Споделена история от Други

Проблеми с хазаите
Здравейте! Аз съм момче на 22г. Преди няколко месеца си намерих квартира на изгодна цена в центъра на голям град. Да уточня, че в квартирата живея с хазаи - майка и син. През месеците юни, юли и август аз работех, нямаше по цял ден, но сега, когато напуснах работа и просто си стоя в нас, защото чакам да започне учебната година (3 курс, студент съм), все по-често започнах да чувам реплики от следния тип:
1. "Ами не бе, въобще не е чистил" - става въпрос за пускане на прахосмукачка. Е, добре, наистина не съм чак такъв чистник, но след като дочух това веднага взех прахосмукачка и изчистих. Вече всяка неделя прахосмукирам.
2. "Другия поне работеше" - по принцип обявата беше за работещ човек, но просто си помислих, че нарочно са го написали така, за да са сигурни, че ще си плаща наема. Е, явно като не работя вече съм им в тежест.
3. "Чистила съм сутринта с парцала, стъпки имаше чак до стаята" - аз се събувам винаги навън, а това, че синът й си кани гости и те влизат с обувки е друго, аз го отнасям.
4. "От първия ден е това " - тук не разбрах за какво става въпрос, но съм убеден, че се отнасяше за мен.
5. "По-добре да нямаме нито един лев, отколкото... " - не чух продължението, но съдейки по това какво съм чувал фо момента е ясно, че пак аз съм в главната роля.
И това ме дразни, постоянно чувам някакви откъслечни реплики зад гърба ми, но в очите ми никой нищо не ми казва.
Не знам какво да правя. Не съм от онези момчета, които канят постоянно приятели, слушат силна музика и вдигат шум. Аз просто си стоя в стаята, но дори и от това се дразнят явно. Чувствам се По-добре като споделих. Благодаря Ви и ако може някакъв съвет или идея какво се случва. Мерси. :)

Коментари

1.   Много се съобразяваш с тях. Явно те не работят и разчитат на глупаци да им живеят под наем. Най-добре се изнеси на квартира с млади хора. можеш и ти да наемеш да кажем жилище с две спални и да даваш 1 под наем, но така ще си избираш сам съквартирантите и ще можеш да годиниш. Мои познат в София така имаше жилище с три спални под наем и сам даваше под наем..ако си хитър дори ще плащаш по-малко.

2.   Изнеси се. Тия двамата комплексари търсят някого когото да командорят.

3.   или трябва да спреш да им обръщаш внимание, или да се изнесеш. с хазяи винаги ще се намери повод за конфликт, дори да не създаваш проблеми.

4.   Ти не си добре да живееш с хазяи!
Аз собственото си семейсто едвам издържам (е, шегувам се де) ти си се набутал при някви откачалки! По добре си вземи една таванска стая ама да си си сам! В краен случай се комбинирай със съквартиранти но да са на тоята възраст!

6.   Изнеси се,
аз живея на квартира и хазаите си живеят на долният етаж виждам ги само когато трябва да платя 1 в месеца и това е.
Гледай да попаднеш на точните хора УСПЕХ.

7.   Просто са лоши хора. С последния ми хазаин си споделяхме по бутилка червено почти всяка неделя и дори си водихме приятелките на вечеря заедно. Другия вариант е да си купиш жилище ида гопуснеш под наемю, така че тида си хазаина.

8.   7, жилища не се купуват току-така.
Не съм живял на квартира с хазяи, но съм го обмислял при подходяща оферта... Е, сега съм сам в таванска стая, но по нищо не и личи, че е таван - няма скосения, няма течове...
Авторе, търси из сайтовете нова квартира, разпитвай познати, може дори да ходиш в агенциите да питаш. Късмет и горе главата! Повечето хора не са в ред, свиквай и ще ти е по-леко да се справяш! :D