Споделена история от Други

Българските турци
Здравейте, Сподели!
Надявам се историята ми да е публикувана.
Много ми е интересно какво мислите за турците, живеещи в БГ. Имате ли нещо против тях? Или нямате? Понеже аз съм туркиня и мога да кажа, че добре се разбирам с българите и нищо нямам против тях. А вие българите така ли мислите за нас или? Ако един българин все влюби в тиркиня всички казват "остави я". Защо? Защото е туркиня. Нали любовта уж религия не признава.
Хайде кажете си Вашите мнения по темата.

Коментари

1.   Нямам нищо против БЪЛГАРСКИТЕ турци - вие сте българи с турски произход и повечето или сте се интегрирали, или още през Възродителния процес сте били принудени да напуснете страната ни. Проблемът идва обаче точно, когато почват вече любовните истории и то не от бг. страна, а от ваша страна - по-точно заради родителите ви, но и заради ценностната ви система, традициите, убежденията и така нататък, които често са в разрез със съвременният светски начин на живот. Повечето български родители се примиряват и приемат туркинята/турчина ако са светски, нормални хора, но вашите родители, семейство никога не биха приели нормално да им доведете българин в къщата и съответно после децата ви да са или християни, или атеисти. Вие искате винаги да приеме човек религията и традицията ви и тук най-късно всеки нормален българин/българка ще сложи чертата особено в днешния свят (гледай новините! )

2.   По принцип аз съм турчин, но повече държа на българите. Не че имам нещо против турците, но някакси са по назад с нещата. Българите са съвременни, готини и интелигентни, а за турците не мога да кажа същото. Поне за повечето.

3.   Турците не се отличават с нищо от нас, даже са напред с начина на живот и светоглед... Те говорят по-добре и правилно езика ни.

4.   Здравей авторке, аз съм българин, живея в Лудогорието - тук има много турци, сигурно и ти самата си от този край. Повечето момичета които познавам са туркини, забелязал съм че много си падате по нас :). Като цяло ние българите ви харесваме, има и някои ограничени типове, но не им обръщай внимание на тях. Такива има и при вас, но ги игнорирам. Имам впечатление, че повечето туркини са кротки, мили и нежни жени, грижовни. Тези качества много ми харесват.

5.   Ами като оставиш настрана факта, че прадедите ти са клали, убивали и изнасилвали нашите близо 500 години, друго против нямаме! :)

Кармата си е Карма - тя винаги ще витае между двете нации и ще разрушава идеалната спойка. Много хора имат предразсъдъци към турците, пък били те и "български", и с право. А ако са някакви твърди мюсюлмани, с разбирания от 17-ти век - още повече. Виждаш какви поражения нанася исляма в световен мащаб.

Иначе какво - ако си приятна, мила и добра девойка, и не си някаква душевно осакатена мюсюлманка, не виждам причина да не можеш да се залюбиш с българин, или какъвто и да било друг нормален човек, да направите семейство, да си имате деца. Въпреки всичко те съветвам да не парадираш с това, че си туркиня. Дръж се като българка, пък ако стане на въпрос, кажи - въпрос на късмет, човек трудно може да си избере родителите и етноса.

Така че действай!

6.   Н 5, съветвaш я дa крие и едвa ли не се срaмувa от етносa си?? ! Е, мен пък ме е срaм от бългaри кaто теб. Помисли си, че си нещо повече ли? !

7.   Не познавам български турци. Според мен вие не сте турци, а сте бхлгари, от онези, които по турско време за приели феса за да не ги заколят. А може да има измежду вас и наследници на зъптиетата, които са отвличали български деца за да ги правят еничари. Както и да е, дпс ме дразни, не вие.

8.   здравей,
първото нещо което трябва да направиш е да спреш да се наричаш туркиня :) Защото не си такава...
това, че си мюсюлманка, не те прави туркиня... защото и в Афганистан са мюсюлмани, но ти не се наричаш афганистанка, нали?
Признай, че се наричаш туркиня заради това, че преди стотици години, османците са клали и изнасилвали тези които не са сменили вярата си. За огромно съжаление, твоите пра-баба и дядо са сменили вярата си и затова днес ти изповядваш ислям.
Ти си българка, нищо, че изповядваш ислям.
Още един въпрос с който приключвам - атеистите (тези които не вярват) какви са? Ако използваме твоята логика, би трябвало да са извънземни....
разбираш ли колко е сбъркано това - що си мюсюлманин, значи си турчин. Да не говорим, че турция съществува от 80-90 години...

9.   Да, аз имам. Особено покрай една политическа партия много почнах да им се изнерям, защото не може да дойдеш в България и да искаш да си строиш джамии, да агитираш на турски избирателите и други долни неща. ТУК НЕ Е ТУРЦИЯ!!! Но ще отбележа, че и държавата е виновна, защото ги допуска тия неща. Но от вас няма оттърване, в Германия например е пълно.

10.   5, ами Хан Крум като е завладявал хаганата на север, да не би да ги е галил с пръчка и поробените, да са се усмихвали и казвали - "предаваме се, ела и ни пороби, ние ще сме щастливи". Ние като поробваме може, пък обратното не може... ах. Те наще не са убивали, при Симеон Велики и другите големи владетели, те не са наранявали... другите сами са се предлагали за робство, че им е доскучало.
Силният побеждава. Хем тъй, хем иначе и за всичко сме така, хората.
Въпросът не е, че са ни клали и поробили, а защо хора като Левски са били единици. Ще ти кажа защо - защото другите ги е било страх, да не изгубят имота си, жена си, децата си, бизнеса си, положението си в империята. В съвремието го виждам същото - хората лъжат и прикриват шефовете си, сервилничат само, за да не изгубят работата си, за да осигуряват храна на децата си и да оцеляват. Явно е до човек, все пак добре е, че се намират от време на време хора с чест, готови да жертват всичко за истината. Защото съм сигурен, че ако видите или Ви накарат да направите нещо нередно във фирмата, в която работите ще излъжете и ще лицемерничите само за да не ви уволнят(страхувайки се какво би станало в бъдеще ако не докарвате доходи и не храните децата си)...

11.   Аз пък съм българин, а моята жена - българска туркиня. И всичко е като в приказка: ) Пожелавам на всеки същото: )

12.   Не съществува понятието "български турци", можеш да ги наречеш турци с българско гражданство.

13.   10, го каза много добре. Всеки един народ е клал някого в продължение на историята. То по тази логика трябва всеки да мрази половината свят. Което реално е така днешно време, но не е правилно.

А това, че турците са били българи, са пълни глупости. Айде вярата се приема, но и езика ли се проговаря за секунда?

Ако тезата ви беше вярна, българите приели исляма щяха поне вкъщи тайно да говорят български и днес майчиния им език щеше да си е български, макар да са мюсюлмани.

Мислете малко. Айде за помаците мога и да приема подобна теза, но не и за българските турци. Да не говорим, че турците ни не са със същите черти като българите. Да, не са и като турците в Турция, защото те пък са мешени с други етноси, но и като българите не са, ще ме извинявате.

Не знам изобщо от къде се навъдиха подобни глупави и лишени от доводи и логика теории.

Отделно съм изчел доста историческа литература и ви казвам, че това просто не е вярно. И не знам какво изобщо печелите от това, дори и да беше, че толкова настоявате. Това се появи от няколко години, преди го нямаше изобщо като предположение дори.

Ако беше вярно, най-малкото от поколение на поколение щеше тайно да се предава самосъзнанието и днешните турци просто щяха да си го знаят, без вие да ги убеждавате.

15.   Българска туркиня ли си или помакиня, че има разлика. За мене лично няма значение нито вяра нито националност. Важното е да се разбираме и обичаме. Бих бил и с туркиня и с помакиня, при положение, че съм патриот по природа.

16.   Авторке, не казваш какво разбра от мненията дотук. Прави ли ти впечатление колко звездички има 5? И не мислиш ли, че изказванията спират, защото той/5/ кратко и ясно е изчерпал темата?

17.   Във връзка с коментар №5, допълвам:-"„Ислямът е разлагащ се труп, който трови нашия живот както вонящата мърша“. Тези, които познават съвременната история на Турция, знаят, че думите са на най-големия реформатор в историята на страната, а и на целия ислямски свят - Кемал Ататюрк. „Бащата на турците“ е виждал в религията на пророка Мохамед една от основните причини за пълния упадък на Османската империя. "- Без коментар. Бащата на турците отговаря на въпроса на авторката.

18.   5 казва, виждате ли какви поражения нанася Исляма върху света. Така е - кучетата на Алах ще удрят, заради предразсъдъци, от които страдате и Вие, плюс голяма доза липса на толерантност. Аз съм християнин, водя се(лош християнин), обаче и християните са лицемерни. Мога така да извъртя писанията в библията, че ако тръгна да убивам(особено пък цигани) ще ме провъзгласите за герой, най-малкото.
Християните, за да оправдаят постъпките си казват "око за око и зъб за зъб", което е от завета на юдеите, а не искат да обръщат бузата и да понесат шамара.
Християните, когато съдят някого "тя е к**ва", пак четата стария завет, в който пише прелюбодейките да се убиват с камъни(това го пише и в Корана също), а не четат новия завет(основата на Християнството), при който ако някой е без грях, нека той пръв хвърли камъка срещу виновната жена. Така че, драги ХРИСТИЯНИ ВИЕ СЪЩО СТЕ ЛИЦЕМЕРНИ. А странното е, че 5 говори за карма(вкарва езотерика и духовни приказки), а в същото време осъжда турците. А както Вие съдите, така и ще ви бъде отсъдено - само че на изток останалата част от Света, съди с бомби, автомати и убийства. И да, готино е да завърташ нещата и да се подхранваш с идеологии, обаче когато се каже обективната истина - боли. Защото аз пак казвам, нито Симеон, нито който и да е друг наш владетел не е галил с пръчка поробените, а робството си е робство независимо дали България е поробвала или е била поробвана. Аз в историята, да са поробвали с усмивка и вежливост не съм чувал, не знам за Вас.
Българите никога няма да заобичат турците, както и поробените от конкистадорите хора не са ги обичали, въпреки че те са поробвали и превземали земи в името на Християнството.
Ако беше нужно да се убива, за да могат хората да се осъзнаят, колко по-лесно би било всичко. А вместо това, хиляди години човешко развитие... и още толкова ни очаква.

23.   Какво да мисля за турците в България при положение, че тук такива няма? Названието "турчин" е въведено от Мустафа Кемал след извършения от него преврат и представлява... сбирщина от какви ли не народности т. е от тези, които в държавата, в която е извършен въпросния преврат. Дядовците на тукашните мюсюлмани, включително и тези на Доганката, Местанката и оня пелтек Карадайаъта, ако не са помохамеданчени християни, са дошли по тези земи доста преди това. По време на тези "реформи" в ОИ, България вече е независима държава и това, което се случва при съседите не касае живеещите тук мюсюлмани. Така че със сигурност можем да кажем, че в България турци НЯМА.

24.   Турците повечето са свестни хора. Само езикът ви не ми харесва като звучене (сори). Харесва ми само в песните но не и като говорите, прекалено много думи като "коч", "чорба", не ми харесва това ДЖ, Ч, Ъ, Ш в почти всяка втора дума. Но сте душа хора! Най-вече не сте гадняри като гърците. Всеки грък мрази нас българите, и езикът им е лигав и мазен, даже и в песни гръцкия звучи отвратително, да турски не ми допада като го говорите, но имам толкова любими песни от сериалите, които ме разтапят.