Споделена история от Други

Alfa Romeo 147 или FIAT Stilo
Здравейте! Скоро ще си купувам кола и съм се спрял на тези модели. Въпросът ми е кой си заслужава повече. Кой е по-качествен, по-надежден, по-евтина поддръжка (предполагам, че това ще е FIAT-а, но все пак да питам, може и да греша), по-комфортен и т. н.

Благодаря предварително!

Коментари

1.   Приятел, само едно ще ти кажа. Всичко друго, но не и Алфа. Имам няколко приятели с такива. Всичките хвърлиха по една камара пари за тях и на края ги продадоха на безценица, само и само да се оттърват, защото започнаха да не им спогват с доходите си, ако ме разбираш. Просто в един момент запонаха почти всичките им доходи да вървят за Алфите. Буквално всеки месец бяха на ремонт, а ремонтите им не са от най-евтините.

За Фиата пак няма много добри отзиви, но едва ли ще са по-зле от Алфата. Просто не мога да си представя по-гадна кола от Алфа честно. Да, дизайна им не е лош, но си остават само с дизайна.

Съветът ми е да не се спираш на нито една от тези. А още по-малко на Алфата. Бягай с 200 от такава кола.

3.   Алфа Ромео трябва да коригират глупавия дизайн на предниците си, дето човек не може нормално един номер да им сложи. Точно заради нелепо изглеждащия отстрани номер никога не бих си взел Алфа.

4.   Ей сега ще видиш как всеки втори ще започне да те убеждава колко зле са италианските коли, без дори да се е возил на такава. За мен е най-добре да питаш в някой добър сервиз ( не квартален ), останалото са приказки на пазара. В клубните форуми също е безсмислено да задаваш подобни въпроси, защото там пък са с промити мозъци и ще изкарат, че едва ли не да караш Фиат е много по-добре, отколкото Порше. Най-важно е самият автомобил да е в добро състояние и да е гледан както трябва. Задължително преди да купиш каквото и да било, го закарай в оторизиран сервиз, за да ти го прегледат. Накрая нека и аз споделя малко опит тип "приказки на пазара" - мой приятел, голям почитател на Алфа Ромео бра големи ядове с първата си кола. Мисля, че беше бензинова 145 - два или три пъти сменя двигател. После обаче си купи дизелова 159, сравнително нова - на 5 или 6 години и до момента ( може би още 5 или 6 години са минали ) не е имал никакви проблеми, а той кара по около 200 км. всеки ден.

5.   Естествено че фиата... Аз наскоро си купих Стило 2003г. и нямам никакви оплаквания.... Колкото до алфата, ако искаш почти всеки месец да ходиш на ремонт я вземи :Д

6.   Благодаря за коментарите! Ще ги имам на предвид :)