Споделена история от Други

Тинейджърите на 00-те
Да оставим на страна детството и 90-те, да погледнем към едни много по-вълнуващи години - началото на новия век.

2000 година се очакваше компютрите да се бъгнат, е не стана. Нито дойде краят на света.

През 2001-2005 на мода бяха дънковите якета.

През 2001-2005 музиката беше по-хубава от сега. Тогава всички слушаха White Stripes, Руши Видинлиев, Тони, Каризма и Нети, а не Кати, Бритни, Спайс гърлс и други бози като през 90-те. Тогава на мода беше и рапът, Мишо Шамара стана популярен тогава. Дори чалгата тогава беше по-добра от сега и от 90-те защото не беше цигански кючеци, а прочувствени поп балади или денс хитове. Освен това се слушаше и Аврил Лавин, която тогава не беше толкова комерсиална като сега.

През 2001-2005 автомобилите станаха по-съвременни, безопасни и много по-красиви на външен вид от колите през 90-те.

През 2001 даваха Котаракът Ийк и Тинейджъри от Бевърли хилс.

Тогава още нямаше малоумни риалити шоута, нямаше Биг Брадър в България и новинарските емисии бяха по 30 минути, а не цял час, както сега.

През 2001 бяха модерни тасовете с покемони.

Тогава можеше да излезеш на улицата, без да виздаш навсякъде фешън чалга клонинги.

Ех колко хубави години бяха тогава!

Коментари

1.   Айде,стига вече,бе !Нямаш ли друга работа !

Ева

2.   оффффффф,нека ви кажа нещо келешчета такива.аз пък съм дете на 80.толкова ли е важно дали си дете на 90/или00/.аз пък съм живяла и в 80,и 90,и 00,и в 2010 и днес.и моето мнение е ,че освен че с всяка изминала година новите поколения губят детството си,ценостите и морала си друго не се случва.защо вместо да се радвате,че сте имали възможност да имате и детство и сте били част и от хубави години,спорите кога е било по хубаво.90 или 00.е няма какво.аз съм достатъчно голяма за да кажа,че за всичко си има време.аз лично много съжалявам че моите деца най вероятно ще бъдат лишени от едно истинско детство.защото няма нищо лошо в компютрите,интернета,дискотеките,секса,чалгата.но и те трябва да е с времето си.това че ги има тези неща,не значи че те трябва да заместват игрите навън,народната топка,стражари и апаши и др.нито пък дисни,том и джери........има си време и за секс и за гаджета .просто днешните деца от 5 годишни седят на компютърните игри,на 10 висят само в скайпа,или пред турските серяли,на 13 14 вече пият и мислят само за секс и дискотеки,и не знам ако това им е било детството то като станат на 25/30 какво ще им се прави.мен лично само за това ме е яд.че ако аз и вие сме видяли какво е да играем на вън,да гледаме яки детски,да слушаме яки групи,и да сме научени,какво е морал ценности и задръжки то днес децата едва ли ще имат тази възможност.за по младите поколения ние сме тъпи и често ни питат е как може да сте нямали компютър например,но не не сме.защото аз съм имала истинско детство с игри навън и анимация,знам какво е дискотека,пиене и секс,както и кой са щурците,ахат оних,нирвана,каризма,както и азис и кали,знам какво е и компютър,или нека го кажем така аз живея в тяхното време,и нищо което те са видяли не ми е чуждо,но те няма да могат да поживеят в моето

3.   Независимо за децата на кои години става въпрос едно е повече от ясно.Пропорционално с нарастването на годините, индивидите, раждащи се през тях се оказват все по-големи боклуци.

*Syndrome

4.   Аз съм роден 1988 и най-хубавите години за моето поколение бяха не 90-те, а 2001-2005.

5.   Подкрепям 2! Децата сега започват да правят секс, когато аз все още съм играла на кукли, да не говорим за това, че съвсем им се изкриви представата за забавление и игри.
Реално погледнато не е минало толкова много време, тъй като и аз съм "дете на 90-те", но помня колко деца сме се събирали пред блока, как играехме до 12-1 вечерта- не само защото беше по-безопасно, а и защото не можехме да се отделим от игрите...тогава нямаше компютри, игрите не бяха виртуални, а реални....съвсем се изгуби истинският контакт!
До автора-това, което описваш, миличък, съм го преживяла и аз! Това е поколението на 90-те, а не на "00-те" :)

Мег*

6.   До 5, аз имах компютър от 1998 година. Освен това как може да ти липсва повече детството, като ранните тинейджърски години 13-16 са по-хубави. Вече знаеш повече за света, по-отговорен си, не си играеш в прахоляка пред блока, където има кърлежи и безпризорни кучета.

7.   Оф, един написа нещо, и вече всички се юрнахте с тея деца. Много важно, че сте деца на 00-те... 10 години са си 10, ама 20 са си 20 ! Така че си мълчете и си учете уроците, има време кога да си спомняте за живота през такааа далееечната 2000 година... Ааман пък вече...
Илси

8.   През 2001 г. беше на 9, сега си на 29 ...
аре стига ве, огледай се, това е България ...
колкото и нашите, баба и дядо, стари познати да ми разказват за миналото, че тогава с 50 св. можеше да си купиш храна едва ли не за свадба, че тогава, ако не си бил на работа е било подсъдимо, че тогава нямало тези технологйи, както сега.
да, навярно времената тогава са били по-добри, но сега сме 2010 .. всичко се променя ..

9.   Не разбирам тази тръпка постоянно да ревете по отминало време, да сравнявате, да спорите. Какво значение има!?!? Дори да докажете, че някои си години били супер, ще се промени ли нещо за някого? Гледайте си настоящето.

10.   Това не съм го писал Аз!

*БаТе МиТкОо

11.   Може да си имал компютър '98, ама тогава нито компютрите бяха такива, каквито са сега, нито мисленето ти е било такова.

Какви ранни тинейджърски години?! Тогава ти е най-объркания период, повечето тинейджъри изживяват най-големите си депресии тогава. Знаеш и си отговорен, ама само ти така си мислиш...

И именно това е хубавото на детството! Че не си видял гадостите на живота и не са те засегнали. Не си мислиш за калта и кърлежите пред блока, а просто се забавляваш, защото нямаш грижи и не се притесняваш за нищо. Не си белязан с "помията", която след години ти се изсипва ежедневно и ежечасно. Вярно е, че всички възрасти си имат хубавите и лошите моменти и периоди, всички са различни, но лично аз имах страхотно детство и това беше любимия ми период...поне за сега

Мег*

12.   Глупости в детството ме биеха постоянно. Не всеки има идеално детство като теб, нескъпа Мег. На мен пък ранното тинейджърство ми е любимия период до момента.

13.   Ооо, да не видите нещо! Банални сте...

14.   Аз не съм казала, че всяко детство е ИДЕАЛНО. Съжалявам за твоето, но аз говорих за себе си

Мег*

15.   Ето списък на сериалите, които гледахме:

Канал 1

Микаела - есен 2001–2002
Отдаденост - Италия? -?
Профайлър - есен 2001–2002

БТВ

Ало Ало! - Англия - 2001; 2002–2003 (с повторения)
Алф - 2000-2001, повторен 2006
Бавачката с Паола Рей - 2002 от 11:00
Войната на розите - 2001
Добро утро, Мария - 2003 от 11:00
Женени с деца - 2003
Любов в пустинята - 2000–2001 от 11:00
Любов и омраза - 2001
Любов на скорост - 2002 от 16:30
Отмъщението (La Venganza) - 2002–2003
Пътища на любовта - 2003–2004
Приятелки и съпернички - 2002–2003
Само за снимка - Американски - 2003 от 16:30
София (Sofia, dame tiempo) - 2003–2004
Тъмна орис (Mariana de la Noche) - 2004

НОВА ТВ

Клонинг (Бразилия) - лято 2004–2005
Лудо влюбени - 2003–2004
Сънсет Бийч - 2000–2004

ТВ Романтика

Богатство и любов - 2002-2003
В плен на любовта (Enamorada) - 2002
Жената на моя живот - 2002
Жената на Юда - 2003
Живот на заем - 2001
Калипсо - 2002
Като на кино - 2004
Когато бъдеш моя - 2003
Любов по пълнолуние - 2002–2003
Любов хубост не гледа (El amor no es como lo pintan) - 2002–2003
Мария Роса ще ме сватоса - 2001
Парцалената кукла - 2001
Подвластни на страстта (Cuando hay pasion) - 2002–2003
Сол, мамещо слънце - 2001–2003 (с повторения)

Други телевизии

Винаги ще те обичам - МСАТ - 2001?
Грозната Бети (оригинал) - Евроком - 2003
Жената на моя живот - Диема - 2001
Карисима - МСАТ - 2001?
Каталина и Себастиан - Евроком - 2003–2004
Когато бъдеш моя - Евроком - 2002–2003
Криле, сила и страст - Програма Ден - есен 2000–2001
Любов по пълнолуние - Диема - 2001
Марисол - МСАТ - 2001?
Романтични преживявания - Центрум груп - 2001?
Три жени - МСАТ - ноември 2000 - 2001
Узурпаторката - Евроком - 2003
Яго - дива страст - Евроком - 2004

18.   Прав си! Хубави година бяха. На мен пък ми липсват 2008-2015 г.

19.   Аз съм набор 85 и за мен 00те бяха най хубавия период. Не само защото съм бил млад-хората имаха хубави очаквания покрай влизането ни в ЕС, музиката беше много по добра, младите имаха повече желание за близост. След 2009 заедно с финансовата криза все едно всичко тръгна надолу.

20.   На мен ми липсват 2003-2013. Нямаш сърцее, а камък в гърдите... вече не пишат такива текстове.