашите си имаха работа и си бяхме добре. Чернобял телевизор имахме, но 93-а баща ми купи нов с дистанционно, ехааа това беше лукс, вече нямаше да се става до телевизора постоянно. За мен дори беше по-добре тогава, по ирония на съдбата с края на 90-те и нещата се промениха и баща ми трябваше да почва бизнес вече, дори си спомням, че казваше, че времената са станали по-трудни. Но да се върнем на 90-те, помня, че с единия ми братовчед по цял ден играехме с топката, а вечер се мъкнехме след по-големите братовчеди, които по онова време бяха в гимназията, а днес вече са по над 30 и женени с деца. С тях сме си говорели за това време и те казаха, че ако може да са пак тийнейджъри, биха искали това да е през 90-те. Заради музиката, купоните и дискотеките. За мен също музиката и киното от този период са в пъти по-добри от сегашните. Просто беше друго време. Групи като Металика, Офспринг, Но даут, да не почваме с вълната обхванала Европа - Ейс ъф Бейс, 2 ънлимитид и още куп други. Дори и сега ги слушам. А екшъните с Ван Дам, Сегал, Сталоун, филмите с нинджи, еееххх класики. Редяхме се във видеотеките за тях, нищо, че ги озвучаваше един и същи актьор и нищо, че звука беше скапан. Не искам и да чувам за Джейсън Стейтъм и ред подобни. О къде забравих Сам в къщи и Боговете сигурно са полудели. А когато бях преди няколко години в Щатите на бригада и съм си говорил с американци на тая тема. Те са луди на тема 90-те, обожават ги. Според тях тогава всичко е било по-добро, поне при тях. Припомнихме си емблематични филми и сериали, те обаче свързват 90-те също и с Опра и Лено и за мое учудване със сериала Женени с деца, който у нас дойде към 2002. Но казват, че са израстнали с него. Абе много се отклоних, но в заключение бих казал, че поне аз свързвам 90-те години с много хубави неща, а и на кой му пука за лошите като е малък.

76.   Роден съм 1990 и ми останаха невероятни спомени. Ако можех бих върнал времето назад!

77.   84 набор съм. През 90-те имаше качествена музика, много емоции(като САЩ '94) и, въпреки инфлацията, мутренските истории, липсата на мобилни комуникации и перснонални компютри(само тук-таме Правец-и), някак си в селата и малките градове си беше веселба. Докато сега народът обедня съвсем от безработицата и мизерните заплати. Всеки гледа да бяга по големите градове(особено София)и чужбина и по малките населени места стана подтискащо. Жал ми е за днешните деца-те, освен да седят пред компютъра, няма какво друго да правят. И за това почват да пушат и пият. (За спортуване - единични случаи, защото и там има шуро-баджанащини). За това казвам, че през 90-те и някъде до 2002-03 година все още животът извън големите градове беше сносен. И за това много хора тъгуват по тези години- не само такива като мен-тогавашни деца или тийнейджъри, но и по-възрастни хора. Тогава за кратко българия сякаш беше(поне според мен) в някаква златна среда - взела добрите страни едновременно от комунизма и демокрацията. До преди масовата приватизация. Нямаше много чалги, нито пък цигани, нямаше такава безработица както сега... С 90-те години на 20-век си замина не само детството на мен и връстниците ми, но и доста от хубавите неща, които по-големите от мен биха обяснили по-подробно.

78.   искам да се върнат всички тея неща...

79.   И аз не разбирам как някой роден през 1990 ще помни миришещите листчета, след като те нашумчха някъде 1994-5 :Д Но както и да е, да добавя още няколко неща към списъка:

1) Освен "Алф", не бива да забравяме и "Семейство Флинстоун" (пак го даваха вечер, май веднъж седмично).
2) Наред с "Макарена" беше хит и "Коко Джамбо", двете песни се появиха по едно и също време и вървяха едва ли не в комплект :)
3) АКУА и "Барби гърл" :Д
4) Продиджи манията!!
5) "Радка Пиратка" и "Тигре, Тигре" бяха су-у-упер скандални
6) ТЕТРИС-ите
7) Да намериш вестник "Чук-Чук" в храстите беше супер събитие (ахаха)

80.   В повечето коментари забелязвам само едно, че младите хора в България са ниско образовани, липсва им четвърти клас. Хораааа '80-те са годините от '71г. до '80г., а 90-те се наричат годините от '81г. до '90г., точно както 19 век са годините от 1801 до 1900 и 20 век са годините от 1901г. до 2000г т. е. ако си роден '91 няма как да помниш 90-те.

81.   Номер 80 от "старото поколение" каза голяма глупост. 19 век е от 1800 до 1899, а 90те години на 20 век са от 1990 до 1999.

83.   добре, написах коментар относно номер 80 , какво не ви хареса в него?!

Модератор:Напишете го пак,като внимавате с подбора на думи.

84.   №81 Ние "дъртите" сме били достатъчно пораснали да посрещнем 21 век и 21 век, и третото хилядолетие от новата ера (след Христа) започнаха на 1 януари 2001 година.
Както 18 век започва на 1 януари 1701 г. и свършва на 31 декември 1800 г.
19 век започва на 1 януари 1801г. и свършва на 31 декември 1900 г.
90-те години на двадесети век са от 1 януари 1981г. до 31 декември 1990г. т. е. деветото десетилетие от началото на века, подробно описани са:
1-во десетилетие на двадесети век е от 1 януари 1901г. до 31 декември 1910г.
2-ро десетилетие от 1911г. до 1920г.
3-то десетилетие от 1921г. до 1930г.
4-то десетилетие от 1931г. до 1940г.
5-то десетилетие от 1941г. до 1950г.
6-то от 1951г. до 1960г.
7-то от 1961г. до 1970г.
8-то от 1971г. до 1980г. осмо десетилетие или осемдесетте години на двадесети век. И т. н.
В учебника по човекът и природата за четвърти клас е описано вековете и десетилетията. Или вие грешите или образователното министерство лъже децата на България вече доста години.

85.   А тогава от 1990 до 2000 г. какво се води? Стоте години ли? :D Аз за такова чудо в българския език не съм чувала. На някои езици е прието да е така, но в българския специално не. Дори и поначало да е грешно, то вече е установено като правило. Никой никъде не говори по този начин, така че... нищо грешно няма.

86.   Не виждам какво спорите толкова, има 2 факта и те са неоспорими:
1) Нещата от статията се отнасят за годините до 1999 г.
2) Децата родени след 1990 г. няма как да ги помнят повечето неща, защото са били пеленачета..

87.   Вярно е за вековете - 18ти век е от 1701 до 1800, но за десетилетията не си прав - 90те са от 1991 до 1999г. За справка уикипедия:
http://en. wikipedia. org/wiki/1990s
Ана

88.   90-те са дивият период, в който бяха най-готините ми луди млади години. През 1993 бях на 18. Така че пО би могло да помня тези неща, описани от автора. Но в по-голямата си част те се помнят от поколението на 70-те и 80-те години. Страхотни времена бяха.

89.   Спроред мен, родените през 90/91/92/93 е в детските спомени.

90.   Всичко това го помня, роден през 1997.

91.   Хора, защо си мислите че само тези, които са на 17-18 до 25 години знаят за всички тези прекрасни неща? Аз съм на 13 години и всяко лято правим почти всички тези работи дори и още играя тетрис и имам тамагочи те вече са малко развалени от многото години, но още си ги обичам, дори и събирам салфетки, имам 6 кутии. Така че това не са само децата на 90-те!

92.   От 91, впрочие още имам уокмен вупреки, че съм на 13 :/!!

93.   това е хубаво, но вие сте примерно 1 на 500 да не кажа на 1000.... я попитайте какво представлява грамофонната плоча ;) аз съм на 23

94.   Леле, много е хубаво човек да си спомня за годините, когато нямахме телефони, фейсбуци и скайпове, а се спуквахме от смях по улиците и всичко си беше ок... Благодаря ти, че ми припомни "старите времена"... :)

95.   Най-много ми липсва периодът 1999-2001 и също 2003-2004 г.

96.   98 и си спомням повечето неща, при положение, че съм била още малко лапе хаха да не забравяме и приказките на " Педя човек лакът брада!! "

98.   Аз пък съм роден края на 60 те и най-много ми липсва Васко Илиев от това време

99.   Да, така беше... аз съм 1982 и доста неща си спомних. А помниш ли времето преди мобилните и как бабите и майките викаха от балконите "Прибирай се за да обядваш!!! " А отговорът беше "Още 5 минути, мамо! ", които задължително ставаха поне 1 час...
А за дъвките "Идеал" с които си чупехме зъбите преди да се появи "Турбо"? И за разните лимонади, защото кока колата си беше рядкост...
Ех... блажени години! Сега като се замисля, че моите деца никога няма да тичат свободно из квартала, ама как да ги пуснеш с толкова откачалки по улиците, и ми става тъжно. Днешните деца просто не знаят колко много са изпуснали! Вярно, родени са пред екрана, ама никога няма да разберат колко са сладки черешите на съседите до които се стигаше геройски след като прескачахме оградата и успявахме да издебнел бабата да не си е вкъщи. И изобщо никой от тях няма да извършва такива "геройства" като нас. А, че си бяха геройски бели, бяха си, ама беше весело! Благодаря, че ми напомни колко хубаво детство имах.

100.   Имало е както добри неща през 90-те - напр. по-спокойното детство, така и лоши - мутрите, икономическите кризи и разграбването на държавата. Впрочем през 2001 -2005 музиката действително беше добра, както се изказа един човек от по-горните коментари, излизаха песни като, , Ледено момиче" и другите парчета на на Д2, тези на, , Антибиотика", , , Колко ми липсваш" на Каризма - бяха новоизгряващ музикален дует. , , И твоята майка също" на Ъпсурт. Авторът обаче има впредвид детството, а не събитията в държавата и обществото. Но като цяло през 90-те поне сред подрастващите не е имало толкова много опростачване. Напр. днес има момичета, които губят девствеността си на 13 години, слава богу не всички са такива, или пък е модно да си като чалга певица. Много деца пишат неграмотно. Не всички разбира се. Освен това децата прекарваха повече време в игри, а сега - на компютъра. Интернет реалността е изключително илюзорна, в някои случаи дори вредна и опасна. Иначе от 90-те си спомням Детската градина, предаванията по Канал 1 - детски като, , Сънчо", Гатанките на Дядо Бате Асен - Асен Кисимов - лека му пръст и , , Улица Сезам", , , Какафония", , , Каналето", също Ефир 2, старите пари, имам и спомен как чаках с майка си за хляб - тове било през 1996-1997 г., както и как ходех в Регионалната библиотека в Смолян да чета комикси.

102.   Вълшебно беше, голяма свобода и големи мечти!
Едно момиче 98

103.   Хей, някой помни ли сладоледа от едно време чи чи или ча ча, не съм много сигурна за името?

104.   Аз съм момиче 2000 набор и не знам как така съм правила всичко от описаното от автора. Събирахме се всичките деца от квартала, цяло лято тичахме и се гонехме, играехме на всевъзможни игри и малките и по-големите. Това може би е било някъде 2006-2010 и въпреки, че вече имаше компютри, фейсбук, телефони и не знам още какво никой не ги ползваше. У всичките ми приятелчета от детството бях ходила на гости и всички имаха компютри, на които дори не знаеха как се работи... мама и татко го ползват за работа и толкова. Със същите хора се познавам и до днес, още сме си комшии и сигурно още няколко години ще бъдем. Не всичко хубаво е било само през 90-те. Моето детство, каквото го помня е точно същото като описаното от автора, само че с около 10 години напред в бъдещето.

105.   Много от нещата описана са се задържали за по-дълго време в провинцията

51-100 от 108