Споделена история от Други

Шофьорки Курсове
Здравейте :) Искам да попитам общо колко пари излиза шофьорските курсове със всичко:) До сеге не съм карал кола мисля да започна от 20 до януари месец да се науча малко да покарам, трудно ли е всъщност да се кара кола :) И март месец да започна курсовете обаче има проблем ако изкарам курсовете нямам кола и нз колко пари струват нямам толкова много пари :( :(

Коментари

1.   Ако нямаш дори и теоретични познания как се управлява автомобил ще ти е много трудно и едва ли ще изкараш от първия или ще трябва да плащаш за допълнителни часове 4 часа са 100 лева ако не се лъжа и не са астрономически а по 40 минути като 2 часа се взимат на веднъж обикновено съветът ми преди да почнеш курса се опръжнявай на някой паркинг и по натам на улички където няма много движение (задължително с придружител който е шофьор) също така решавай листовки в avtoizpit и учи правилника за да можеш по-лесно да изкараш курса УСПЕХ!

2.   На мен ми излязоха 1250 лв, но два пъти ме скъсаха на кормуването и си доплатих около 400. Относително е.

КСА

3.   Не е трудно, но трябва практика. Не случайно професионалните шофьори не са най-големите мозъци и професори - виж навън колко елементарни хора карат кола, ти ли няма да караш, но от собствен опит ти казвам, че се иска практика. Кой каквото ти разправя - това грешно правиш, онова грешно правиш, ти докато САМ не караш всеки ден, няма как да се отпуснеш.
При мен беше така, че взех книжка, но не бях карала 10 г. Правих после опреснителни и карах към 2 седмици всеки ден (по работа) между Варна и Каварна - пътят е чудесен и не е много натоварен. Днес карам навсякъде, включително в големите европейски столици без Рим :) там трябва да си малко луд, за да караш.
Също в началото помага да имаш кола-автоматик, но в последствие ще разбереш, че връзката ти с колата е ограничена и сам ще пожелаеш да караш с ръчна предавка, но автоматикът в началото дава действително сигурност. Другото не се учи с теория, а с практика, включително правилата за движение - не ги приемай между временно буквално, а нека очите да са ти на 4 - дори да имаш предимство, като видиш, че човекът не те е видял или не намалява - нека да си мине например