Споделена история от Други

Дали да отида да й занеса букет?
Здравейте, може би запитването ми ще ви се стори малко глупаво, но наистина се нуждая от съвет дали да го направя или не.
Момиче на 16 съм. Преди около 2 месеца лежах 10-тина дни в болница. Имаше една мед. сестра, с която може да се каже че се сближихме. Тя е страхотен човек, винаги усмихната и много добра и приятелски настроена към всички. Спомням си как изобщо не исках да влизам в болница, но когато я видях сякаш положението вече не беше толкова лошо. Та на кратко е това. Дори и сега от време на време си конкаткуваме във фейсбук. И сега към въпроса ми. След 3 дни тя има рожден ден, и много се чудя дали да отида до болницата и да и занеса букет и да я поздравя. Много се чудя, знам че би се зарадвала, но дали не е малко прекалено? Много моля модераторите да публикуват историята ми, наистина е важно за мен.

Коментари

1.   здравей,
според мен идеята е много добра.
Това за нея би значело много, особено в професионално ниво когато знае, че пациентите са доволни от нейната работа. няма по-голямо удовлетворение!

2.   не е прекалено

3.   Защо да е прекалено, ти искаш да изразиш уважение,
а не нещо друго, нали? Ако е така, направи го, но по-добре вземи цвете в саксия, а не откъснати цветя.

А ако имаш задни мисли по-добре недей.

4.   Щом ти е приятелка пък макар и във Фейса, защо не. Не мисля, че е прекалено. В крайна сметка това са просто цветя, не е нещо скъпо, което ще я притесни. И аз занесох цветя на моята лична лекарка на рождения й ден и още много други пациенти също. За това не се притеснявай, купи един хубав букет и действай. Сигурно ще се зарадва, защото това е един мил жест, но и начин да кажеш благодаря. А всеки би бил щастлив да получи благодарност за работата си.

5.   Никога не е прекалено да зарадваш някого, на когото държиш или си признателен за нещо. Но не носи огромен букет. Може само едно цвете, може картичка или нещо дребно-сувенирче, шоколад, бонбони..

6.   Аз мисля, че това е един хубав жест, не е прекалено - напротив мило е :)

7.   Според мен това е малко в повече, защо не го направиш същото, но виртуално например по фейса?

9.   Давай, няма нищо лошо в това!

10.   Чак прекалено не е. Ако те е срам, че може да те помисли за почитателка на поемите на Сафо, можеш да поръчаш в почти всеки цветарски магазин да и занесат цветята в болницата, с картичка с твой текст. Може и по интернет.