Споделена история от Други

Как да победя страхът завинаги?
Моля ви, дайте ми съвет. Как да прогоня страхът и притеснението завинаги. От дете се притеснявам много. Когато бях дете ме изпитваха на дъската и когато сгафих нещо, всички ми се подиграваха. Това ме накара да не вярвам в себе си. Мислех си, че каквото и да кажа ще е глупаво, другите ще ми се подиграват и затова спрях да говоря. От тогава този страх ме преследва, чак до сега, когато съм на 24. Започнах вече да не мога да дишам, когато трябва да говоря с много хора. Докарах си язва. Искам вече този страх да ме остави намира, тази скованост да изчезне и да се отпусна. Да заживея смел, свободен живот

Коментари

1.   Имам добри и лоши новини за теб. Добрата е, че можеш да се излекуваш, а лошата е, че си в доста напреднала форма на невроза. Сам не можеш да се справиш и ти трябва психотерапефт. Дори психотерапефтите се обръщат към колеги, когато са болни, защото сам е невъзможно. Язвата, проблемите с дишането са вече много ясни знаци, че ти си болен. Ще се засилват симптомите без лечение до пълен срив или ще отшумят (ще ги подтиснеш) и ще избият след време в много по-остра форма. Решавай, но лечението в случая е неизбежно

3.   Аз не мисля, че момчето е за психотерапеВт! Какво, да го натъпчат с лекарства, които в най-добрия случаи ще му притъпят сетивата и съзнателността като цяло. Това решение ли е?? ! Не мисля. Дори лекарствата да помогнат, то ще е едно лъжливо чувство, временно! Виж, авторе, на първо място не си мисли, че си единствен на тази планета с това чувство! Истината е, че около 30% от населението е така. В тази сметка добавям и моя милост. Знам, че е ужасно, знам, че ти се иска да се затриеш някъде в някои моменти! Не знам дали мога да ти дам адекватен съвет от позицията на потърпевша аз самата.. Затова и не смея да опитвам. Ако има някой, преборил този тип социална тревожност, ще е хубаво да сподели!

4.   Препоръчвам ти да се занимаваш с йога и по интернет да провериш breathing ralaxation techniques.
Съветвам те и консулт с лекар- хомеопат. Има хомеопатични, които ще ти помогнат особено в твоето положение! Хомеопатичните са сравнително евтини!

Успех и нищо страшно няма

5.   От автора: Добре в крайна сметка мисля да започна с йога упражненията и когато съм в по-добро финансово състояние да започна при психолог. Някакви други начини ако някой знае да каже, ще ги посрещна с благодарност. Проблема ми е много сериозен. Сега съм студент и супер много се притеснявам, когато ме изпитат пред всички. Започвам да треперя и нямам никакъв контрол над себе си. Този страх ми трови живота много. Страх ме е да гледам хората в очите, да говоря на шефа, страх ме е от жени. Страх ме е дори да се разхождам по улицата. Мъж съм и не ми отива всичко това искам да го победя. Така, че ако някой найстина може да ми помогне нека да заповяда

6.   Най големия страх е от самия страх Авторе

7.   Де да беше толкова лесно.. Писна ми вече от това.. Днес с едно момиче си засякохме погледите в магазина. Много ми хареса, но нищо не направих. Чак после като се прибрах ми хрумна, че можех да я заговоря и как точно да го ноправя.. Винаги така става и затова съм без приятелка. Писна ми вече, искам да спре да ми пука и да се отпусна. Супер много момичета ме харесват, а аз съм такъв кавал.. чудя се до кога ще ме тормози това притеснение