Споделена история от Други

Да потърся ли общ език с колегите си или да се откажа и да се преместя в София
Малко съм напрегната и имам нужда да споделя с посетителите на сайта и да получа адекватен съвет, ако е възможно.

Малко предистория - цял живот родителите ми ме разхождат като куфар из страните, в които са живяли и сега доста трудно се адаптирам, голям стрес е за мен, дори да сменя магазина за цигари. Не обичам промените, не обичам новите познанства, абсолютен социопат..

Тази година се завърнахме в страната и въпреки, че съм от София бях посъветвана да вляза във ВУЗ в друг град, за да стана "по-самостоятелна" и "да видя какво е да живееш сам" (все едно не съм живяла сама с месеци..)
На момента реших, че не искам да съм в близост до родителите си, те се развеждат и ме натоварват ужасно много със споровете си, отидох в друг град и ето какъв е резултатът - Месец след започването ми, нямам 1 близък колега, ужасно самотно ми е и доста рядко виждам малкото ми приятели в София.

Всичките ми нови познанства тук се осъществяват в заведения или кафета и никога не са с колеги или хора от ВУЗа. Може и аз да съм недовършена претенция, но обкръжението ми ме потиска. Няма какво да си кажем, нямаме общи интереси.. За тях атракция е да отидат на дискотека, дискутират 1001 нощ и новият клип на Райна.

Тук съм за да уча и да бъда "по-самостоятелна", но хората, с които се налага да прекарвам няколко часа всеки ден са важен фактор. Опасявам се, че ще се променя в не добра посока и ще попия селския манталитет. Опасявам се и, че няма да издържа психически. Дисциплината ми е трудна, нямам дори един близък човек, с когото да разпускаме - ще се побъркам така. Другите контакти, които завързах са с по-големи от мен хора и все работещи. С тях сме пили по кафе няколко пъти, излизали сме по магазините или да хапнем нещо, но тези срещи са много редки и крайно недостатъчни . Не може с 5 кафета да се изчерпва социалният ми живот и не мога да пътувам през ден до София..

Да потърся ли общ език с колегите си или да се откажа и да се преместя в София..как да се справя с тази ситуация?

Коментари

1.   Да не си в Правец? И аз съм студент тук и ми е много гадно. Сега разбирам защо всеки гледа да избяга от малкия град и от селото и да иде в града - адската скука.

2.   Прекарвай повече време в библиотеката. Предполагам, че там ще срещнеш хора, които имат сходни на твоите интереси.

Не падай на нивото на колегите от групата ти. Няма да се чувстваш добре, щом е насила.

3.   Не ти знам случия ама като искаш да разпускаш и живееш като нормален човек и да не те отнесе чалгата и прочие простотия заляла милата родна страна... емигрирай докато е с време !

4.   "попия селския манталитет" - голямо самочувстие - това добре.
"по-самостоятелна" и "да видя какво е да живееш сам" - трудно ще се справиш - прибери се в къщи.
Абе много ти се подразних като прочетох изповедта ти.

5.   с какво те провокирах, номер 4?
В Пловдив съм, не в Правец ...и май библиотеката е единствената алтернатива за мен

6.   да живее ЦИГАНИСТАН! най-умното дето прочетох беше да ибяга от страната . ми хванете си шапките и дим да ви няма. накрая държавата ни ше остане на цигани и помаци и някакви негри пришълци и младите хора ше са на майната си и най-вероятно ше работят като чистачки и бармани.

Стой си на гъза и учи. кат си земеш тапията тогава ше си говорим пак.
Един висшист с купена диплома избягал от страната

7.   До тъпия номер 4:

Пловдив е всичко друго, но не и провинция. Може би от България само в Пловдив и София, донякъде и във Варна се чувства истинска градска среда. А това, че много от обитаващите тези три града са със селски манталитет сигурно се дължи на това, че всичко живо си чупи краката да живее там където е парата... Тоя народ само за пари мисли, остави ги ти моралните ценности, а уж бедните били по-морални да бе да! Money Уж много мразят големите градове, плюят ги, обаче не си ходят на село да копаят с мотиката, защото е по-лесно да си в офиса и да играеш на картите Solitaire. Няма какво да се лъжем - истински работливи селяни почти не са останали. Повечето са мързеливи и им е скучно на село, защото най-много да има една дискотека и няма магазини. Затова гледат да се махнат от скуката и еднообразието и се дотътрят в града.

Не, че нещо но е някак си глупаво да отидеш в някой град и да се държиш нагло с жителите му, защото това е същото като това да отидеш на гости и да се държиш гадно със стопаните на дома, в отчаян опит да блеснеш както правят голяма част от хората, като дойдат в Пловдив. Във Варна е същото - в София е още в по-голям мащаб това. Като не им харесва в София, Пловдив и Варна какво правят там? Все се оправдават, че видиш ли заради заплатата - още по-зле за тях, щом само за пари мислят. За пари продават ниви, продават и майките си. #2gunfire

Следващия път като решите да оплюете някой голям град, препрочетете това мнение.

8.   Ааа то София е най-голямото село. Събрали са се от всички краища на страната и мечат и чекат хъкат и мъкат, не знаят да говорят на езика си, но са много отворени и са яко граждани. После защо им задръствания защо има боклуци, защо е пренаселено и мизерно в големите градове?? Ми тея селтаци нито плащат данъци , нито се грижат за града който обитават, ама като ги питаш са от Софията. и най-обичам някой да ми каже отивам си на Плевен примерно. как си отиват НА градовете неги знам.
а авторката от софия до пловдив разликата не е чак толкова голяма. недей да общуваш излишно с колегите и готово. ако толкова пък не се търпи бягай си у вас

9.   N4:
"попия селския манталитет" го е писала авторката на статията т.е. Софианката, която учи в Пловдив.
Ето за това се подразних.

10.   Тя има предвид че колегите й от университета са със селски манталитет, а не жителите на Пловдив. Четете внимателно.