Споделена история от Други

Печелили ли сте от Тото, Лотария и др. ?
Аз от време на време си купувам по някое билетче от лотарията ей така за спорта
Фиш за тото пускам изключително рядко. Досега не съм печелила значими печалби... телевизионни игри или каквото още се сетите? :) Аз само веднъж преди много години на едни ротативки:)С една приятелка реших да пробвам и взех, че спечелих 50 лв (тогава бяха много пари):). Тото си пускам много рядко и съм печелила най-много колкото да си избия фиша, но винаги преди да изтеглят числата вече съм си помечтала хубаво и съм наместила парите:)

Коментари

1.   По принцип не, но и не играя - не искам да спечеля в интерс на истината. Няма почти щастлив човек, който е спечелил големи суми. Купих наскоро фиш от лотарията заради продавачката и спечелих 30 лв., но не ги изхарчих за нови фишове, а си купих книжки и списания в магазинчето и много се зарадвах, но не играя и това е добре така.

2.   Печелил съм много пъти от тотото. По един, по два, по пет лева. Преди си пробвах късмета веднъж седмично. Веднъж спечелих пет пъти подред по един, по два лева и последния път пет лева. Повече от 10 лв не съм печелил обаче.

3.   Играя от време на време, когато се събере голям джакпот. Почти не се надявам на печалба, защото никога не съм печелил, а най-често не познавам нито едно число. Покрай повечето истории, човек остава с впечатление, че всичко е нагласено. Наскоро, обаче, някой ми разказва за негови познати, които спечелили над един милион. Е, поне може да сме сигурно, че шанса е реален.

4.   Тото съм играл като дете и 5-6 пъти съм удрял тройки, колкото да си платя фиша. Като ученик и студент играех еврофутбол и съм печелил няколко пъти, но пак дребни суми, може би най-големите са около 20-30 лв. Но като цяло съм назад от еврофутбол. Напоследък пускам по 1-2 лв 1-2 пъти седмично на еврошанс. Но и там или не печеля, или печеля някакви стотинки.

Но по-интересното, което искам да ти кажа, са две тото истории.

Първата е с мой състудент, който никога през живота си не беше играл тото. Веднъж бил на гости в града на тъста си, който го помолил да му пусне числата, понеже имал път към тотото. Нашия човек отива в пункта и решава да си пусне 1 фишче и той за пръв път в живота си. Печели тройка, която реинвестира в нов фиш. Отново печели тройка и всичко се повтаря още 5-6 пъти. Всеки път удра тройка и отново пуска фиш със спечелената сума. И накрая удря 5-ца и взима 2-3 бона. И това е едва 6-тия път, когато играе тото. А само след месец-два печели и зелена карта за САЩ.

Втората е по-интересна. Преди много години майка ми се зарибява по тотото от една нейна комшийка, която играе буквално откакто се помни абсолютно редовно и не е пропускала тираж. Майка ми играе няколко пъти, но нищо не удря и се отказва.

Една нощ сънува 6 числа като за тото. Започва да играе с тях месеци наред, но нищо. Пак се отказва. Един ден комшийката и отива до тотото и я моли да си запише числата на лист, за да и ги пусне, обаче майка ми отказва с мотива, че няма смисъл. И после от любопитство проверява числата и се оказва, че са изтеглени точно нейните числа, които е сънувала.

5.   Да!
Аз два пъти съм печелил по около 35 лева от тотото :)
Не че пускам често де, само като джакпота е над 3 - 4 000 000. Иначе за дребни суми не си заслужава усилието :) Ама пък и като се замисля, не съм подготвен да спечеля толкова голяма сума, ше я пропилея за глупости :)

6.   Аз не играя тото, 2-3 пъти съм си купувала билетчета от лотарията, веднъж спечелих 2 лева, а от останалите нищо. Но сега ще ти разкажа нещо интересно. Още от млад братът на баба играел тото най-редовно с едни и същи числа. Години наред все едни и същи числа и никога нищо. И след толкова години с едни и същи числа, отишъл в тотото и решил този път да смени едно от числата, пък белким спечели нещо. И след, като сменил едното от числата и не спечелил нищо, се оказало, че ако е играл и този път със старите си числа е щял да спечели 5-ца. Тогава толкова го хвана яд, че спря да играе тото, и така и до днес. Може би се пробва чат-пат обаче не е както някога, вече не се и надява на нищо, пуска ги просто така. Знам ли, може би все още има някаква малка надежда, че ще спечели. Сигурно и до момента играе със старите си числа. :)

7.   За мое съжаление, нямам късмет и нищо не съм печелил. То който има късмет, един път ще играе и ще вземе. Който няма и всеки ден да пуска, ще си умре беден...

8.   По 30лв месечно давам за билети от Лотария България и лотарийните билети на Тотото(без Национална лотария - не искам моите пари да отиват при Пеевски). За четири месеца един път уцелих 100лв и един път 20лв.

Шансове за печалба на тото:
6/49
шестица - 1 към 13 983 816

6/42
шестица - 1 към 5 245 786

5/35
петица - 1 : 324 632

Шансовете от билетчета са по-големи. Само за петица в 5/35 - не. Тя е около 25 000лв, но ако я разделите с 3-4 човека? Виждал съм в стари тиражи между 7-8 човека да се дели.
И друго нещо, предпочитам 50-100 хиляди от лотария отколкото милиони от 6/49. Хората, които никога не са разполагали с такъв калибър средства идея си нямат как да ги инвестират и управляват, колко да харчат. Според една статистика по света близо 80% от хората печелили милиони до 5 години загубват печалбата си и се връщат на стария си стандарт на живот. Някое апартаментче ако им остане пак е успех.

9.   Тото не играя, но от време на време си взимам лотарийно билетче. Или печеля по 2 лв или нищо. НО преди няколко дни с една приятелка си купихме общ билет и спечелихме 20 лв :D Отидохме вечерта на биричка и картофки и толкоз :)

10.   С баща ми редовно пускахме фишове, когато бях малка. Играехме 5/35 и веднъж с моите числа улучихме 4-ка, дори за малко 5-ца, цифрата и до днес си я спомням - вместо 18 се падна 19. :-) Сумата не беше впечатляваща, от сорта на 200 лева, но много се зарадвахме на късмета, не на парите. Иначе съм на мнение, че ако спечелиш много пари ей така, даром, съдбата (за да върне баланса), ще те "накаже" в някоя друга област. Затова и не искам да печеля голяма сума пари. Не знам защо го имам това усещане, може би защото богатите хора често пъти не са щастливи..

11.   Пускам само 5/35, два пъти седмично по един фиш. Понякога имам тройки, наскоро имах четворка от 116 лева, която можеше да бъде петица, защото съвсем съзнателно не написах едното число, беше рождена дата ... двоумях се между него и друга рождена дата на роднина.

Майка ми е печелила преди около 15 години няколко хиляди. Баба ми два пъти е печелила петици, първата е била голяма, втората беше много малка, от 6/49, те там са малки печалбите, не си заслужава да се играе, а шестица трудно се "уцелва" ...

12.   Пускай си еврофутбол стига да обичаш футбола и ще печелиш.

13.   8, рядко 4 или повече души си делят петица. Най-често са по двама май. Но дори и да спечелиш петица от близо 3000 /в най-лошия случай/, да не би да е зле?

14.   От време на време си купувам билети за лотарията. До сега почти всички са били печеливши, но някакви дребни суми.

15.   Няколко пъти по 100 лева

16.   Веднъж спечелил от Тото тройка за 3. 50 лв. Обаче бях обещал печалбата на друг човек по определен повод и така може да се каже, че не съм печелил нищо за себе си.

Купувал съм си билетчета за търкане и спечелих 6-7 лв., но накрая си направих сметка, че общо съм дал над 30 лв. и се отказах веднъж завинаги да търкам. :)

17.   На една позната и платиха за да излъже по ТВ, че печели... изгубих вяра оттогава.

18.   Ужас, как да вярва човек на лотарии у нас. Преди години в 6 от 49 или 6 от 42 в два поредни тиража се паднаха едни и същи числа, абсолютно същите. И тогава почнаха да се изказват колко случайно било, глупости. От тогава спрях да пускам и да вярвам. И да спечели човек медиите те снимат, никаква защита няма.
Бях спечелила 8 лева веднъж, не мога да си представя да спечеля голяма сума

19.   В една Лафка никога не печелят нищо. Ако печелят ще е рядко. Само в една Лафка е така

20.   Хора бях на сватба, на поканата на която пишеше "Пари за цветя не харчете, билет от лотарията ни вземете. " Булката е фен на тия неща. Е, 180 госта, повечето са купили по 2, 3 билета. Равносметката - стойността на печалбите не покрива стойността на самите билети. Аз лично изобщо не съм изненадана, булката поне се отказа от лотарията.
Като се окажа до някое тото и имам време и желание пускам фиш, поне евентуално някакви пари отиват за българския спорт.

21.   И слепите видяха, че тотализатора е идеална перачница за пари. Как преди някакво събитие се "събира" джакпот, как хората се лъжат да играят и накрая, (понеже не може да го задържат вечно) "някой случаен" печели.
Да, ама ние доматите не ги ядем с колците. И не е нужна висша математика, а проста ЛОГИКА, за да се схванат евтините машинации...

А колко хора си продадоха апартаментите, полъгани и те не знаят по каква илюзия...