Споделена история от Други

На 24г. съм исъм омъжена от 4г.Мъгът ми ме ревнува много.Не мога да се справя сама,говорили сме много,но нищо не се променя.Лишава ме от всякакви поводи, като ми забранява да ходя.За него аз трябва да стоя вкъщи.Изпадам в депресивни състояния, а той или не разбира как се чуствам или не иска да ме разбере.Трябва ли да се лиша от всичко, не го заслужавам,грижа се за него,детето, не давам поводи, но той винаги ме обвинява, в нещо.Ревността е най-срашната болест на съзнанието според мен,как да се справя стози проблем, как да го накарам да проумее,че това което прави не е нормално,всъшност това е по-страшното, че той не може да проумее,че всичко което ми причинява е ненормално.Заслужава ли си да живея до такъв човек.Помогнете ми,моля ви.

Коментари

1.   Зная, че написаното няма да ти помогне, но поне ще те успокои че не си единствена.Аз съм на 39г и при мен тази история започна преди 5г. В началото се опитвах да обяснявам, да убедя че трябва да ми има доверие, но не. Всеки банкет, всяка командировка, излизането да пия кафе е повод за скандал. Трябва да е уведомен предварително, но въпреки всичко пак ми се натяква, наричаме със всякъкви грозни имена без да се притеснява, че ни слушат две деца,. Нямам къде да избягам-апартамента е негов, а как се живее на квартира с две деца и лека полека започнах да се примирявам. Не зная дали това е решение и дали е правилно, но се уморих от скандали. Дори и вече не ми се излиза, защото знам какво следва след това. Не зная какво да те посъветвам- но ако аз имах къде да отида и възможност да издържам децата си без да ги лишавам от необходимите неща, не бих търпяла този тормоз. Но за съжаление нямам.Съпругът ми явно също го разбира и затова си позволява да се държи така. Явно живота ми е просто предопределен. Дано при теб не е така.

2.   Не! Не! НЕ!
Не обръщаи внимание на 1! Подобно робско и примирено мислене няма да ти донесе абсолютно нищо положително! В краина сметка смисъла на една връзка е и двете /трите в твоя слечаи - дете имаш все пак/ да се чувстват добре. ТИ в момента не се чувстваш така. Детето ти един ден - също няма да се чувства добре - скандали, простотии и прочие. Вариант 1 е да му обясниш много сериозно точно и ясно за що иде реч и той да се осафери. Вариант 2 е да не се осафери и тогава единственият съвет, който мога да ти дам е да се махнеш от него. Освен ако не искаш един ден да се превърнеш в примирена сива и нещастна жена, която трепери и се подчинява на всяка една дума от съпруга си, който от своя страна прави каквото си иска.
А, да - и съм мъж, държа да отбележа, не феминистично настроена мома :)

3.   Не зная дали ще мога да ти помогна,но поне мога да те посъветвам.Първо си мисля,че твоя мъж се чувства несигурен в чувствата ти,но не защото ти не му го доказваш,а защото представата му за доказване на любов е изкревена.За този тип мъже любов означава да си стоиш вкъщи,в противен случей не държиш на семейството.Произхождам от моя семеен живот,който водех 12 год. и който за щастие прекратих.Нямя нищо по-хубаво от това той да проумее,че това не е начин да успокои психиката си и да живеете заедно и щастливо.Не може да те лишава от поводи на които искаш да отидеш,обяснявайки,че не е нормално, не е нормално да те лишава, та ти си човек.Не може цял живот да се опитваш да докажеш нещо което той не иска да приеме/това че си жена на която може да вярва/.Съвета ми е пробвай докато можеш,за да си успокоиш собствената съвест,че си дала възможност на брака си и в момента в който се измориш бягаи, защото ще съгаляваш за съсипаните години.Успех.

4.   аз съм по малък от писалите тук но с техните коментари показват че наистина живеят в миналия век ебаси :о
замислете се бе хора винаги има начин това че еди кой си правел нещо и айде край ебаси изхода!
просто човека трябва да се понамали с ревността за да не е прекалено това знаеш само ти ти го познаваш и знаеш точно как да му обясниш или да му дадеш да разбере може да има бая караници важен е резултата :)
всеки може да разбере каквото и да е просто трябва търпение и правилен подход за да му се обясниЧ

5.   Мисля,че за теб е най-добре да осъзнаеш дали този чоек те обича наистина,защото ревността не е любов,а болест ,ревнува този,който иска да бъде обичан,а той не дава достатъчно любов.Живот с такъв човек е кошмар,аз бих го напуснала при всички положения.

6.   в начлото на сем ми живот жена ми много ме ревнуваше аз не се задържах много в къщи щото такава ми беше работата и постоянно скандали и разни такива простотии докато нещата в един момент се обърнаха
тя беше на 20 аз на 26
и така постепенно тя взе да става мн модерна взе да си прави хубави прически
и сега е на 35 а е похубава отколкото беше на 20 и почна да си прави квот си иска
не се съобразяваше с мен и мен ме загложди тва почна да си крие тел с него вбанята влизаше
лъжеше и самас оплиташе в лъжите си
е как няма да ренувам
тва че жените не дават повод за ревност са пълни глупости напротив те дават повод на други мъже да бъдат ухажвани
тва е моето мнение по въпроса

7.   ПРИВЕТ МИЛИЧКА . МИНАЛА СЪМ ПО СЪЩИЯТ ПЪТ И ПОВЯРВАИ НЯМА ОПРАВЯНЕ. ЧОВЕК КОЙТО НЯМА ДОВЕРИЕ НА СЕБЕ СИ НИКОГА НЕМОЖЕ ДА ИМА ДОВЕРИЕ НА ДРУГИЯ. НО В ТЕБ МЕ ПРЕТИСНЯВА ФАКТА ЧЕ СЕ ЗАБЛУЖДАВАШ В ТОВА ЧЕ НЯМА КЪДЕ ДА ОТИДЕШ. ТОВА СА ГЛУПОСТИ ПОМИСЛИ ПОГЛЕДНИ НАПРЕД ДЕЦАТА РАСТЪТ, А ТИ КАКВО ,КЪДЕ СИ ПОД ВЕЧЕН ТУРМОЗ. РЕШАВАЙ И НЕ СЕ ОБРЪЩАЙ НА ЗАД. ТАМ КЪДЕТО ПЛЮЕ ЧОВЕК НЕ ТРЯБВА ПОСЛЕ ДА ЛИЖЕ. УСПЕХ

8.   ЖЕНИ СТЕГНЕТЕ СЕ БЕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аз имам такива примери около мен и това не е никак добре.
Винаги има латернатива, която има минуси, но има плюсове които според причината и търсеното решение е по-добре, ако ме разбирате.Стегнете се и без поробване!!!!!!!

9.   Мисля, че ако се обърнеш на 180 градуса ако се съгласяваш с него и правиш нещата, както той очаква сам няма да може да си повярва колко е велик вдъхне ли му сили ще забрави за ревността. Мъжете са толкова лесни за манипулиране колкото и не можеш да си представиш . Друга песен ще запее като иди че става неговото толкова ще е учуден че ще минат години докато го проумее.

10.   Номер 1-ако вие сте решила да живеете нещастно, това не означава, че имате право да давате същите съвети на другите да постъпват като вас.
И може би знаете, че макар апартаментът да е на съпруга ви, при развод съдът може да постанови до навършване на пълнолетие на децата ви да ги отглеждате в него.
Собствеността пак ще бъде на съпруга ви, но след навършване на пълнолетие от децата, вие трябва да освободите жилището.

11.   № 9 НЕ МОЖЕ ДА НЯМАШ МНЕНИЕ И ДА СЕ СЪГЛАСЯВАШ ЗА ВСИЧКО С МЪЖЪТ ТИ ???
ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ИЗРАЗА,МЪЖЕТЕ ОБИЧАТ "ТАКИВА ЖЕНИ ",СИРЕЧ ДА СЕ СЪГЛАСЯВАТ С ТЕБ ЗА ВСИЧКО?????????????
АМА НЕ И ТЪПИ ПУ ....И !!!
ЖЕНИ БЕЗ СОБСТВЕНО МНЕНИЕ ,НЕ СЕ ХАРЕСВА НА МЪЖА,
ТОЙ ОБИЧА ИНТЕЛИГЕНТНИТЕ ,МОЖЕЩИ ДА ВОДИ СПОР С ТЯХ ,ИНАЧЕ ТОЙ ЗАПОЧВА ДА ТЪРСИ ТОВА НАВЪН !!!

12.   ПЪРВО ДО № 10,
АБСОЛЮТНА ИСТИНА ,ЕВАЛА!!!
А,СЕГА И КЪМ АВТОРКАТА :ВИЕ НЕ ЗНАЕТЕ ЛИ,? ЧЕ, МОЖЕ ДА СЪДИТЕ МЪЖЕТЕ СИ И ЗА ПСИХИЧЕСКИ ТОРМОЗ ???
Т.Е.ОБИДИТЕ СА ТАКА СТРАШНИ ,КАКТО И ФИЗ.НАСИЛИЕ !!!
ИМА ТАКИВА ЗАКОНИ ,ТЪРСЕТЕ СИ ПРАВАТА !!!
У С П Е Х !!!